16.08.2013, 11:08

W czym pomocny jest kalkulator leasingu?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 2 głosów)

W czym pomocny jest  kalkulator leasingu?
Nie da się ukryć, że leasing jest instrumentem finansowym i wymaga więcej niż elementarnego skalkulowania kosztów. Dla tych, którzy mają z tym problem, opracowano niejeden kalkulator leasingu. Comperia.pl podpowiada, czym jest takie narzędzie i jak można z niego efektywnie skorzystać.

Wielu spośród nas nie lubi zajmować się liczeniem, chyba że banknotów we własnym portfelu. U niektórych same cyfry wywołują ból głowy, a działania matematyczne stanowią dla nich czarną magię. A przecież takie osoby też mają prawo do korzystania z leasingu, który jest jedną z ciekawszych form finansowania tzw. środków trwałych.

Do niedawna opcja ta dostępna w zasadzie tylko dla firm – obecnie mogą po nią sięgnąć także zwykli konsumenci. Co zrobić, gdy masz pilną potrzebę zorientowania się w ofertach leasingów, a czasu naprawdę mało? Kalkulator leasingu to aplikacja online, która pomaga właśnie w takim przypadku – bez wychodzenia z domu umożliwia ona wyszukiwanie najlepszych opcji ofert leasingowych.

Istnieją prostsze i bardziej skomplikowane rodzajów takich kalkulatorów. Używanie narzędzia o podstawowych parametrach jest zadaniem względnie łatwym. Wystarczy wybrać, czego dotyczy leasing: samochodów i innych pojazdów, różnego typu maszyn i urządzeń medycznych, czy wózków widłowych, ciągników, naczep, przyczep.

W kalkulatorze należy uwzględnić cenę towaru oraz liczbę rat, na jaką opiewać ma leasing. Wybrać trzeba także kwotę opłaty wstępnej (to zazwyczaj od kilku do nawet kilkudziesięciu procent wartości towaru). Niektóre kalkulatory wymagają podania dat rozpoczęcia oraz zakończenia umowy.

Wprowadzenie takich kryteriów pomoże, dzięki użyciu narzędzia, jakim jest kalkulator leasingu, w szybki sposób sprawdzić dostępne opcje, które spełniają oczekiwania klienta. Pomoże on ustalić, jak wyglądać będzie obciążenie spłatą rat leasingowych (miesięcznie), biorąc pod uwagę główne informacje takie jak: wartość przedmiotu netto leasingu oraz okres trwania umowy.

Taka symulacja może znacznie ułatwić proces podejmowania decyzji co do wyboru typu leasingu. Kalkulator leasingu to praktyczne narzędzie, które z pewnością doceni wielu klientów. Sprawdź oferty leasingowe z Comperia.pl.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (16.08.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt Hipoteczny, a wcześniejsze kompletowanie materiałów. 26.3.2016 15:54 przez:
tofel3
Mieszkanie dla młodych 6.8.2014 16:04 przez:
marylkakor

forum o kredytach

Forum o lokatach
Dobry kredyt dla seniora - w jakim banku? 9.3.2016 15:35 przez:
Ela34
Indywidualne konto emerytalne 6.5.2015 13:36 przez:
Róża

forum o lokatach