Sposoby na oszczędzanie w nieruchomościach

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Posiadanie nieruchomości wiąże się z reguły z koniecznością zaciągnięcia kredytu hipotecznego. I to w tym kontekście przebiega analiza finansowa mieszkaniowego przedsięwzięcia. Okazuje się tymczasem, że dla Twojego portfela wcale nie mniej ważne od hipoteki okaże się wykorzystanie alternatywnych pomysłów na nieruchomościowe oszczędzanie.

Osoby zainteresowane nabyciem wymarzonego domu czy mieszkania w pierwszej kolejności zastanawiają się nad maksymalnie możliwym dla ich portfela kosztem inwestycji. Dwieście tysięcy, pół miliona a może i więcej? Kwota determinuje wysokość kredytu, a więc miesięcznych rat. W efekcie otrzymujemy zbiór dostępnych ofert w określonej lokalizacji. Spróbujmy jednak do tematu podejść z innej strony?

Może warto potraktować własne cztery ściany nie tylko jako lokum do mieszkania, ale również jako źródło dodatkowych zarobków? Przy okazji trzeba zastanowić się jak zoptymalizować koszty utrzymania nieruchomości, a także jej optymalne zlokalizowanie. 

Gdy tego typu wątki włączymy do myślenia o nieruchomości, sam kredyt może zejść na nieco dalszy plan.

Czytaj dalej >>

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.11.-0001).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2781 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora