Raporty, rankingi, poradniki


Pokonaj franka i obniż ratę swojego kredytu
2015-01-29
W mediach nadal przewija się temat ostatniej decyzji szwajcarskiego banku centralnego odnośnie uwolnienia przez tę instytucję kursu walutowego EUR/CHF. Operacja ta wpłynęła niekorzystnie na cenę franka szwajcarskiego wyrażoną w polskim złotym. W ciągu zaledwie kilku godzin raty zobowiązań w CHF wzrosły o kilkaset złotych. Na rynku można jednak znaleźć sposoby na ich obniżenie. Oto dwa, dostępne niemal dla każdego.
www.comperia.pl
Obniżka interchange to droższe konta osobiste? Banki nic o tym nie wiedzą
2015-01-27
Gdy w zeszłym roku na skutek nowelizacji ustawy o usługach płatniczych znacząco spadły stawki interchange, prognozowano, że banki stratę tę odbiją sobie m.in. podwyżką opłat za rachunki bankowe. W przededniu kolejnej obniżki interchange, Comperia.pl postanowiła skonfrontować te przewidywania z rzeczywistością. I co? I w zasadzie nic. Prowadzenie 94 proc. kont kosztuje tyle samo co 6 miesięcy temu, albo i mniej. Obok nielicznych zmian na gorsze pojawiały się i te pozytywne. Jeśli zmiany w wysokości interchange miały wpłynąć na lawinowe pogarszanie warunków kont osobistych, to ktoś ewidentnie o tym bankom nie powiedział…
www.comperia.pl
Jak ulżyć frankowcom? Co ustalono, jakie są plany?
2015-01-23
Na skutek utrzymującego się na bardzo wysokim poziomie kurs CHF/PLN sytuacja wielu kredytobiorców uległa poważnemu pogorszeniu. Sprawa jest na tyle ważka, iż zebrał się nawet specjalnie Komitet Stabilności Finansowej, czyli w zasadzie „wszyscy święci” polskich finansów. Banki deklarują popuszczanie węzłów pętli na szyjach „frankowców”, swój pomysł na patową sytuację ma Komisja Nadzoru Finansowego. Sektor chce wykazać swoją inicjatywę nim sprawa kredytów walutowych stanie się na dobre kwestią polityczną. W roku wyborczym nie wróżyłoby to zapewne bankom wiele dobrego.
www.comperia.pl
Frankowcy osamotnieni w walce ze słabym złotym
2015-01-22
Ostatnie wydarzenia na rynku walutowym spowodowały duże zamieszanie w kredytach hipotecznych. Jest to efekt nagłego osłabienia polskiego złotego wobec euro i franka szwajcarskiego. Sytuacja taka jest mało komfortowa dla wszystkich osób zadłużonych w tych walutach. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła więc zbadać skalę tego zjawiska.
www.comperia.pl
Stary człowiek i może… płacić? Konto dla seniora to wizyta lekarza i koszty.
2015-01-21
Nawet 11 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku, 7 zł za każdy przelew zrealizowany w oddziale, 2,99 zł za comiesięczną przesyłkę wyciągu z rachunku - tym banki „zachęcają” starszych klientów do otwierania rachunków osobistych. Nic dziwnego, że takie dedykowane konta jedno po drugim znikają z rynku. Niektóre banki zwyczajnie nie mają na nie pomysłu.
www.comperia.pl
Frank eksplodował - co na to banki?
2015-01-16
Jesteś (nie) szczęśliwym posiadaczem kredytu hipotecznego we franku szwajcarskim? Myślisz, że wczorajszy skok kursu wymiany CHF/PLN przekładający się na wzrost wysokości płaconej przez Ciebie raty kredytowej to Twój jedyny problem? Otóż nie!!! Już niedługo możesz się spodziewać kontaktu od banku, w którym zaciągnąłeś swoje zobowiązanie. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada czego może dotyczyć taka konfrontacja.
www.comperia.pl
Drogi franku! Oto wszystko co należy o Tobie wiedzieć
2015-01-16
Przez jedną decyzję Szwajcarskiego Banku Narodowego kurs CHF/PLN poszybował w górę o ponad 1,5 zł, nawet do kursu 5,19 zł! Ostatecznie ustabilizował się na dużo niższym poziomie ok. 4,15-4,20 zł, ale to i tak więcej o ok. 65 gr więcej niż jeszcze w środę. Raty kredytobiorców poszybowały w górę o ok. 100 zł w górę na każde pożyczone 100 tys. zł. Zadłużenie w przeliczeniu na złote wzrosło o dziesiątki, jak nie setki tysięcy złotych.
www.comperia.pl
Kurs franka gwałtownie wzrósł. Co z ratami kredytu?
2015-01-16
W związku z decyzją Szwajcarskiego Banku Narodowego o zaprzestaniu bronienia kursu franka szwajcarskiego, cena tej waluty podskoczyła o kilkadziesiąt procent. Na chwilę obecną średni bankowy kurs sprzedaży franka to ok. 4,35 zł, chociaż jeszcze wczoraj wynosił 3,70 zł.
www.comperia.pl
Ranking lokat bankowych - styczeń 2015
2015-01-15
Oszczędzający z niepokojem czekali na wczorajszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej. Na szczęście, mogą odetchnąć z ulgą, stopy procentowe pozostały bez zmian. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, czy banki również nie obniżyły oprocentowania swoich lokat. Oto najnowszy ranking depozytów bankowych.
www.comperia.pl
Kredytobiorcy niepocieszeni - stopy bez zmian
2015-01-14
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym stopa referencyjna NBP, będąca podstawą do ustalania ceny pieniądza na rynku międzybankowym, będzie wynosiła nadal 2 procent.
www.comperia.pl
Oszczędzanie jeszcze nigdy nie było tak trudne
2015-01-13
Pierwsze dni stycznia na ogół kojarzą się z wcielaniem w życie postanowień noworocznych. Jedni rzucają palenie, drudzy zaczynają się odchudzać, a jeszcze inni zaczynają oszczędzać. No i właśnie dla tej ostatniej grupy obecny początek roku jest trudniejszy niż kiedykolwiek. Dlaczego? Porównywarka finansowa Comperia.pl zrobiła krótki przegląd lokat bankowych i kont oszczędnościowych, którego wyniki nie napawają dużym optymizmem.
www.comperia.pl
3 propozycje finansowych postanowień noworocznych od Comperia.pl
2015-01-09
Nadejście nowego roku to standardowo czas postanowień. W snuciu ambitnych planów dotyczących odchudzania czy rzucania palenia Comperia.pl raczej nie pomoże, ale już w przypadku kwestii finansów osobistych - jak najbardziej. Oto trzy pomysły na efektywniejsze zarządzanie swoim budżetem domowym w 2015 r. A w bonusie - dwa rozbudowane kalkulatory, które z pewnością pomogą w złapaniu swoich finansów za rogi!
www.comperia.pl
Kredyty hipoteczne w 2015 r. - kto zaciągnie, ten będzie miał tanio
2014-12-30
W rok 2015 r. osoby planujące zaciągnięcie kredytu hipotecznego muszą wejść z pękatym portfelem, bo banki będą od nich wymagały dwukrotnie wyższego niż dotychczas wkładu własnego. Na zmianach w programie Mieszkanie dla Młodych skorzystają głównie rodziny wielodzietne, na Rekomendacji U KNF - podobno wszyscy. Ceny kredytów powinny utrzymywać się na stabilnym, stosunkowo niskim poziomie.
www.comperia.pl
Jaki był rok 2014 na rynku hipotek? Zapewne najgorszy od dekady
2014-12-29
W 2014 r. nowością dla osób zaciągających kredyty hipoteczne była konieczność wniesienia wkładu własnego. Z drugiej strony, rekordowo niskie oprocentowanie kredytów i start programu Mieszkanie dla Młodych powinny być motorem napędowym akcji kredytowej. Jednak pod względem ilości udzielonych kredytów mijający rok będzie prawdopodobnie najsłabszy od dekady.
www.comperia.pl
Święta lepiej planować bez kredytu
2014-12-22
Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań rodzinnych, obdarowywania się prezentami oraz spożywania wigilijnych przysmaków. Niestety, zanim większość z nas zasiądzie za suto nakrytym stołem, musi ponieść znaczne wydatki związane z przygotowaniem tego podniosłego wydarzenia. Skąd wziąć środki na sfinansowanie takiego celu? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada i jednocześnie ostrzega.
www.comperia.pl
Odwrócony kredyt hipoteczny nadchodzi. Tylko nikt na niego nie czeka
2014-12-15
Już dziś wejdzie w życie Ustawa o odwróconym kredycie hipotecznym. W końcu stworzono ramy prawne dla produktu, dzięki któremu emeryci będą mogli czerpać korzyści finansowe z posiadanej nieruchomości, jednocześnie zamieszkując ją i nie tracąc doń prawa własności. Banki nie śpieszą się jednak z wdrażaniem odwróconego kredytu do oferty, a konserwatyzm Polaków każe wątpić w popularność tegoż rozwiązania.
www.comperia.pl
Spłacasz kredyt a dług i tak rośnie…
2014-12-11
Nic nowego, tak w skrócie można ocenić wyniki referendum dotyczące zakupu złota przez szwajcarski bank centralny. Już od ponad miesiąca polskie media wieszczyły, że to wydarzenie zachwieje budżetami domowymi setek tysięcy frankowych kredytobiorców. Na szczęście nic takiego się nie stało, ale problem tkwi w ogólnym zadłużeniu tych osób, które naprawdę nie napawa optymizmem.
www.comperia.pl


Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl