25.02.2016, 11:01

Plus: konfiguracja WAP w telefonie

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Plus: konfiguracja WAP w telefonie

W jaki sposób skonfigurować dostęp do Internetu, jeśli mamy telefon w Plusie? Proces jest bardzo prosty. Sprawdź, na czym dokładnie polega.

Telefony komórkowe w obecnych czasach służą nie tylko do wysyłania SMS-ów i prowadzenia rozmów głosowych. Ich funkcje znacznie się poszerzyły, a dostęp do treści internetowych stał się już standardem. Nie inaczej jest w sieci Plus. Jak zatem skonfigurować swój telefon, aby korzystać z Internetu?

WAP

Pod nazwą „WAP” kryje się standard, który pozwala użytkownikom starszych telefonów komórkowych na korzystanie ze stron internetowych. Konfiguracja tej funkcji w Plusie nie wymaga wiele wysiłku i sprowadza się do wprowadzenia kilku zmian w samym telefonie. Przedstawiamy je poniżej.

Jak zacząć?

Aby skonfigurować WAP w naszym telefonie, należy wejść do opcji „Ustawienia”. Kolejny krok to naciśnięcie na ikonę „Komunikacja”. Jeśli to zrobimy, zostaniemy przeniesieni do kolejnej podstrony, na której należy zaznaczyć opcję „Sieć” oraz „Użyj danych pakietowych”. Te kroki wstępne pozwolą nam przejść do właściwej konfiguracji.

Droga do konfiguracji

Zaznaczenie dwóch wcześniejszych opcji pozwoli nam znaleźć się w „Ustawieniach sieci”. To właśnie tutaj należy kliknąć na opcję „Profile trans. danych”. Po kliknięciu na ekranie pojawi się komunikat, który należy zatwierdzić, wybierając odpowiedź „Tak”. Następny krok to utworzenie nowego profilu. Wystarczy, że naciśniemy opcję „Utwórz” i przejdziemy do menu, gdzie należy wprowadzić dane konfiguracyjne.

Wprowadzamy dane sieci

Aby WAP działał bez zarzutu, należy uzupełnić poszczególne elementy menu odpowiednimi danymi. W okienku „Ustaw nazwę” wpisujemy więc WAP. Z kolei w „nazwa punktu dostępu” wpisujemy wap, tyle że małymi literami. Okienko „Adres strony domowej” trzeba zaś uzupełnić treścią http://wap.plus.pl, a następnie zaakceptować wszystko przyciskiem „Zapisz”. Ostatnia czynność to uzupełnienie rubryki „Adres serwera Proxy”, gdzie należy wpisać 212.2.96.16:8080. Tę zmianę również zatwierdzamy przyciskiem „Zapisz”.

Jeżeli mamy ustawiony profil domyślny naszej przeglądarki jako INTERNET, to na tym kończy się konfiguracja WAP i możemy spokojnie korzystać z sieci. W innym przypadku należy wykonać dodatkowe czynności, które obejmują:

Ponowny wybór opcji „Ustawienia”, wejście w zakładkę „Aplikacje” oraz wybranie elementu „Internet”. Kolejny krok to wybór opcji „Ustaw” i zaznaczenie „Profil trans. danych”. Ta operacja przeniesie nas do nowego okienka gdzie należy zaznaczyć WAP i zaakceptować zmiany przyciskiem „Ustaw”.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o konfigurację WAP w sieci Plus. Proste, nieprawdaż?

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.02.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
522 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Najnowsze