Raporty, rankingi, poradniki


Czas na swawole, czyli jak sfinansować wakacje?
2015-06-09
Za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się ulubiony okres naszych dzieci. Wakacje - bo to o nich mowa - to czas, w którym nasi podopieczni bez żadnych obowiązków spędzą najbliższe 2 miesiące. Część z nich wyjedzie na letnie obozy, inni pojadą z nami na urlop, jeszcze inni odwiedzą dziadków. Punktem łączącym wszystkie te wyprawy jest konieczność ich sfinansowania. Porównywarka finansowa podpowiada w jaki sposób można to zrobić.
www.comperia.pl
Nic nowego - stopy bez zmian
2015-06-03
Tuż przed chwilą poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych, jakie będą obowiązywać w Polsce w najbliższym miesiącu. Organ ten zdecydował się utrzymać je na dotychczasowym poziomie.
www.comperia.pl
Przewalutowanie kredytu we frankach? Po bankowemu, prezydencku czy po… swojemu?
2015-06-01
Związek Banków Polskich proponuje wsparcie dla niektórych frankowców, w zamian za deklarację przewalutowania kredytu na złote przy niższym kursie. Prezydent-elekt Andrzej Duda jeszcze w kampanii wyborczej sugerował przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z chwili zaciągnięcia. Jak wdrożenie tych pomysłów wpłynęłoby na sytuację modelowego frankowca? A może już dziś powinien samodzielnie pomyśleć o przewalutowaniu?
www.comperia.pl
Bankowe triki na niskie stopy
2015-05-27
Obniżki stóp procentowych to zła informacja nie tylko dla osób posiadających nadwyżki finansowe, ale także dla samych banków. Wynika to z faktu, że dla tych drugich niskie oprocentowanie kredytów sprawia, że spadają ich przychody odsetkowe. Na swoje szczęście, a nasze nieszczęście podmioty te znalazły już sposób jak sobie poradzić z taką sytuacją.
www.comperia.pl
Ranking kart kredytowych. Są i całkiem darmowe karty!
2015-05-19
Karty kredytowe stanowią nie tylko deskę ratunkową gdy zaczynają kończyć się środki na koncie osobistym. Są chętnie używane także przez tych, którym do pierwszego nie brakuje - bo są rabaty czy programy lojalnościowe, a poza tym przy mądrym użytkowaniu to naprawdę tani kredyt, i bezbolesny patent na wyrobienie sobie dobrej wiarygodności kredytowej. A, jak pokazuje ranking kart kredytowych, sporo kart jest wręcz darmowych.
www.comperia.pl
Gdzie student ma iść po rachunek osobisty? Ranking kont
2015-05-12
Student, wiadomo, zwykle musi żyć ekonomicznie i każdą złotówkę liczyć. Na szczęście w kwestii kont osobistych wiele się tych złotówek nie naliczy, bo większość banków żakom daje rachunki i karty za darmo. Niektóre wręcz profilują swoją ofertę pod tę klientelę.
www.comperia.pl
Nadal jest z czego oszczędzać - stopy bez zmian
2015-05-06
Bez niespodzianki - tak w skrócie można podsumować dzisiejszy wynik głosowania Rady Polityki Pieniężnej dotyczący utrzymania stóp procentowych na obecnym poziomie. Decyzja ta oznacza, że podstawowa stopa ogłaszana przez ten organ (stopa referencyjna) będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
Białe wydatki, czyli gdzie najtaniej sfinansować komunię
2015-05-05
Przed nami jeden z najważniejszych okresów w życiu naszych dzieci. Mowa oczywiście o ich uczestnictwie w Pierwszej Komunii Świętej i naszej organizacji tej uroczystości. Niestety mimo tego, że jest to typowe święto kościelne, to zwykle bywa ono dość kosztowne. Ubiór, kwiaty, obiad w restauracji - wszystko to mocno nadwyręża budżety domowe wielu rodzin. Jak w takim razie poradzić sobie z takimi wydatkami? Porównywarka finansowa zbadała ten problem.
www.comperia.pl
Prowizje za pożyczki jeszcze nigdy nie były tak wysokie
2015-04-28
75 zł za każdy pożyczony tysiąc złotych – tyle średnio trzeba płacić bankom za samo otrzymanie pożyczki gotówkowej. Ba, kwota ta rośnie do ponad 80 zł, gdy pożyczkobiorca nie bierze ubezpieczenia. Comperia.pl odpowiada, dlaczego właściwie za samo podpisanie umowy o pożyczkę trzeba płacić nawet tysiące złotych, i… czy to na pewno jednoznacznie źle.
www.comperia.pl
Oprocentowanie lokat najniższe w historii
2015-04-23
Trudne chwile przeżywają ostatnio posiadacze nadwyżek finansowych. Średnie oprocentowania produktów służących do efektywnego pomnażania oszczędności znajdują się obecnie na rekordowo niskim poziomie. Czy taka operacja będzie trwała wiecznie? Gdzie w najbliższych miesiącach lokować swoje pieniądze? Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała ten problem.
www.comperia.pl
Banki gwarantują co się da
2015-04-21
„I że Ci nie pogorszę oferty aż do śmierci” – takie ślubowanie zdaje się składać swoim klientom coraz więcej banków. Obiecują dozgonny brak opłat za konto, najniższe odsetki kredytowe, najwyższe zyski. Ile warte są takie gwarancje?
www.comperia.pl
Chwila oddechu - stopy bez zmian
2015-04-15
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym podstawowa stopa Narodowego Banku Polskiego - stopa referencyjna - nadal będzie wynosić 1,50 proc.
www.comperia.pl
Ogniska zapalne na rynku kredytów hipotecznych - gdzie wybuchnie kolejny pożar?
2015-04-14
Pożar pod nazwą „kredyty frankowe”, tlący się już od kilku lat, potężnym płomieniem wybuchł w połowie stycznia. Podobnych ognisk zapalnych na rynku kredytów hipotecznych jest jednak więcej.
www.comperia.pl
Cenne bezpieczeństwo, czyli ile kosztuje spokój
2015-04-08
Każdy posiadacz nadwyżek finansowych marzy o takim ich ulokowaniu, aby przyniosły one jak najwyższą stopę zwrotu. Niestety takie podejście jest dość ryzykowne, gdyż może spowodować utratę części lub w skrajnych wypadkach nawet całości posiadanych oszczędności. Co jednak w przypadku, gdy klientowi ponad wysoki zarobek bardziej zależy na bezpieczeństwie wpłaconych środków? Gdzie w takim wypadku powinien ulokować swoje pieniądze?
www.comperia.pl
Wchodzi Rekomendacja U. Ubezpieczenie do kredytu wybierzesz sobie sam
2015-04-01
Do końca marca banki miały czas z dostosowaniem się do Rekomendacji U Komisji Nadzoru Finansowego. Dokument dotyczy dobrych praktyk w zakresie bancassurance. Od dziś banki nie mogą wciskać konkretnego ubezpieczenia. Trudno jednak oczekiwać, że banki będą obojętne wobec zatamowania jednego z ich źródeł dochodu.
www.comperia.pl
Groźny WIBOR, czy rzeczywiście jest się czego bać?
2015-03-30
Zgodnie z sugestią KNF, do końca marca tego roku banki miały zmienić sposób prezentowania danych odnośnie ryzyka stopy procentowej podczas udzielania przez nie kredytów hipotecznych. Parametr ten jest bardzo istotny, gdyż to od jego wysokości zależy nie tylko oprocentowanie hipotek, ale także poziom rat płaconych przez kredytobiorców. Jak wzrost tej zmiennej może wpłynąć na stan budżetu domowego przeciętnego posiadacza hipoteki w PLN? Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała ten problem.
www.comperia.pl
Ranking najtańszych kont firmowych dla jednoosobowej działalności gospodarczej
2015-03-27
Choć teoretycznie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą posiadanie rachunku firmowego nie jest obowiązkiem, to jednak wielu przedsiębiorców chce takowe posiadać. Wiadomo, warto rozdzielić operacje firmowe od osobistych, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego bałaganu i chaosu. Oferta banków nie jest problemem - jak wynika z rankingu Comperia.pl, podstawowa obsługa rachunku firmowego może być zupełnie darmowa. Tak jest w ING Banku Śląskim oraz Deutsche Banku, które znalazły się na szczycie rankingu najtańszych kont firmowych dla jednoosobowej działalności gospodarczej.
www.comperia.pl


Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl