01.04.2009

Tracę na spreadzie. Czy mogę renegocjować umowę z bankiem?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Jestem leasingobiorcą zadłużonym we frankach szwajcarskich i dotyka mnie problem spreadu. Czy jest jakaś możliwość procesowania się z bankiem? Bank zapłacił przecież za sprzęt przeze mnie leasingowany, natomiast teraz zarabia na mnie krocie, bez uzasadnienia. Przecież cena samochodu w złotych się nie zwiększyła. Czy w ogóle mam możliwości prawne renegocjowania umowy lub inne rozwiązania?

Jestem leasingobiorcą zadłużonym we frankach szwajcarskich i dotyka mnie problem spreadu ustalany przez bank. Czy jest jakaś możliwość procesowania się z bankiem? Bank zapłacił przecież za sprzęt przeze mnie leasingowany, natomiast teraz zarabia na mnie krocie, bez uzasadnienia. Przecież cena samochodu w złotych się nie zwiększyła. Czy w ogóle mam możliwości prawne renegocjowania umowy lub inne rozwiązania?

 

Umowa leasingu, którą Pan zawarł, jest jak sądzę umową między przedsiębiorcami. W związku z tym nie przysługuje Panu specjalna ochrona przewidziana w przypadku zobowiązań zaciąganych przez konsumentów. W takiej sytuacji nie ma co do zasady żadnych środków prawnych, które można byłoby zastosować i zmusić bank do zmiany umowy. Teoretycznie natomiast istnieje taka możliwość, że analiza treści umowy pozwoliłaby na wysunięcie określonych żądań przeciwko bankowi. Wymagałoby to jednak zapoznania się z umową przez prawnika.

 

Tomasz Waszczyński

 

Masz pytanie do prawnika, pisz na adres: prawnik@comperia.pl

  

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (01.04.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum finansowe dla firm
Jakie konto na obce waluty? 10.4.2015 17:00 przez:
aleca

forum finansowe dla firm