08.12.2009, 09:20

Rentgen Comperii, czyli lokaty PKO BP na prześwietleniu

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Dziś Comperia prześwietla lokaty bankowe PKO BP. Porównujemy je i pokazujemy, jak oferta tego banku wygląda na tle całego rynku. Warto sprawdzić nasz Rentgen, ponieważ PKO BP to największy bank w Polsce i na pewno wielu z Was ma z nim do czynienia. Chcesz założyć lokatę w PKO BP? Koniecznie przeczytaj wnioski z naszego prześwietlenia i sprawdź czy warto!
Duży bank, szeroka oferta lokat
 Jak przystało na największy bank w Polsce liczba lokat PKO BP także jest duża, choć nie największa na rynku (PKO BP oferuje ponad 15 rodzajów lokat). Depozyty w PKO BP to bogata oferta jeśli chodzi o okresy na jakie możesz założyć lokatę oraz wybór waluty. Możesz wybrać lokatę w:
 
a)    PLN
b)    EUR
c)    CHF
d)    GBP
 
Lokaty w PKO BP możesz założyć na stałe lub zmienne oprocentowanie. Jest więc w czym wybierać. Teraz jednak czas na konkrety, czyli jak oferta PKO BP wygląda na tle rynku?
 
Duży bank, ale oprocentowanie niskie
 
 
Oprocentowanie
Okres
(miesiące)
Uwagi
Lokata 3+3
4,44% - 4,55%
3,6
Minimalna wpłata- 1000 PLN
Lokata 12- miesięczna
4,6%
12
Minimalna wpłata- 1 PLN
Lokata standardowa
1,6% – 3,0%
1,3,6
Minimalna wpłata- 500 PLN

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że podane stawki oprocentowania nie są zbyt wysokie w porównaniu z rynkiem. Najlepsze oprocentowanie w PLN oferuje lokata banku PKO BP o nazwie 3+3 (dla 3 lub 6 miesięcy) oraz lokata 12- miesięczna, jeśli możesz zamrozić pieniądze na rok. Ciekawą alternatywą może jednak być polisolokata "Solidna Stopa 2" oprocentowana na 5,06% z okresem trwania 6 miesięcy. Dużą wadą jest jednak wpłata minimalna na poziomie 25 tys.PLN.
 
Lokaty PKO BP na tle konkurencji
 
 
Najlepsza oferta na rynku
Oferta PKO BP
Warunki lokaty
Oprocentowanie (%)
3 mc – 5 tys.PLN
7,02%
Sprawdź
4,44%
6 mc – 10 tys.PLN
7,14%
Sprawdź
4,55%
12 mc – 20 tys. PLN
7,17%
Sprawdź
4,6%

 

W powyższej tabeli oferta banku PKO plasuje się dopiero na 38-40 miejscu, co jest zdecydowanie słabym wynikiem. Oprocentowanie lokat w banku PKO BP jest na obecną chwilę średnio niższe o 2,5 pkt. proc. od najlepszych ofert na rynku.
 
Widać, że lokaty PKO BP zdecydowanie odstają na tle konkurencji i pozostają daleko z tyłu w wyścigu o wysokie oprocentowania i klientów. Być może PKO BP jako największy bank w Polsce ma wystarczająco dużo klientów i ich depozytów by nie walczyć o nowe środki poprzez korzystne oprocentowanie lokat.
 
Jedyną zaletą są najniższe na rynku wymagania odnośnie wpłaty minimalnej w walutach obcych. Dla 150 CHF lokata PKO BP jest najlepsza .... bo jedyna. W miarę zwiekszania wartości lokaty bank PKO BP ustępuje pola korzystniejszym ofertom innych banków.
 
Chcesz podyskutować o lokatach bankowych? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum o lokatach bankowych!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (08.12.2009).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2760 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora