26.05.2015, 15:35

Koszt zdjęcia simlocka w Orange

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 6.6     / 10 (oddano 7 głosów)

Koszt zdjęcia simlocka w Orange

Choć SIM-lock powoli odchodzi do lamusa, to wciąż niektórzy mogą posiadać blokadę na telefonie, która uniemożliwi im korzystanie z kart innych operatorów. SIM-lock na szczęście zawsze można zdjąć - sprawdź, ile kosztuje to w Orange.

SIM-lock jest zabezpieczeniem w oprogramowaniu telefonu zakładanym na życzenie operatora przez producenta, a powodującym z reguły brak autoryzacji kart SIM pochodzących od innych operatorów.

W telefonie z SIM-lockiem można zainstalować tylko kartę 1 operatora, telefon może również tylko działać z 1 wybranym rodzajem karty SIM lub z kartami określonego kraju. Po umieszczeniu innej karty SIM na wyświetlaczu telefonu pojawia się zazwyczaj napis "Brak sieci" albo informacja o blokadzie.

Z reguły SIM-lock jest zakładany na kod kraju i kod sieci.

Ile kosztuje zdjęcie SIM-locka w Orange?

Opłata za zdjęcie SIM-locka w Orange jest zgodna z cennikiem usług dodatkowych dla oferty, z której korzysta klient. W większości wypadków to koszt 77 zł.

Przy przenoszeniu numeru do Orange z sieci innego operatora zdjęcie blokady SIM-lock jest bezpłatne.

W jaki sposób zapłacić za usługę?

Opłatę za zdjęcie blokady operator pobiera w dwojaki sposób:

  • W przypadku korzystania przez klienta z oferty na abonament opłata za zdjęcie SIM-locka będzie doliczona do kolejnej faktury.
  • Jeśli użytkownik posiada telefon w ofercie na kartę/Zetafon/mix, opłata będzie pobierana ze środków dostępnych na koncie.

Jak zdjąć blokadę?

Blokadę SIM-lock można zdjąć podczas wizyty w salonie Orange. Należy posiadać w tym celu przy sobie:

  • kartę gwarancyjną,
  • paragon lub fakturę potwierdzającą zakup aparatu,
  • dowód osobisty,
  • numer IMEI telefonu.

SIM-lock zdejmiemy też na odległość - na infolinii, czyli podczas kontaktu z Biurem Obsługi Klienta Orange. Wówczas należy zadzwonić pod numer *100 i podać:

  • model telefonu,
  • numer IMEI (można go sprawdzić kodem *#06#),
  • adres e-mail, na który w przeciągu 24 godzin przyjdzie kod odblokowujący.

Do potwierdzenia tożsamości może być potrzebne podanie kodu abonenckiego. Po otrzymaniu kodu odblokowującego należy go wpisać w telefonie (po włożeniu karty SIM innego operatora i włączeniu telefonu).

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.05.2015).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
, ekspert Comperia.pl
522 artykuły - zobacz inne artykuły tego autora
Zobacz dyskusje na forum
Najnowsze