28.11.2012, 11:01

Uważaj na opcję sprawdzania salda rachunku w bankomacie

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Wypłacasz pieniądze kartą do konta osobistego z bankomatu. Maszyna daje także możliwość sprawdzenia salda na swoim rachunku. Pod wpływem chwili decydujesz się poprosić o tę informację - jesteś ciekaw(a), albo chcesz sprawdzić, czy ważny przelew już przyszedł. W tym momencie Twój bank się cieszy, bo właśnie zarobił złotówkę czy dwie. Taka sytuacja wcale nie jest niemożliwa - sporo banków każe sobie płacić za sprawdzenie salda rachunku w bankomacie.

Jedną z często podkreślanych zalet wielu kont osobistych są darmowe wszystkie bankomaty w Polsce (a czasem i na całym świecie). Mówiąc „darmowe” mamy na myśli, że za wypłaty gotówki z tych maszyn nie są pobierane prowizje. Takie postawienie sprawy nie jest jednak w stu procentach dokładne. Dlaczego?

Sporo bankomatów daje możliwość sprawdzenia salda na rachunku. Nie każdy klient jednak wie, że za tę bardzo prostą operację mogą zostać pobrane opłaty. I to nie tylko w przypadku skorzystania z bankomatów innych sieci czy banków, ale też z maszyny swojego banku. Nie jest to co prawda wielki koszt, bo zazwyczaj nie więcej niż 2 zł, ale jednak lepiej każdą złotówkę zostawić w kieszeni.

Które banki każą sobie płacić za sprawdzenie salda rachunku i w jakiej wysokości opłaty ustaliły? Sprawdź TUTAJ

Opłaty za sprawdzenie salda w bankomacie pobiera ponad połowa banków w Polsce. Dlatego warto w wolnej chwili sprawdzić tabelę opłat i prowizji instytucji, w której posiada się rachunek osobisty, aby sprawdzić, czy można sobie pozwolić na darmową informację o stanie konta.

Na zdrowy rozsądek może się wydawać, że sprawdzenie salda na rachunku jest tak prostą i tak podstawową czynnością, że musi być darmowe. Tym bardziej, jeśli nic nie płaci się za wypłatę gotówki z danego bankomatu. Niestety, osoby tak myślące może spotkać niemiła niespodzianka. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.11.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o kredytach
Kredyt przez bankomat? 9.3.2015 10:49 przez:
Faustyn

forum o kredytach

Ubezpieczenie OC i AC
Taniej nawet o 400 zł. Oblicz składkę!
  • porównaj nawet 55 ubezpieczeń
  • kup online lub przez telefon
Porównaj ubezpieczenia OC i AC
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe
Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty