02.03.2016, 12:26

Gdzie znaleźć Plus Kod 5?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.2     / 10 (oddano 18 głosów)

Gdzie znaleźć Plus Kod 5?

Jeśli posiadasz telefon w Plusie, to do obsługi Twojego konta w serwisie Plusa będzie potrzebny Plus Kod 5. Sprawdź, gdzie go znaleźć i co robić, gdy go zapomnimy.

Posiadacze telefonów w Plusie mają dostęp do rozmaitych usług ułatwiających korzystanie z aparatów. Jedną z nich jest Plus Kod, czyli specjalne hasło cyfrowe.

Do czego służy Plus Kod?

Plus Kod jest hasłem cyfrowym umożliwiającym nam korzystanie z aplikacji Plus Online. Z pomocą tego hasła możemy dokonywać zmian na koncie przypisanym do naszego numeru telefonu. Oprócz tego kod pozwoli nam upoważnić inną osobę do zarządzania naszym kontem oraz ułatwi naszą identyfikację, gdy dzwonimy do Działu Obsługi Klienta.  

Kto może z niego skorzystać?

Usługa Plus Kodu nie jest dostępna dla każdego użytkownika mającego telefon w Plusie. Mogą z niej skorzystać osoby posiadające telefon na abonament. Plus Kod nie jest zaś przeznaczony dla osób z telefonem w Plusie na Kartę lub w Plus/Plush Mix.

Plus Kod 5

Dla posiadaczy abonamentu w Plusie Plus Kod 5 to osobiste hasło dostępu, składające się z pięciu cyfr, a umożliwiające zalogowanie do własnego konta online. Po wpisaniu hasła zyskujemy możliwość wprowadzania zmian dotyczących numerów podpiętych pod nasze konto. Możemy także wtedy sprawdzać wszystkie istotne informacje dotyczące usług z nimi związanych. Plus Kod 5 jest hasłem osobistym, co oznacza, że nie wolno go przekazywać osobom nieupoważnionym. Jeśli to zrobimy, możemy narazić się na wprowadzenie niepożądanych zmian do naszych pakietów.  

Uzyskiwanie Plus Kodu 5

Jeżeli chcemy uzyskać Plus Kod 5, nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych operacji. Wystarczy, że zajrzymy na naszą pierwszą fakturę. Znajdziemy na niej tymczasowe hasło do naszego konta, które należy zmienić po to, aby konto było aktywne.

Istnieje też drugi sposób uzyskania Plus Kodu 5. Polega on na wykonaniu telefonu do Działu Obsługi Klienta. Dzwonimy do systemu automatycznej obsługi klienta i czekamy aż zostaniemy przekierowani do głównego menu, w którym wybieramy opcję „zarządzanie kontem”.

Aktywacja i koszty

Aby uzyskać możliwość zarządzania swoim numerem lub numerami online, należy aktywować Plus Kod 5. Aktywacja odbywa się podczas pierwszego logowania do systemu Plus Online. Można jej również dokonać w systemie informacji głosowej, wybierając numer 601 102 601. Za połączenie zapłacimy zgodnie z cennikiem. Jeśli zaś chodzi o samo korzystanie i zmianę Plus Kodu 5, to są one bezpłatne.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.03.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
522 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Ile wynosi zasiłek pogrzebowy ? 31.5.2014 17:26 przez:
tynusia

forum o ubezpieczeniach

Najnowsze