12.12.2013, 15:05

Świąteczne oszczędzanie - co proponują banki?

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9     / 10 (oddano 2 głosów)

Świąteczne oszczędzanie - co proponują banki?
Co roku, w okresie przedświątecznym, w mediach pojawiają się reklamy specjalnych bożonarodzeniowych produktów bankowych. Zazwyczaj są to kredyty gotówkowe, promowane jako najlepszy sposób na sfinansowanie świątecznych zakupów. Niektóre banki mają jednak propozycję również dla osób, które zamiast pożyczać, wolą oszczędzać.

Święta Bożego Narodzenia to co roku gratka dla specjalistów od marketingu – kredyt w świątecznym „opakowaniu” kusi klientów, obiecując łatwe i szybkie sfinansowanie wszystkich, niemałych w tym okresie, wydatków. Nie każdy konsument jest jednak podatny na tego typu reklamę. Wiele osób preferuje racjonalne podejście do wydatków, również tych świątecznych, i zamiast wspomagania się kredytem, woli wykorzystać zgromadzone oszczędności.

Dlatego warto pamiętać, że banki, oprócz kredytów, mają w ofercie również inne produkty, a skorzystanie z nich w okresie świątecznych promocji może być bardziej opłacalne. Sprawdziliśmy, gdzie można znaleźć specjalne oferty lokat.

Najwięcej pomysłów ma GetinOnline

Oferta tego banku nastawiona jest głównie na produkty oszczędnościowe. W bogatej ofercie lokat nie mogło więc zabraknąć specjalnych ofert świątecznych. Ciekawym rozwiązaniem jest Adwentowy Kalendarz Lokat. Bank proponuje codziennie inną ofertę z ograniczeniem czasowym – lokata na danych warunkach obowiązuje tylko przez jeden dzień. Przykładowo 11 grudnia Getin Online proponował 3-miesięczną lokatę Tik-Tak z oprocentowaniem 3,3 proc. w skali roku, dostępną od kwoty 1.000 zł.

Ponadto w GetinOnline dostępna jest Lokata Kevina (samego w domu?) oraz Lokata Mikołajkowa. Pierwsza z nich zapewnia oprocentowanie 3,3 proc. w skali roku oraz 3-miesięczny okres deponowania, druga natomiast 3,4 proc. w skali roku przy 6-miesięcznym okresie oszczędzania. W obu przypadkach kwota depozytu może wynosić od 1.000 zł do 1.000.000 zł.

A co u innych?

Do 12 grudnia bieżącego roku, w ramach mikołajkowej promocji Meritum Banku 3-miesięczną lokatę internetową można otworzyć na atrakcyjnych warunkach – z oprocentowaniem 3,7 proc. w skali roku. Minimalna kwota tego depozytu to 1.000 zł. W neoBanku również można znaleźć specjalny depozyt – 3-miesięczną energoLOKATĘ Mikołajkową. Można założyć ją przez Internet, już od kwoty 1.000 zł, z wysokim oprocentowaniem – aż 4 proc. w skali roku.

Już nie „świąteczne” a jedynie „zimowe” oferty mają natomiast mBank i Bank Ochrony Środowiska. Pierwszy z nich do 30 stycznia 2014 roku proponuje założenie Lokaty zapasy na zimę” z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Depozyt otwierany jest na 24 miesiące, dla kwoty co najmniej 1.000 zł. Propozycja BOŚ to natomiast 4-miesięczna ZIMOWA EKOlokata z oprocentowaniem 3,5 proc. w skali roku, jeśli zdeponowane zostaną nowe środki, oraz 3,3 proc. dla pozostałych. Lokatę można założyć do 3 stycznia 2014 roku, już od kwoty 1.000 zł. Dodatkowo BOŚ od każdej założonej i utrzymanej przez co najmniej miesiąc lokaty zobowiązuje się do przekazania z własnych środków 2 zł na rzecz ochrony ginących gatunków zwierząt.

Konkurs dla klientów korzystających z lokat przygotował również Bank Inteligo. By wziąć w nim udział wystarczy do 12 grudnia założyć lub odnowić dowolną lokatę w tym banku, zarejestrować się wysyłając wiadomość e-mail oraz aktywnie korzystać z płatności mobilnych IKO. Do wygrania jest gotówka: 1.000 zł, 500 zł, 200 zł, 150 zł lub 100 zł.

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (12.12.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Gabriela Drzymalska
, ekspert Comperia.pl
151 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora