23.05.2012, 09:42

Wiosenna kasa, czyli majowy ranking kredytów gotówkowych

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Maj to nie tylko okres wiosennych porządków, ale także czas organizowania przyjęć komunijnych dla naszych pociech. Ciepłe dni skłaniają także do pierwszych urlopów, lub planowanie wakacji. W takich sytuacjach warto się zastanowić, czy nie wspomóc swojego domowego budżetu kredytem gotówkowym. Tylko nie takim pierwszym lepszym, a najtańszym. Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia najnowsze zestawienie takich produktów.

Kredyty gotówkowe stanowią jeden z najbardziej popularnych produktów wykorzystywanych do szybkiego reperowania domowego budżetu. Jednak przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu takiego zobowiązania trzeba być świadomym, jakie koszty się z nim wiążą. Do najważniejszych kosztów związanych z takimi zobowiązaniami należą: prowizja pobierana za ich udzielenie, oprocentowanie oraz ewentualnie ubezpieczenie.

Prowizja za udzielenie jest to opłata, którą bank nalicza w zamian za postawienie do dyspozycji klienta wnioskowanej przez niego kwoty pieniędzy. W zależności od instytucji przyjmuje ona wartość od 0 do nawet 5 procent pożyczanej kwoty.

Od wysokości oprocentowania kredytu zależy natomiast suma kosztów odsetkowych. Im wyższe oprocentowanie, tym klient zapłaci wyższe odsetki. W przypadku oprocentowania na szczególną uwagę zasługuje RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania), która w odróżnieniu od oprocentowania nominalnego (często wykorzystywane w reklamach) określa całkowite koszty danego zobowiązania.

Ostatnim kosztem, na który warto zwrócić uwagę są ubezpieczenia dodawane do kredytów gotówkowych. W zależności od rodzaju, może to być ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, ubezpieczenie zdrowia i życia lub ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Ważne, aby przed zaciągnięciem zobowiązania dokładnie zapoznać się z wysokością takich ubezpieczeń, ponieważ ma ona wpływ na całkowite koszty takiego kredytu.

Gdy już wiadomo, na jakie koszty zwracać uwagę podczas zaciągania kredytu gotówkowego, przychodzi pora na zapoznanie się z dokładną ofertą banków udzielających takich zobowiązań.

Dla przyjętych parametrów (kwota 5 tys. zł, okres kredytowania 24 m-ce) najlepsze warunki kredytowe oferuje w tej chwili Getin Bank. Średnie oprocentowanie (RRSO) takiego zobowiązania wynosi w tej instytucji tylko nieco ponad 8 proc. dzięki czemu wysokość raty zamyka się kwotą niespełna 226 zł.

Na nieco gorsze warunki mogą liczyć klienci banków, które zajęły kolejne miejsca w naszym zestawieniu. Są to Eurobank, Polbank EFG oraz Citi Handlowy. W przypadku tych trzech instytucji średnie RRSO nie przekracza poziomu 13 proc., a wysokości rat oscylują w granicach 235 zł. Co warto zauważyć, wśród najlepszych ofert tylko kredyt od banku Citi Handlowy obłożony jest 1-procentową prowizją za jego udzielenie.

Zestawienie pokazujące pierwsze siedem najlepszych ofert kredytów gotówkowych dla przyjętych parametrów znajdziesz TUTAJ.

Kredyty gotówkowe są wykorzystywane do szybkiej naprawy budżetów domowych wielu osób. Trzeba jednak pamiętać, że taka naprawa kosztuje. Banki udzielające takich zobowiązań nie robią tego za darmo. Dlatego przed zaciągnięciem takiego kredytu porównanie jak największej ilości ofert, pozwala nie tylko znaleźć tą najlepszą, ale także naprawdę zaoszczędzić pieniądze.
Jacek Kasperczyk
Comperia.pl
 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (23.05.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe