24.11.2011, 14:11

Super tanie franki, czyli jak Citi Handlowy pomaga kredytobiorcom

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Słabnący złoty i rosnące koszty spłacania kredytu hipotecznego we franku szwajcarskim to wydarzenia z ostatnich dni, które stały się pretekstem do przypomnienia przez bankierów z Citi Handlowy o swojej ofercie pod nazwą „super tanie franki”. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła przyjrzeć się jej bliżej. Czy z punktu widzenia kredytobiorców to korzystna propozycja?

Ostatnie tygodnie pokazują, że nasza rodzima waluta słabnie zarówno w porównaniu do euro, jak i do innych czołowych walut świata. Co jakiś czas krajowe instytucje, takie jak NBP czy Ministerstwo Finansów, interweniują wprawdzie na rynku walutowym, ale nie są w stanie skutecznie podnieść wartości złotego.

Tym samym ceny walut w polskich bankach i kantorach konsekwentnie (choć niekiedy dość chaotycznie) idą w górę. Przekłada się to na coraz wyższe raty, które muszą płacić kredytobiorcy posiadający zobowiązanie w walutach obcych.

W bieżącym roku (zwłaszcza latem) na wyobraźnię wielu Polaków bardzo mocno działał strach przed drogim (i wciąż drożejącym) frankiem szwajcarskim. Ci, którzy co miesiąc spłacają raty kredytu denominowanego do waluty Helwetów, rosnący kurs CHF wobec złotego spędzał i nadal spędza sen z powiek. Do takich osób (a jest ich w Polsce niemało, gdyż ok. 700 tys.) bank Citi Handlowy adresuje swoją ofertą pod nazwą „super tanie franki”.

Przechodząc do konkretów, należy powiedzieć, że propozycja ta ma cztery atuty, dzięki którym Citi Handlowy – jeśli chodzi o kupowanie franków szwajcarskich- jest jednym z najbardziej atrakcyjnych banków na terenie naszego kraju.

 
Cztery korzyści, jakie niesie z sobą ofertą "super tanie franki" w banku City Handlowy 
 
Zaleta…
…oznaczająca w praktyce, że
1
stały spread CHF
spread CHF = 1,6 proc.
2
niska marża
marża 0,8% dostępna jest w dni robocze w godzinach od 9.30 do 17.00. Poza tym okresem, marża wynosi 1,5%
3
darmowe przelewy
nielimitowana liczba bezpłatnych przelewów we frankach bezpośrednio z konta osobistego Citi Handlowy w złotówkach do innych banków w Polsce. Przelewy takie można zlecać wszystkimi kanałami komunikacyjnymi.
4
franki także w gotówce
istnieje możliwość nabycia waluty szwajcarskiej po konkurencyjnym kursie także w gotówce
źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl, Citi Handlowy

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zgodnie z Rekomendacją SII Komisji Nadzoru Finansowego oraz tzw. ustawą antyspreadową z 26 sierpnia 2011 r., banki mają obowiązek przyjmowania wpłat za raty kredytowe w walucie, w jakiej kredyt został udzielony, bez pobierania za to żadnych opłat. Omawiana oferta Citi Handlowego pozwala na obniżenie kosztów miesięcznych rat, albowiem w pełni wykorzystuje korzystne dla klientów zmiany w prawie.


Comperia.pl
 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (24.11.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora