25.04.2014, 09:53

Szybkość i wygoda, czyli lokata w Internecie

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Szybkość i wygoda, czyli lokata w Internecie
W dzisiejszych czasach coraz trudniej wygospodarować wolną chwilę dla siebie. Strach przed utratą pracy, czy nadmiar obowiązków domowych powoduje, że codziennie żyjemy na bardzo wysokich obrotach. W związku z tym w całym tym zamieszaniu łatwo zapomnieć o efektywnym zarządzaniu swoimi oszczędnościami. Dla takich osób banki przygotowały ofertę lokat internetowych. Czym są takie produkty i dlaczego warto je założyć?

Lokaty internetowe są dostępne niemal w każdym banku. Do ich podstawowych zalet zaliczyć można szybkość i wygodę ich założenia oraz atrakcyjniejsze oprocentowanie w odniesieniu do tradycyjnych depozytów. Swoją popularność zawdzięczają głównie rozwojowi nowych technologii (bankowość internetowa i bankowość mobilna), oraz stale rosnącej dostępności Internetu w naszym kraju.

Jak założyć?

Internetowe lokaty bankowe oferowane obecnie na rynku można założyć na dwa sposoby. Pierwszy ma miejsce, gdy już jesteśmy klientem danego banku. W takiej sytuacji wystarczy, że zalogujemy się do swojego konta i z poziomu systemu transakcyjnego wybierzemy odpowiednią opcję.

Sposób drugi przeznaczony jest dla osób, które nie są związane z bankiem, w którym planują założyć depozyt – w tym przypadku zadaniem klienta jest wypełnienie specjalnego formularza na stronie instytucji, której oferta go zainteresowała. Koniecznie trzeba pamiętać, aby dane osobowe podane podczas rejestracji (wypełniania formularza) były tożsame z danymi rachunku, z którego zrobimy przelew zasilający wybrany przez nas depozyt.

Gdzie po lokatę?

Lokaty internetowe posiada w swojej ofercie prawie każdy bank. Jednak biorąc pod uwagę ogólnie przyjętą atrakcyjność tych produktów (względnie wysokie oprocentowanie), to najlepsze instrumenty można znaleźć między innymi w FM Banku, Meritum Banku, Idea Banku, czy też w BGŻ Optima. Wszystkie te instytucje oferują całkowicie zdalną obsługę tych instrumentów.

TOP3 Lokat na 5 tys. złotych, okres oszczędzania 3 m-ce
Bank
Nazwa oferty
Odsetki po podatku
Oprocentowanie
Idea Bank
Lokata Happy
45,56 zł
4,50%
BGŻOptima
Lokata bezkarna
40,50 zł
4,00%
Meritum Bank
Lokata Ekstra
37,46 zł
3,70%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Część banków zrobiła krok na przód i oferuje posiadaczom nadwyżek finansowych możliwość założenie depozytów przy pomocy smartfona. Produkty kryjące się pod ogólną nazwą Lokat Mobilnych oferują obecnie Getin Noble Bank, Bank Millennium oraz Bank Zachodni WBK. W każdym z nich oprocentowanie wynosi 4 proc. w skali roku, z tymże okres, na jaki można założyć taki depozyt wynosi odpowiednio 2 (Getin), 6 (Millennium) i 12 miesięcy (BZWBK).

Lokaty Mobilne
Bank
Nazwa oferty
Czas trwania lokaty
Oprocentowanie
Getin Bank
Lokata Mobilna
2 miesiące
4,00%
Millennium Bank
Lokata Mobilna
6 miesięcy
4,00%
BZ WBK
Lokata Mobilna
12 miesięcy
4,00%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Dla kogo taka lokata?

Lokaty internetowe są adresowane przede wszystkim do osób, którym zależy na szybkim, a co za tym idzie wygodnym założeniu depozytu. Dzięki zdalnej obsłudze takich produktów oszczędzają czas, ponieważ nie muszą stać w kolejkach w oddziałach bankowych.

Na zakończenie warto wspomnieć, że nie tylko rynek lokat, ale wszystkich produktów bankowych staje się coraz bardziej nowoczesny. Dzięki nowym technologiom codzienne zarządzanie budżetem domowym stało się dużo łatwiejsze.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.04.2014).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Zobacz dyskusje na forum