2010-02-19 14:15:35

Zakupy w sieci bez problemów-sprawdź co warto wiedzieć!

Internet przenika już niemal do wszystkich sfer życia człowieka. Jego duża dostępność i uniwersalność powoduje, że często służy dokonywaniu zakupów i to coraz szerszej palety produktów. Czy jednak anonimowość stron internetowej transakcji nie powinna budzić ich niepokoju? Gdzie jeszcze czają się niebezpieczeństwa, czyli o zakupach w sieci bez problemów.
Każdego dnia w sieci pojawia się tysiące nowych stron. Część z nich para się sprzedażą przeróżnych artykułów. Często dostępnych taniej niż w stacjonarnych sklepach. Zbyt szybkie klikanie celem nabycia upragnionego towaru nie jest jednak wskazane. Bariera wejścia na rynek internetu jest mała, niestety również dla oszustów…
 
Sprawdź rzetelność witryny
 
Od tego, co kupujesz nie mniej ważne jest, od kogo? Zanim podejmiesz decyzję o dokonaniu zakupu online zweryfikuj witrynę, na której następuje transakcja. Nie musisz tego robić, o ile dana strona wisi już w sieci długo i nie jest dla Ciebie nowością. W przeciwnym wypadku sprawdź, kto stoi po drugiej stronie. Upewnij się, że nie masz do czynienia z oszustem próbującym wyłudzić Twoje pieniądze.
Na czym może polegać wyłudzenie? Najzwyczajniej w świecie możesz nie otrzymać opłaconego towaru. Równie dobrze może on być uszkodzony, używany, niższej jakości. Warto więc się upewnić, czy można zaufać sprzedawcy.
 
Zweryfikuj koszt dostawy
 
Kupujesz w internecie, a więc na upragniony towar będzie trzeba poczekać. Otrzymasz go pocztą, za pośrednictwem firmy kurierskiej, a być może konieczny będzie odbiór bezpośredni. Każda z opcji może wiązać się z dodatkowym kosztem składającym się na cenę transakcji. Tym samym może okazać się droższa od wariantu nabycia danego produktu bezpośrednio w sklepie. Policz i zdecyduj.
 
Forma płatności nie mniej ważna
 
Nie zapomnij, że sposób płatności za dane dobro może również wpływać na koszty transakcji. Przelew, karta kredytowa, a może gotówka przy odbiorze? Ponownie każda z opcji może wiązać się z dodatkową opłatą. I znowu musisz ją wkalkulować w całość kosztów. Oby nie przekroczyły tych w wariancie transakcji stacjonarnej.
Towar możesz zwrócić
Stosowne przepisy pozwalają Ci zwrócić sprzedawcy towar nabyty w internecie bez podania przyczyny w ciągu dziesięciu dni od dnia zawarcia stosownej umowy lub od dnia wydania towaru. Nie byłoby to możliwe, gdyby zakup został dokonany w zwykłem sklepie. Jak widać, kupowanie w sieci ma tutaj dodatkowy plus.
Satysfakcji brak? Sprzedaj online!

Kiedy zakupiony produkt okazuje się nie spełniać Twoich oczekiwań, możesz zawsze spróbować się go pozbyć. Również za pośrednictwem sieci. Serwisy aukcyjne, bo o nich mowa, umożliwiają wystawianie na sprzedaż wszelkiego typu przedmiotów. Transakcja przebiega analogicznie do opisanego wyżej zakupu. Ogłaszasz się, kupiec znajduje się sam i sprawa załatwiona. Siła Internetu.

2010-02-19
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne