14.12.2009, 07:13

Rentgen Comperii, czyli prześwietlamy kredyt hipoteczny w Millennium Bank

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Comperia prześwietla kredyt hipoteczny Millennium Banku. Sprawdzamy, na co mogą liczyć kredytobiorcy oraz jak Millennium Bank wypada na tle konkurencji. Zastanawiasz się nad wyborem banku, który sfinansuje zakup Twojego mieszkania? Myślałeś o kredycie hipotecznym w Millennium Banku? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj Rentgen Comperii!
Millennium Bank posiada w swojej ofercie pełną gamę kredytów hipotecznych, za pomocą których można sfinansować zakup dowolnej nieruchomości na rynku pierwotnym bądź wtórnym. Niemniej jednak, propozycje Millennium Banku ograniczone są wyłącznie do kredytów zaciąganych w złotówkach. Oznacza to, że bank nie posiada w swojej ofercie kredytów denominowanych do żadnej waluty obcej. Niemniej jednak, jeżeli chodzi o zobowiązania hipoteczne w złotówkach, oferta Millennium Banku warta jest dalszej analizy.
 
Za ile i na jak długo?
 
Maksymalny okres, na jaki w Millennium Banku można zaciągnąć kredyt hipoteczny to 35 lat. Wprawdzie jest to znacznie mniej niż w przypadku najdłuższego okresu kredytowania na rynku – 50 lat, jednakże w większości przypadków wystarczająco długo dla standardowego kredytobiorcy.
 
Jeżeli chodzi o koszt pozyskania kredytu, to w Millennium Banku marża dla zobowiązań hipotecznych waha się w granicach od 2 do 3 proc., co po dodaniu aktualnej stawki WIBOR (4,2 proc.) daje nam oprocentowanie nominalne na poziomie 6 -7 proc. Ponadto, bank standardowo pobiera 2 proc. prowizji od udzielonego kredytu. Istnieje jednak możliwość skorzystania z promocji bankowej – w zamian za obniżenie prowizji do poziomu 0 proc. kredytobiorca zobowiązuje się do wykupienia ubezpieczenia od utraty pracy (Wysokość składki to 2 proc. od kwoty udzielonego kredytu za dwuletni okres ubezpieczenia).
 
Jak wygląda oferta Millennium Banku na tle konkurencji?
 
Jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne to pod uwagę wzięto zobowiązanie w wysokości 250 tys. zł, zaciągane na okres 30 lat. Wkład własny przy zakupie nieruchomości wynosi 50 tys. zł. Dla tak zdefiniowanego kredytu hipotecznego, który najlepiej odpowiada większości zapytań osób odwiedzających naszą porównywarkę, przedstawiono porównanie najlepszej oferty kredytu hipotecznego na rynku oraz oferty Millennium Banku.
 
 
Najlepszy kredyt hipoteczny na rynku
Kredyt hipoteczny Millennium Banku
Nazwa kredytu
Sprawdź!
Kredyt hipoteczny
Rata
1 596,65 zł
1 563,76 zł
Oprocentowanie rzeczywiste
6,83 proc.
7,17 proc.
Prowizja
0 proc.
2 proc.
 
Jak pokazują dane, kredyty hipoteczne Millennium Banku znajdują się w czołówce naszego zestawienia. Marża na poziomie 2 – 3 proc. znajduje się na porównywalnym poziomie do marż pobieranych od kredytów walutowych w innych bankach. Wyższe oprocentowanie to zaś wyłącznie kwestia różnicy stóp procentowych w Polsce i za granicą. Niemniej jednak, uwzględniając obecne warunki rynkowe, podjęcie decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego w Millennium banku wydaje się być jedną z najlepszych opcji kredytowych w złotówkach. Ponadto, takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie ryzyka związanego z wahaniami kursów walutowych.
 
Chcesz podyskutować o kredytach hipotecznych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o kredytach hipotecznych!

Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.12.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2770 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora