Raporty, rankingi, poradniki


Dolarowcy nadchodzą, czyli tragiczna sytuacja osób zadłużonych w USD
2015-03-26
Kredyty mieszkaniowe denominowane we franku szwajcarskim to temat wałkowany na okrągło przez niemal wszystkie media działające w Polsce. Domniemane kłopoty frankowców próbują już rozwiązać Komisja Nadzoru Finansowego, Związek Banków Polskich, wybrane ministerstwa a także sam Prezydent. W natłoku tych wszystkich idei nikt jednak nie zauważa problemów osób spłacających hipoteki wyrażone w innych walutach. A to właśnie TAM czai się kolejny problem. Jaki? Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała ten temat.
www.comperia.pl
Krajobraz po cięciu, czyli dramatyczna sytuacja oszczędzających
2015-03-18
Dwa tygodnie temu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stosowane przez siebie stopy procentowe o 50 pkt. bazowych. Wydarzenie to było nie tylko olbrzymim zaskoczeniem dla wszystkich uczestników rynku finansowego, ale także spowodowało niemałe zamieszanie w produktach bankowych, których oprocentowanie drastycznie spadło. Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała skalę tego zjawiska.
www.comperia.pl
ZBP proponuje dwa fundusze. Czy dla kredytobiorcy to realne wsparcie?
2015-03-18
Fundusz Wsparcia Restrukturyzacji Kredytów Hipotecznych oraz Sektorowy Fundusz Stabilizacyjny - takie działa w obronie kredytobiorców przed drogim frankiem czy trudną sytuacją życiową planują wytoczyć banki. Pytanie, czy zadłużeni nie dostaną rykoszetem.
www.comperia.pl
Comperia.pl robi check-listę i odhacza propozycje pomocy frankowcom
2015-03-10
Na skutek piorunującego wzrostu kursu franka szwajcarskiego w połowie stycznia br. znacząco wzrosły raty i zadłużenie rzesz kredytobiorców. Na pomoc ruszyła Komisja Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Gospodarki, Związek Banków Polskich, a nawet Prezydent Komorowski. 11 marca ma zostać przedstawiony opinii publicznej wstępny zarys rozwiązania problemu kredytów we frankach. A czy coś, co dotychczas zaproponowały te instytucje, zostało wdrożone? Comperia.pl zrobiła check-listę najważniejszych idei, i odhacza (bądź nie) kolejne punkty.
www.comperia.pl
Ranking rachunków osobistych. Najlepszym kontem „bez spiny” Wymarzone Konto w Raiffeisen Polbanku
2015-03-06
Denerwują Cię coraz nachalniejsze oczekiwania banku wobec Ciebie? Dyktuje Ci jak często i jak dużo masz płacić kartą, albo ile ma wpływać co miesiąc na Twoje konto. A gdy tylko noga Ci się powinie – pobiera nawet kilkudziesięciozłotową opłatę. Specjalnie dla Ciebie porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała ranking kont osobistych „bez spiny” czyli zestawienie najlepszych rachunków dla osób, które nie chcą być uwiązane na smyczy kolejnych wymagań stawianych przez bank.
www.comperia.pl
Tak tanio jeszcze nie było – NBP tnie stopy o 50 punktów bazowych
2015-03-04
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stosowane przez siebie stopy procentowe o 50 punktów bazowych. Tym samym już od jutra główna stopa procentowa ogłaszana przez ten organ (stopa referencyjna) będzie wynosiła 1,50 proc.
www.comperia.pl
Produktów bankowych tylko dla kobiet właściwie w Polsce nie ma
2015-03-03
W kilku krajach świata funkcjonuje bank tylko dla kobiet. W Polsce nawet produktów dedykowanych wyłącznie przedstawicielkom płci pięknej jest niewiele. Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet Comperia.pl zaprasza na rekonesans po bankowej ofercie dla pań.
www.comperia.pl
Ranking banków oferujących fundusze inwestycyjne
2015-02-27

Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, jak szeroką ofertę funduszy inwestycyjnych mają banki. Jak duży wybór TFI i konkretnych subfunduszy ma do dyspozycji klient, czy może inwestować tylko w polskie aktywa czy także w zagraniczne, czy system bankowości internetowej umożliwia zakup i zarządzanie jednostkami – takie kryteria istotne z punktu widzenia klienta banku zainteresowanego inwestycjami w fundusze zweryfikowała Comperia.pl. Efekty - najszerszą ofertę ma Deutsche Bank, podium uzupełniają Alior Bank i Getin Noble Bank.

www.comperia.pl
Jeśli (b)lokować to właśnie teraz!!!
2015-02-27
Posiadacze oszczędności znaleźli się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony zależy im na efektywnym pomnażaniu swoich oszczędności, a z drugiej docierają do nich słuchy o możliwej obniżce stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski, która zapewne spowoduje spadek oprocentowania produktów oszczędnościowych oferowanych przez banki. Co w takim razie powinny zrobić osoby dysponujące nadwyżkami finansowymi?
www.comperia.pl
Cóż za paradoks! Rata kredytu we frankach najniższa od pół roku
2015-02-25
Katastrofalnie drogi frank, wieszczenie fali niespłaconych rat, festiwal pomysłów na odciążenie budżetów domowych frankowiczów, dramat, tragedia! Tak wyglądała rzeczywistość jeszcze kilka tygodni temu. „Niewidzialna ręka rynku” zakpiła sobie jednak ze wszystkich - dzisiejsza rata kredytu we frankach jest… najniższa od lipca ubiegłego roku!
www.comperia.pl
Obiecanki nie-cacanki - banki faktycznie ostro ścinają kursy franka
2015-02-20
Po „czarnym czwartku” 15 stycznia, kiedy uwolniony kurs franka szwajcarskiego poszybował o kilkadziesiąt groszy, już od miesiąca następuje stałe umacnianie się złotego wobec szwajcarskiej waluty. Sytuacja kredytobiorców walutowych staje się dużo optymistyczniejsza niż wyglądała jeszcze przez 3-4 tygodniami, jednak banki i tak stosują się do obiecanej obniżki spreadów na franku.
www.comperia.pl
Zamrażać czy nie zamrażać?
2015-02-18
Choć powyższy tytuł na pierwszy rzut oka może kojarzyć się raczej z aktualną porą roku, w rzeczywistości w pełni dotyczy rynku finansowego. Pod lupę wziąłem nie lutowe temperatury, a lokaty bankowe, które większość Polaków wykorzystuje do pomnażania pieniędzy. Postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy z punktu widzenia klienta lepsze są krótko- czy długoterminowe depozyty.
www.comperia.pl
Wyliczanie rat kredytów - wielka zmyłka banków?
2015-02-13
Dlaczego przeciętny kredytobiorca nie jest w stanie wyliczyć raty swojej pożyczki? Czy to wina klientów, banków, czy po prostu… matematyki?
www.comperia.pl
Oszczędzanie dla leniwych
2015-02-10
Wszyscy wiemy jak trudno jest się zmobilizować do oszczędzania. Wyszukiwanie nadwyżek finansowych, które można ulokować na koncie oszczędnościowym czy depozycie bankowym może sprawiać olbrzymie problemy. A co gdyby taką operację pozostawić automatom, które same dopilnowałyby wszystkiego? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła przyjrzeć się bliżej takiemu udogodnieniu, oferowanemu już przez kilka banków.
www.comperia.pl
Przewalutowanie według KNF - droga cena za brak ryzyka kursowego
2015-02-05
Propozycja Komisji Nadzoru Finansowego dotycząca planu przewalutowania kredytów we frankach szwajcarskich ujrzała światło dzienne. Przedstawiona idea wydaje się rozsądna i ugodowa - banki nie tracą miliardów złotych, a frankowcy uwalniają się od ryzyka kursowego, i łatwiej będzie im sprzedać mieszkanie. Uwaga jednak na koszty - może się okazać, że po przewalutowaniu klient będzie płacił jeszcze kilkaset złotych więcej niż dotychczas!
www.comperia.pl
Nuda w polityce - stopy procentowe bez zmian
2015-02-04
Na zakończonym przed chwilą posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się utrzymać stosowane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym od jutra podstawowa stopa Narodowego Banku Polskiego (stopa referencyjna) będzie nadal wynosiła 2 proc.
www.comperia.pl
4 dni oczekiwania na przelew? Tak, to możliwe!
2015-02-03
Wydawać by się mogło, że o przelewach bankowych wiemy wszystko, przecież większość z nas zleca ich kilka lub kilkanaście w miesiącu. Czy jednak faktycznie zdajemy sobie sprawę, jaką drogę przebywają nasze pieniądze, zanim znajdą się na rachunku odbiorcy? I dlaczego czasem przelew jest u niego już po chwili, a czasem trzeba czekać nawet kilka dni?
www.comperia.pl


Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl