02.09.2010, 14:03

Usługi Moneyback i Cashback

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Do niedawna usługi Moneyback oraz Cashback były niedostępne dla klientów polskich banków. Teraz coraz więcej instytucji z pomocą tych funkcjonalności chce przyciągnąć klientów do swoich oddziałów.

Na czym to polega? Obie nazwy mylnie są czasem stosowane zamiennie, ale w gruncie rzeczy dotyczą dwóch, oddzielnych usług. Warto o tym pamiętać!

Cashback to możliwość wypłaty gotówki w kasie sklepowej-nie trzeba więc udawać się do bankomatu, by skorzystać ze swojej karty bankomatowej. Maksymalna wysokość wypłaty w każdym z banków, który oferuje tę usługę wynosi 200 zł.

Moneyback to z kolei zwrot określonej kwoty na konto klienta, przy dokonaniu bezgotówkowej płatności kartą debetową. Np. wydając 90 zł z pomocą karty płatniczej bank może zwrócić 1% tej kwoty, a więc 90 groszy. Zakupy dokonywane więc bankowym plastikiem, który posiada usługę Moneyback mogą być po prostu tańsze. Z reguły jednak banki ograniczają maksymalną kwotę jaką mogą zwrócić w ramach promocji. Na początku tego roku Toyota Bank wprowadził promocję zachęcającą do płatności swoją kartą debetową: zwraca 3% wartości transakcji. To dużo, ale na taki zwrot mogą liczyć tylko Ci, którzy posiadają w banku oszczędności w wysokości 20 tys. zł. Dodatkowo maksymalny zwrot wydatków może wynieść 760 zł. A więc Ci, którzy dokonają płatności na więcej niż 25 333 zł otrzymują 760 zł i są wyłączani z promocji.

Podobne usługi Moneyback w Alior Banku (Konto Zakupowe) oraz w BZ WBK (Konto Wydajesz&Zarabiasz) przynoszą klientom zwrot 1% wykonany transakcji bezgotówkowych, ale nie mają ograniczenia kwotowego-w zależności od tego ile wydamy w danym miesiącu (może to być nawet 50 tys. zł), od tego zostanie naliczony zwrot.

Lokaty nocne i inne produkty oszczędnościowe - przeczytaj artykuł

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.09.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora