28.07.2009

Ubezpieczenie karty

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Niektóre banki z zrezygnowały z pobierania opłat za ubezpieczenie karty kredytowej od jej utraty. Inne pobierają je nadal i to w różnych wysokościach.

W razie utraty karty kredytowej, jej posiadacz odpowiada za straty do równowartości 150 euro, według średniego kursu ogłoszonego przez NBP w dniu zgłoszenia utraty karty w banku. Aby się nie narazić na straty, warto się ubezpieczyć, nawet jak bank tego nie wymaga.

Coraz więcej banków oferuje bezpłatne ubezpieczenie od utraty karty w pakiecie. Inne pobierają dodatkowe opłaty. Mogą one być obowiązkowe lub nie. Różnią się też wysokością.

Banki coraz częściej reklamują bezpłatne wydanie kart kredytowych nie tylko w promocji. Muszą jednak na czymś zarabiać. „Straty” rekompensują więc sobie np. wysoką opłatą za ubezpieczenie. Ubezpieczenie na wypadek utraty karty warto jednak mieć. Trzeba tylko sprawdzić, ile kosztuje, a gdy jest drogie, wybrać bank, który daje je w darmowym pakiecie.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.07.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum