21.10.2009, 09:10

Uzyskanie kredytu to nie koniec! Sprawdź co dalej… Cz. I

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Myślisz, że uzyskanie kredytu kończy się na decyzji kredytowej lub podpisaniu umowy kredytowej? Najważniejsze za Tobą? Otóż nie, bo do wypłaty kredytu jeszcze może być daleka droga. Szczególnie jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny. Poza tym po wypłacie kredytu możesz mieć inne obowiązki niż tylko regularna spłata rat. Sprawdź z Comperią, by niczego nie przegapić!
Decyzja kredytowa i wypłata kredytu
 
To pierwszy konkretny etap wnioskowania o jakikolwiek kredyt. Ale nie ostatni. Decyzja to nie umowa kredytowa-należy po jej uzyskaniu spełnić jeszcze kilka warunków, by wypłacić kredyt. W kredytach gotówkowych czy samochodowych warunkiem może być dostarczenie dodatkowych wyciągów z kart kredytowych, kont osobistych, wyjaśnień dot. źródła dochodu itp. Warunkiem do wypłaty kredytu gotówkowego może być podpisanie umowy polisy ubezpieczeniowej (jeśli warunkiem uzyskania kredytu jest zakup dodatkowego ubezpieczenia) a do wypłaty kredytu samochodowego dostarczenie cesji z polisy AC i OC oraz ustanowienie zabezpieczenia kredytu (np. w postaci zastawu rejestrowego czy przewłaszczenia).
 
Co innego kredyt hipoteczny-tutaj liczba warunków jakie musisz spełnić, aby podpisać umowę i wypłacić kredyt jest dłuższa. Warunkiem może być dostarczenie dodatkowych wyjaśnień co do Twojego źródła dochodu, stanu prawnego nieruchomości (np. wyjaśnienie zmianek w księdze wieczystej). Do samej wypłaty kredytu należy dostarczyć w przypadku rynku wtórnego:
  • Akt notarialny zakupu nieruchomości
  • Cesję z umowy ubezpieczenia nieruchomości plus potwierdzenie opłaty składki ubezpieczeniowej
  • Potwierdzony przez Sąd Wieczysto Księgowy wniosek o wpis właściciela do księgi wieczystej i wpis hipoteki
  • Wniosek o wypłatę kredytu
  • Potwierdzenie opłaty składki ubezpieczenie niskiego wkładu własnego (jeśli nie masz wymaganego przez bank wkładu własnego) - więcej informacji na temat tego ubezpieczenia znajdziesz tutaj>>
  • Potwierdzenie opłaty ubezpieczenia pomostowego (więcej informacji na temat tego ubezpieczenia znajdziesz tutaj>>)

 

A w przypadku zakupu na rynku pierwotnym wypłata kredytu zostanie dokonana po dostarczeniu:
  • Wniosku o wypłatę kredytu
  • Cesję wierzytelność z umowy przedwstępnej podpisanej z deweloperem (na cesji powinny być podpisy Twoje oraz dewelopera)
  • Potwierdzenie opłaty składki ubezpieczenia pomostowego
  • Potwierdzenie opłaty składki ubezpieczenie niskiego wkładu własnego (jeśli nie masz wymaganego przez bank wkładu własnego)

Czym prostrzy kredyt tym mniej warunków, które musisz spełnić i o których powinieneś pamiętać. Wypłata kredytu to jednak nie koniec przygody z bankiem-i niech chodzi tu tylko o regularne spłaacanie rat kredytowych...

Sprawdź w II części poradnika na co należy zwracać uwagę po wypłacie kredytu.

Chcesz podyskutować o kredytach? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.10.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Comperia.pl poleca
1970-01-01
 
Zobacz dyskusje na forum