Raporty, rankingi, poradniki


Bank spłacił kredytobiorcom 10 procent zadłużenia
2015-09-23
Wszyscy wokół narzekają na brak pracy, na niewystarczające zarobki i ogólnie na wszystko to co ich otacza. Na rynku jest jednak pewna grupa osób, która nic nie robiąc dostała od losu kilkadziesiąt tysięcy złotych. Co to za społeczność i dlaczego akurat ona otrzymała taką zapomogę?
www.comperia.pl
3 powody dla których warto zmienić konto
2015-09-21
Podobno kiedy stoimy, to tak naprawdę się cofamy. Może podobnie jest z nami i kontami osobistymi? Może przywiązani do jakiegoś banku oraz z lenistwa nie dostrzegamy możliwości, które dają rachunki konkurencji? Oto moje 3 powody, dla których warto zmienić konto bankowe!
www.comperia.pl
Ranking ubezpieczeń na życie z UFK
2015-09-15
Ubezpieczenia na życie to kwestia bardzo indywidualna – ot, jego cena i konkretny zakres ochrony jest ściśle zależny od potrzeb klienta czy od jego stanu zdrowia. Nie ulega jednak wątpliwości, że można wyróżnić towarzystwa bardziej i mniej elastyczne w podejściu do klienta. Comperia.pl przeanalizowała najważniejsze punkty ofert ubezpieczeniowych. Najlepiej wypadła AXA.
www.comperia.pl
5 powodów dlaczego powinieneś otworzyć konto właśnie w tym, a nie innym banku
2015-09-09

Wbrew temu o czym mogą świadczyć częste na przestrzeni ostatnich kilku lat podwyżki opłat za obsługę kont czy kart bankowych, bankom bardzo zależy na klientach. No dobra – ściślej rzecz ujmując to nie na nich, a na ich pieniądzach. Chwytają się różnych sposobów, żeby zainteresować nowych klientów swoimi rachunkami. Są więc prezenty, gwarancje, a wręcz gratyfikacje pieniężne za otwieranie kont.

www.comperia.pl
Uśpienia ciąg dalszy - stopy procentowe bez zmian
2015-09-02
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać swoje stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym kolejny miesiąc z rzędu podstawowa stopa procentowa ogłaszana przez ten organ (stopa referencyjna) będzie wynosiła 1,50 proc.
www.comperia.pl
Idźcie i rozmnażajcie się – dostaniecie więcej pieniędzy z MdM!
2015-08-27
Już od początku września fundamentalne zmiany, i to na korzyść kredytobiorców, zajdą w programie Mieszkanie dla Młodych. Do najważniejszych należy olbrzymi, nawet niemal trzykrotny, wzrost dofinansowań dla klientów z trójką dzieci. Więcej dostaną także osoby z dwójką latorośli, w dodatku dopłaty będą przyznawane także nabywcom nieruchomości z rynku wtórnego. Ile pieniędzy trafi do Ciebie, i jak wpłynie to na Twoją ratę? Wszystko w kilku prostych krokach wyliczy kalkulator MdM na Comperia.pl.
www.comperia.pl
Zyski wyższe o 50 procent? Tak, to całkiem realne
2015-08-25
Posiadacze nadwyżek finansowych co raz to zmagają się z problemem takiego ich ulokowania, aby przyniosły one jak najwyższą stopę zwrotu. Część z nich zamiast jednak lokować swoje pieniądze w ryzykownych instrumentach woli bezpieczniejsze rozwiązania. Czy wybierając ten sposób pomnażania środków mogą oni w jakiś sposób „podkręcić” wynik swojej inwestycji? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Czy to dobry czas na zaciągnięcie hipoteki?
2015-08-12
Mieszkanie, dom a nawet działka – zakup każdej z tych nieruchomości wymaga od klienta poniesienia znacznych nakładów finansowych. Nie dziwi zatem fakt, że przy planowaniu takiej transakcji większość osób wspomaga się środkami pochodzącymi z kredytu hipotecznego. Czy jednak dziś jest najlepszy moment na zaciągnięcie takiego zobowiązania? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Dlaczego warto porównywać oferty banków?
2015-08-06
Ludzie od zawsze mieli skłonność do porównywania się do innych. Doskonale jest to widoczne zwłaszcza w sporcie, gdzie zawodnicy różnych dyscyplin stają naprzeciw siebie i sprawdzają, który z nich jest lepszy. Dlaczego podobne zachowania warto stosować również na rynku produktów bankowych? Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła tę kwestię.
www.comperia.pl
Ranking pożyczek pozabankowych. Jak wypadają na tle ofert banków?
2015-07-30
Szybko, przez Internet, bez zbędnych formalności. Niebankowe firmy pożyczkowe rosną w siłę, kusząc m.in. darmowymi pożyczkami. Ranking przygotowany przez Comperia.pl to potwierdza – ponad połowa przebadanych firm oferuje pożyczki naprawdę za 0 zł. Które to, i gdzie jest haczyk (no bo gdzieś chyba musi być)? Czy faktycznie w bankach jest taniej?
www.comperia.pl
Franki, ciągle tylko te franki. A o eurowicza i złotówkowicza kto zadba?
2015-07-22
Kredyty we frankach szwajcarskich są jednym z wiodących tematów politycznych. Rozczarowanie takim rozgłosem wyrażają osoby zadłużone w euro czy złotówkach. „Nam też umórzcie część zadłużenia” - komentują ostatnią propozycję PO.
www.comperia.pl
Bezpiecznie oszczędzać można nie tylko na lokatach
2015-07-15
Posiadacze oszczędności stale borykają się z jednym i tym samym problemem, czyli takim ich ulokowaniem, aby zapewnić im maksymalne bezpieczeństwo oraz uzyskać względnie atrakcyjny zarobek. Czy połączenie obydwu tych parametrów jest w ogóle możliwe do zrealizowania? Jeśli tak, to jakie instrumenty najlepiej sprawdzą się w tej roli? Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada.
www.comperia.pl
Stopy bez zmian, ale…
2015-07-08
Na zakończonym przed chwilą posiedzeniu, Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Decyzja ta sprawia, że podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego (stopa referencyjna) będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
W te wakacje zginie ponad 200 tys. kart płatniczych. Co zrobić, jeśli będzie to też Twoja?
2015-06-29
Szczególnie podczas urlopów i wakacyjnych wojaży rozluźniamy się, tracimy koncentrację, czego efektem może być zgubienie lub kradzież karty płatniczej. Tylko przez dwa letnie miesiące zastrzeżemy ich zapewne ponad 200 tysięcy.
www.comperia.pl
Czy to już pora zachować czujność?
2015-06-24
Sytuacji na rynkach finansowych nie da się w pełni zaplanować. Wynika to z faktu, że jest ona ściśle powiązana z koniunkturą panującą w światowej gospodarce. Czy ostatnie wahania w poziomach stóp rynkowych WIBOR zwiastują o nadchodzącej zmianie? Jak to się odbije na posiadaczach złotowych kredytów hipotecznych? Porównywarka finansowa Comperia.pl zbadała ten problem.
www.comperia.pl
Ranking ofert leasingowych - czerwiec 2015
2015-06-15
Rynek leasingowy w Polsce rozwija się w szybkim, kilkudziesięcioprocentowym tempie. Przedsiębiorców kuszą nie tylko udogodnienia podatkowe, ale także po prostu cenowa atrakcyjność propozycji firm leasingowych. Jak wynika z rankingu Comperia.pl, najlepszą ofertę leasingu operacyjnego ma Europejski Fundusz Leasingowy.
www.comperia.pl
Ile kosztuje ta pożyczka? Dziękuję, nie interesuje mnie to
2015-06-15
Szczególnie w przypadku szybkich pożyczek Polaków nie interesuje ich koszt. Ważne, żeby pieniądze były już zaraz na koncie albo w portfelu.
www.comperia.pl


Najnowsze porady