Raporty, rankingi, poradniki


Piękna gwiazdka, czyli jak wyprawić Święta za darmo
2015-11-23
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało nieco ponad pięć tygodni. Wiele osób zapewne mocno się zastanawia jak w tak krótkim czasie pozyskać środki na wyprawienie tego jakże ważnego wydarzenia. Prezenty, przygotowanie świątecznej wieczerzy, to wszystko przecież dużo kosztuje. Specjalnie dla nich porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała kilka wskazówek jak poradzić sobie z tą sytuacją.
www.comperia.pl
Co zrobić aby pozbyć się zadłużenia?
2015-11-13
Kredyty, pożyczki, karty czy choćby zakupy na raty to tylko niektóre rozwiązania, które nieświadomego konsumenta mogą doprowadzić do nadmiernego zadłużenia i tym samym pozbawić go wolności finansowej. Wynika to z faktu, że wszystkie te produkty nieumiejętnie używane prowadzą do punktu, w którym stanie się on zakładnikiem własnej konsumpcji. Nadmierne zadłużenie sprawi, że będzie on pracować wyłącznie po to, aby spłacać zaciągnięte wcześniej zobowiązania. Co zrobić gdy już znajdziemy się w takiej sytuacji? Jak sprawnie pozbyć się pochopnie nabranych zobowiązań?
www.comperia.pl
Jak oszczędzamy w Comperia.pl?
2015-11-12
W ramach Comperia.pl przeprowadziliśmy debatę dotyczącą oszczędzania i zarządzania budżetem domowym. Oto efekty naszej owocnej rozmowy.
www.comperia.pl
Na czym ma polegać prezydencki plan pomocy frankowiczom?
2015-11-10
Już znamy projekt ustawy "o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i zmianie niektórych innych ustaw”. To deska ratunku, którą Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy chce rzucić kredytobiorcom walutowym – przede wszystkim frankowiczom. Jakie rozwiązanie przewiduje ustawa?
www.comperia.pl
Ranking kont dla jednoosobowej działalności gospodarczej. BIZ Bank wygrywa
2015-11-10
Z kontami firmowymi jest obecnie podobnie jak z tymi dla klientów indywidualnych – trudno znaleźć coś darmowego. Comperia.pl przeszukała cały rynek i wyłowiła tylko dwa – w BIZ Banku i Deutsche Banku. W tej pierwszej instytucji poza darmochą jest jednak jeszcze oprocentowanie sięgające 4 proc. oraz… gwarancja darmochy na zawsze.
www.comperia.pl
Ranking kont osobistych dla internauty (i nie tylko)
2015-11-04
Comperia.pl wzięła pod lupę konta osobiste dla nowoczesnego klienta, który przedkłada zdalne kanały obsługi ponad bezpośredni kontakt z bankiem w jego placówce. Gdzie idealny rachunek dla siebie znajdzie internauta zainteresowany także bankowością mobilną, który w dodatku raz na jakiś czas przelewa także pieniądze za granicę? Jak wynika z danych Comperia.pl, zupełnie darmowo i z aplikacją mobilną będzie w Alior Banku i Banku SMART, w tym pierwszym dodatkowo na promocyjnej lokacie dla nowych klientów można zarobić nawet ponad 50 zł odsetek.
www.comperia.pl
Jeszcze długo nic się nie zmieni
2015-11-04
Na zakończonym przed chwilą posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać swoje stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym główna stopa procentowa (stopa referencyjna) ogłaszana przez ten organ będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
Żeby wygrać trzeba ryzykować
2015-11-03
Czy odkładając pieniądze na zwykłych lokatach można zbudować naprawdę duży kapitał? Czy odsetki z kont oszczędnościowych pozwolą w przyszłości spełnić nasze najskrytsze marzenia? Prawidłowa odpowiedź na obydwa pytania brzmi - NIE. Aby mieć dużo pieniędzy, to trzeba je inwestować, a najlepiej w...
www.comperia.pl
Nie masz finansowego ADHD? Konto oszczędnościowe jest dla Ciebie lepsze niż lokata
2015-10-27
Chcąc oszczędzać w banku, bardzo bezpiecznie ale bez odsetkowego szału, mamy do wyboru lokaty oraz konta oszczędnościowe. Co jest lepsze? Fajniejsze w mojej opinii są konta oszczędnościowe, aczkolwiek lokaty oczywiście też nie można odmówić wdzięku.
www.comperia.pl
Wymarzona gwiazdka - jak już teraz zacząć oszczędzać?
2015-10-21
Organizacja świąt Bożego Narodzenia to olbrzymi wydatek. Z raportu przygotowanego w ubiegłym roku przez Deloitte "Zakupy Świąteczne 2014" wynika, że przeciętna polska rodzina na przygotowania tego wydarzenia wydaje średnio 1158 złotych. Kwota całkiem spora zważywszy na fakt, że musi ona być wydatkowana w bardzo krótkim czasie: kolacja, prezenty, choinka itd. Czy każdy Polak jest już przygotowany na takie obciążenie? Jeśli nie - to ma ostatni moment na szybkie zorganizowanie dodatkowej gotówki.
www.comperia.pl
Ranking lokat z funduszem. Deutsche Bank górą!
2015-10-14
Banki wiążą i przeplatają swoje oferty – dają najtańsze kredyty przy skorzystaniu z ubezpieczenia, czy najlepsze lokaty przy otwarciu konta osobistego albo zakupie jednostek funduszy inwestycyjnych. Właśnie te ostatnie pakiety – czyli lokaty z funduszami - wzięła pod lupę Comperia.pl.
www.comperia.pl
5 argumentów, że wkład własny jest cool!
2015-10-13
Osoby, które chcą kupić mieszkanie na kredyt, często marudzą, że muszą mieć wkład własny. Tak, to prawda, z własnej kieszeni trzeba wyłożyć przynajmniej 10 proc. wartości nieruchomości, nie ma wyproś. Ale wkład własny to wcale nie przeszkoda, a szansa i korzyść. Dlaczego? Oto 5 argumentów, że wkład własny jest cool!
www.comperia.pl
Ranking najlepszych lokat z nowym kontem
2015-10-06
Banki bardzo starają się skusić nowych klientów, i po prawdzie - całkiem nieźle możemy na tym wyjść. Za założenie konta osobistego są premie, prezenty, albo odjazdowe lokaty. Właśnie takie depozyty „na dzień dobry” wzięła pod lupę porównywarka finansowa Comperia.pl. Bezkonkurencyjną ofertę ma tutaj eurobank.
www.comperia.pl
Zostało po staremu - stopy procentowe bez zmian
2015-10-06
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stosowane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym stopa referencyjna będzie wynosiła nadal 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., depozytowa 0,50 proc. a redyskontowa weksli 1,75 proc.
www.comperia.pl
Ranking - gdzie przenieść kartę kredytową?
2015-10-05
Jeśli pożyczka jest droga, można ją zrefinansować. Czyli przenieść do konkurencji gdzie będzie taniej. Dokładnie tak samo jest z kartami kredytowymi – można w dotychczasowym banku spakować manatki i wyemigrować do jego rynkowego adwersarza. Comperia.pl sprawdziła do którego banku najlepiej jest obecnie przenieść swoją kartę kredytową.
www.comperia.pl
Bo na giełdzie trzeba być elastycznym - ranking kont maklerskich
2015-10-01
Hossa, bessa, wykup akcji czy oferta pierwotna - to jedne za najważniejszych wyrażeń spotykanych na rynku kapitałowym. Trzeba jednak zaznaczyć, że powyższe stwierdzenia są znane wyłącznie inwestorom giełdowym, dla których liczy się przede wszystkim szybkość i wygoda podczas składania zleceń. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym biurze maklerskim mogą oni znaleźć najlepsze narzędzia pozwalające spełnić te wymagania. Zapraszamy do najnowszego rankingu rachunków maklerskich.
www.comperia.pl
6 faktów o kredytach którymi zabłyśniesz w towarzystwie
2015-09-28
Na imprezie rodzinnej prędzej czy później temat musi zejść na pieniądze. A stąd już tylko krok do pożyczek. Comperia.pl podrzuca więc 6 faktów o kredytach, którymi można zabłysnąć w towarzystwie i zaskoczyć nawet wszechwiedzącego wujka Mietka.
www.comperia.pl


Najnowsze porady