2009-12-22 07:25:53

Rentgen Comperii prześwietla internetowe konto bankowe w ING!

Szukasz nowoczesnego konta bankowego, które można założyć bez konieczności wychodzenia z domu? Dokonujesz wielu przelewów, a do tego większość przy użyciu Internetu? Jeżeli tak, to koniecznie zobacz, jaką ofertę przygotował dla Ciebie ING Bank Śląski. Comperia.pl prześwietla internetowe konto bankowe Direct!
Coraz więcej klientów stara się korzystać z usług bankowych bez wymogu wizyty w oddziale. Oszczędność czasu staje się priorytetem, który nie pozwala na spędzanie wielu godzin w kolejce do okienka. Jest to jeden z powodów, dla którego banki coraz częściej stawiają na udoskonalenie serwisu internetowego. Już dzisiaj w wielu z nich założenie konta jest możliwe nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Jednym z takich produktów jest internetowe konto bankowe Direct w ING Banku Śląskim.
 
Na co należy uważać w internetowym koncie Direct?
 
Konto jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, które większość operacji bankowych przeprowadzają przy użyciu Internetu. Z jednej strony pozwala to na znaczną oszczędność czasu, z drugiej natomiast skutkuje także niższymi opłatami związanymi z użytkowaniem konta.
Niemniej jednak należy pamiętać, że w przypadku tradycyjnego korzystania z konta, za np. dokonywanie przelewów w oddziale banku bądź pobranie drukowanego wyciągu z konta, przyjdzie nam sporo zapłacić. W każdym przypadku za jednorazowe skorzystanie z takiej usługi-aż 9 zł. Mimo to, przy rozsądnym użytkowaniu konta internetowego jest ono znacznie tańsze niż tradycyjne konto bankowe.
 
Internetowe konto Direct na tle konkurencji
 
Comperia.pl prezentuje najważniejsze koszty związane z obsługą internetowego konta bankowego w ING Banku Śląskim. Oprócz kosztów stałych, takich jak opłata za wydanie karty oraz opłata za prowadzenie konta, w wyliczeniach uwzględniono także sposób korzystania z rachunku. Założono, że przeciętny klient dokona miesięcznie ok. 20 przelewów oraz 7 wypłat środków z bankomatu (5 – bankomat ING, 2 – innego banku).
Przyjęta struktura przelewów wygląda następująco:
- wewnętrzne: internet (5), telefon (2),
- zewnętrzne: oddział (1), internet(10), telefon (3).
 
W rezultacie daje nam to 21 zł miesięcznie za korzystanie z konta. Poniżej Comperia.pl prezentuje, jak oferta ING Banku wygląda na tle konkurencji.
 
 
Najtańsze konto na rynku
Konto w ING Banku Śląskim
Nazwa konta
Internetowe konto Direct
Opłata za prowadzenie
0,00 zł
0,00 zł
Koszt użytkowania
10,50 zł
21,00 zł
*w zestawieniu pominięto konto Deutsche Banku, ze względu na jego bardzo małą dostępność

Jak widać dla ustalonych parametrów, internetowe konto bankowe Direct w ING Banku Śląskim jest dwukrotnie droższe niż najtańsza oferta na rynku. Znajduje się ono dopiero na 16 miejscu naszego zestawienia. W związku z tym, pomimo kuszącej oferty ING, która sama w sobie jest ciekawą propozycją skierowaną do klientów bazujących na internetowym serwisie bankowym, przed podjęciem decyzji warto zapoznać się także z porównywalnymi produktami innych banków.

Chcesz podyskutować o kontach i bankach internetowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl
2009-12-22
Comperia.pl poleca
1970-01-01
 
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne