28.07.2009

Wymagane dokumenty do uzyskania kredytu samochodowego

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Rodzaj i liczba dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu samochodowego zależeć będzie od statusu kredytobiorcy (osoba fizyczna, przedsiębiorca) oraz od formy uzyskiwania dochodów.

W przypadku osób fizycznych niezbędne będą dwa dokumenty tożsamości: dowód osobisty i np. paszport lub prawo jazdy. Bank poprosi również o przedstawienie zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Z reguły takie informacje muszą być wypełnione przez osoby do tego uprawnione w zakładzie pracy na formularzu bankowym (można go otrzymać w oddziale banku lub wydrukować ze strony internetowej).
Emeryci muszą przedstawić ostatni odcinek emerytury, a renciści ostatni odcinek renty wraz z decyzją o przyznaniu renty stałej, ewentualnie czasowej, jeżeli okres renty kończy się po terminie spłaty ostatniej raty kredytu.

W przypadku osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą konieczne będą: zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, NIP, REGON, dowód osobisty oraz prawo jazdy. Dodatkowo wymagane będą zaświadczenia z ZUS i urzędu skarbowego o niezaleganiu z zobowiązaniami wobec tych instytucji.

Coraz częściej banki proponują udzielanie kredytów samochodowych w tzw. procedurze uproszczonej. Jest to możliwe przy wniesieniu większego niż standardowo wkładu własnego. Wówczas banki wymagająjedynie oświadczenia o dochodach.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum finansowe dla firm
Jaki faktoring gdy mam zaległości? 18.11.2015 8:03 przez:
eryk-tra

forum finansowe dla firm