Karty kredytowe - Poradniki, rankingi, raporty

Ranking kart wielowalutowych: czerwiec 2017
2017-06-06
Często podróżujesz za granicę? Jeśli tak, dobrze wiesz, ile problemów potrafi sprawiać posługiwanie się obcą walutą. Rozwiązania są dwa: albo operowanie gotówką, albo kartą. Niestety oba wiążą się z niedogodnościami i dodatkowymi kosztami. Na szczęście można je ograniczyć – za pomocą karty wielowalutowej. Którą z nich wybrać, dowiesz się z najnowszego rankingu kart wielowalutowych, przygotowanego przez Comperia.pl.
www.comperia.pl
Zarabianie przez tankowanie, czyli ranking kart kredytowych dla kierowców
2016-10-24
Motor, skuter, samochód, a nawet traktor - posiadacze wszystkich tych pojazdów ponoszą ogromne wydatki związane z ich użytkowaniem. Ubezpieczenia, naprawy, czy zakup paliwa to tylko część kosztów ponoszonych przez kierowców. Na szczęście na rynku istnieją produkty pozwalające nieco zmniejszyć te obciążenia. Mowa tutaj o bankowych kartach kredytowych oferujących zwrot wydatków dokonywanych na stacjach paliw. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła która z nich jest najlepsza.
www.comperia.pl
Ranking kart kredytowych. Na czele Citi Simplicity
2016-03-02
Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym banku znajdziemy obecnie najtańszą kartę kredytową z limitem 5 tys. zł. Pod uwagę brano wysokość opłat za wydanie i użytkowanie karty przez 2 pierwsze lata, oraz warunki znoszące te koszty. Ranking otwiera karta Citi Simplicity w banku Citi Handlowy.
www.comperia.pl
Bankołaj, czyli finansowe prezenty pod choinkę
2015-12-21
Już tylko kilka dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia. Rzesze Polaków nerwowo przeczesują teraz sklepy w poszukiwaniu prezentów dla swoich najbliższych. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko ludziom zależy na obdarowywaniu bliźnich drobnymi podarkami. Takie rozwiązania funkcjonują, i to przez cały rok, także w bankach. Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała zatem krótkie zestawienie produktów, które bez żadnych obaw mogłyby być dobrymi prezentami.
www.comperia.pl
Ranking - gdzie przenieść kartę kredytową?
2015-10-05
Jeśli pożyczka jest droga, można ją zrefinansować. Czyli przenieść do konkurencji gdzie będzie taniej. Dokładnie tak samo jest z kartami kredytowymi – można w dotychczasowym banku spakować manatki i wyemigrować do jego rynkowego adwersarza. Comperia.pl sprawdziła do którego banku najlepiej jest obecnie przenieść swoją kartę kredytową.
www.comperia.pl
Ranking kart kredytowych. Są i całkiem darmowe karty!
2015-05-19
Karty kredytowe stanowią nie tylko deskę ratunkową gdy zaczynają kończyć się środki na koncie osobistym. Są chętnie używane także przez tych, którym do pierwszego nie brakuje - bo są rabaty czy programy lojalnościowe, a poza tym przy mądrym użytkowaniu to naprawdę tani kredyt, i bezbolesny patent na wyrobienie sobie dobrej wiarygodności kredytowej. A, jak pokazuje ranking kart kredytowych, sporo kart jest wręcz darmowych.
www.comperia.pl
Produktów bankowych tylko dla kobiet właściwie w Polsce nie ma
2015-03-03
W kilku krajach świata funkcjonuje bank tylko dla kobiet. W Polsce nawet produktów dedykowanych wyłącznie przedstawicielkom płci pięknej jest niewiele. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet Comperia.pl zaprasza na rekonesans po bankowej ofercie dla pań.
www.comperia.pl
Karty kredytowe dla przeciętnego Kowalskiego
2014-08-27
Jak wygląda jakość oferty banków w przypadku kart kredytowych? Porównywarka finansowa Comperia.pl zauważa, że w niektórych instytucjach przeciętny klient może otrzymać i korzystać z karty kredytowej całkowicie za darmo. Z drugiej strony - sporo banków zaczyna pobierać opłaty dopiero od drugiego roku, wzrost kosztów może sięgnąć kilkuset procent! Dlatego poszukując karty kredytowej, należy analizować oferty dalekosiężnie.
www.comperia.pl
Karta czy konto za granicą? Wielki raport Comperia.pl
2014-07-07
Zaczął się sezon wakacyjny. Wiele osób uda się za granicę na wczasy albo do pracy. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, jakie rozwiązanie finansowe będzie dla nich korzystniejsze - karta kredytowa czy konto walutowe?
www.comperia.pl
Karty przedpłacone - co oferują banki?
2014-06-17
Wakacje to okres wzmożonego zainteresowania kartami pre-paid. Nic dziwnego, wielu rodziców wybiera ten produkt, by zapewnić swoim dzieciom finansowe bezpieczeństwo na wyjazdach. Sprawdziliśmy, w których bankach są dostępne karty przedpłacone i ile dokładnie kosztuje ich użytkowanie.
www.comperia.pl
Można odmówić przyjęcia karty zbliżeniowej
2014-06-10
Obecnie niemal wszystkie banki w Polsce mają w ofercie karty bezstykowe. Miał być to produkt, który ułatwi i przyspieszy transakcje bezgotówkowe. Jednak wielu z nas niechętnie z nich korzysta obawiając się braku bezpieczeństwa swoich finansów. Czy możemy odmówić przyjęcia takiej karty?
www.comperia.pl
Czy karty zbliżeniowe są bezpieczne?
2014-05-29
Bezpieczeństwo kart zbliżeniowych to największa wątpliwość ich posiadaczy. Brak konieczności autoryzacji kodem PIN drobnych płatności jest w oczach wielu osób wielkim zagrożeniem - nic nie stoi na przeszkodzie, aby złodziej z takiej karty skorzystał, eksperci wskazują także na teoretyczne możliwości sczytania danych z niej np. w tłoku.
www.comperia.pl
Karty zbliżeniowe popularne. Mimo woli?
2014-05-28
Zbliżyć kartę do terminala, biiip… i już transakcja zrealizowana. Szybko i wygodnie. Gdzie płacić kartami bezstykowymi? Jak to zrobić? Czy jesteśmy skazani na „zbliżeniówki” - Comperia.pl przygotowała vademecum użytkownika karty zbliżeniowej.
www.comperia.pl
Wielka rewolucja bezgotówkowa? Jeszcze długo nie
2014-05-20
Już dwie na każde trzy operacje kartą płatniczą to transakcje bezgotówkowe. Z każdym kolejnym kwartałem ten odsetek jest coraz wyższy. W ciągu ostatnich czterech lat liczba dokonanych płatności bezgotówkowych podwoiła się. Czy Polacy już nie są za pan brat z gotówką? Taki wniosek jest zdecydowanie nieuprawniony.
www.comperia.pl
Pomysłowe karty kredytowe. Czego to banki nie wymyślą?
2014-04-29
Raiffeisen Polbank wprowadza kartę kredytową na „abonament” - bez żadnego oprocentowania, najważniejsze koszty mieści w sobie jedna comiesięczna opłata. Z „plastikiem” eurobanku można rozłożyć transakcję na raty już w momencie jej realizacji. Jeśli dodać do tego hybrydę karty kredytowej i debetowej od Getin Noble Banku oraz Bank Millennium traktujący transakcje gotówkowe jak bezgotówkowe, okazuje się, że świat kart kredytowych nie jest skończony i wiele można w tej dziedzinie jeszcze wymyślić.
www.comperia.pl
Karta dla dwojga - czy to się opłaca?
2014-04-17
Czy pary powinny korzystać z jednego limitu na karcie kredytowej, czy każda osoba powinna mieć osobny limit? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, która z tych opcji jest bardziej opłacalna dla klientów.
www.comperia.pl
W życie wchodzi Rekomendacja NBP w sprawie kart zbliżeniowych
2014-04-16
Wraz z końcem marca zakończył się sześciomiesięczny okres, jaki NBP dał wydawcom kart zbliżeniowych na wdrożenie zapisów zawartych w Rekomendacji dotyczącej bezpieczeństwa kart zbliżeniowych. Co to oznacza dla użytkowników tych produktów?
www.comperia.pl


Najnowsze porady