2008-06-12 00:00:00

Wakacje 2008 - gdzie i za ile pojechać

Egipt, Tunezja, Teneryfa, a może egzotyczny Mauritius?

Czerwiec to ostatni dzwonek na zaplanowanie urlopu, wybór biura podróży i wykupienie wycieczki. Jak znaleźć atrakcyjne wczasy na naszą kieszeń? Gdzie najtaniej pożyczyć pieniądze, jeżeli wcześniej ich nie odłożyliśmy? Ile kieszonkowego trzeba zabrać na drobne wydatki? O czym powinniśmy wiedzieć używając kart kredytowych i debetowych za granicą? Jakie ubezpieczenie wykupić?

Na te pytania odpowiada raport porównywarki finansowej Comperia.pl i portalu turystycznego wakacje.pl.

Prezentujemy kilkanaście ciekawych i popularnych miejsc, które warto odwiedzić w zależności od zasobności portfela. Raport jest turystycznym drogowskazem dla dwóch osób, które chcą wydać na siedmiodniową wycieczkę około 3 tys. zł, 6 tys. zł lub 20 tys. zł.

Przyjęliśmy, że będzie to wyjazd all inclusive - gdyż to, jak wynika z wiedzy ekspertów, najczęściej wybierana obecnie przez Polaków propozycja.

Dla każdego segmentu cenowego i rekomendowanej wycieczki wyliczamy jej szacunkowy całkowity koszt, uwzględniający lokalne ceny.

Raport może być przydatny zwłaszcza dla osób, które planują urlop, ale nie zaoszczędziły na ten cel pieniędzy. Prezentujemy ofertę kredytów gotówkowych, którymi można sfinansować wycieczkę o wartości 3, 6 lub 20 tys. zł, z uwzględnieniem kieszonkowego potrzebnego w danym kraju. Założyliśmy, że pożyczkę spłacać będziemy przez 12 miesięcy, czyli do następnych wakacji.

Podpowiadamy ile zapłacimy za korzystanie z kart kredytowych i debetowych w poszczególnych krajach (prowizje za wypłaty z bankomatów, za przewalutowanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych).

Z raportu można dowiedzieć się też jak zastrzec kartę w danym banku. Nie prezentujemy wszystkich kart kredytowych. Z każdego banku wybraliśmy po dwie - w systemie MasterCard i VISA oraz jedną debetową. Przy wyborze kart przyjęliśmy kryterium dochodowe. Dla każdego segmentu prezentowane są najpopularniejsze karty wydawane osobom, które zarabiają około 3, 6 lub 20 tys. zł.  

2008-06-12
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne