Raporty, rankingi, poradniki


Ranking najtańszych kredytów gotówkowych. Zwycięzcą BGŻ BNP Paribas
2016-02-15
Jak wynika z danych Comperia.pl, najniższą ratę kredytu na 30 tys. zł na 3 lata znajdziemy w banku BGŻ BNP Paribas. Co więcej, przy regularnej spłacie bank obniży oprocentowanie do 0% w ostatnim roku, dzięki czemu rata będzie jeszcze niższa ponieważ klient nie będzie musiał płacić odsetek. Na podium uplasowały się też pożyczki od ING Banku Śląskiego i Raiffeisen Polbank.
www.comperia.pl
Już 19 lutego ruszy Fundusz Wsparcia Kredytobiorców
2016-02-08
Jeśli masz problemy z ratami kredytu mieszkaniowego, od 19 lutego będziesz mógł złożyć w swoim banku wniosek o nawet półtoraroczne wczasy od spłaty zobowiązania. Ale uwaga, możesz się rozczarować, bo warunki trafienia pod skrzydła Funduszu Wsparcia są wyśrubowane.
www.comperia.pl
Za szybko na decyzję - stopy procentowe bez zmian
2016-02-03
Niecałe trzy tygodnie temu poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącą stóp procentowych. Wtedy zostały one utrzymane na "starym" poziomie. Dziś zakończyło się kolejne posiedzenie tego organu, który postanowił kontynuować swoją dotychczasową politykę, a co za tym idzie również nie zmienił aktualnego poziomu stóp. Mówiąc wprost stopa referencyjna nadal przyjmuje wartość 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., a stopa redyskontowa 1,75 proc.
www.comperia.pl
Lepsze życie na emeryturze? To naprawdę możliwe
2016-02-01
W mediach coraz to się pojawia temat przyszłych emerytur. Mówią o nich między innymi eksperci finansowi, politycy, a nawet zwykli dziennikarze, którzy za wszelką cenę chcą uzmysłowić społeczeństwu, że za kilkadziesiąt lat wysokość tych świadczeń będzie pozostawiała wiele do życzenia. Dlatego też porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała krótki poradnik jak już dziś zacząć pracować na nieco wyższą emeryturę.
www.comperia.pl
Drożejące konta? Nie ma co panikować!
2016-01-28
Raiffeisen Polbank, Citi Handlowy, PKO Bank Polski, ING Bank Śląski – te banki zapowiedziały podwyżki niektórych opłat za konta osobiste, karty i inne usługi. Ale sensacje o „łupieniu klientów” i „bardzo drogich kontach” są nie tylko mocno przesadzone, ale wręcz niesprawiedliwe.
www.comperia.pl
Kredyty hipoteczne
2016-01-25
Ostatnie dwa miesiące okazały się mało łaskawe dla polskiego rynku kredytów hipotecznych. Wydarzenia jakie miały miejsce w grudniu i styczniu spowodowały bowiem, że zobowiązania mieszkaniowe nie tylko stały się droższe, ale także trudniej dostępne. Jakie okoliczności doprowadziły do tak trudnej sytuacji i dlaczego negatywnie wpłynęły one na rodzime "hipoteki"? Porównywarka finansowa Comperia.pl odpowiada.
www.comperia.pl
To proponuje Kancelaria Prezydenta frankowiczom. Eurowiczów plan obejmie tylko w części
2016-01-18
Frank po 4,10 zł. Euro niemal 4,50 zł, najdrożej od 4 lat. Takie kursy to koszmar dla wszystkich kredytobiorców walutowych, ale ustawa przyszykowana przez Kancelarię Prezydenta największą ulgę przyniesie frankowiczom. Co zakłada dokument skryty pod tajemniczą nazwą „ustawy o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu”?
www.comperia.pl
Nowy Rok a zostało po staremu - stopy bez zmian
2016-01-14
Na zakończonym dziś posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej utrzymała ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym stopa referencyjna przyjmuje wartość 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., a stopa redyskontowa 1,75 proc.
www.comperia.pl
Zaczęło się - kredyty hipoteczne coraz droższe
2016-01-11
Już niecały miesiąc pozostał do wejścia w życia uchwalonego pod koniec grudnia podatku bankowego. Zgodnie z zapisami ustawy obciążenie to ma obowiązywać od lutego 2016 roku, a jego wysokość to 0,44 proc. liczone od wartości zgromadzonych przez banki aktywów. Czy wprowadzenie tej daniny wpłynie negatywnie na rynek kredytów hipotecznych? Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała krótką analizę tej sytuacji.
www.comperia.pl
Kredyty hipoteczne w 2016 roku - co nas czeka, czego się obawiać?
2016-01-04
Początek każdego roku na ogół kojarzy się z różnymi postanowieniami i niepewnym wypatrywaniem nowych wydarzeń. Segmentem, na którym takowe występują nad wyraz często jest chociażby rynek kredytowy ze szczególnym uwzględnieniem zobowiązań mieszkaniowych. Co nas czeka w tym segmencie? Czy produkty hipoteczne nadal będą tanie? Porównywarka finansowa Comperia.pl pokusiła się o kilka prognoz na ten temat.
www.comperia.pl
Jaki dla klientów banków był 2015 rok?
2015-12-28
Mijający, 2015 rok był pod względem finansowym emocjonujący m.in. dla osób z kredytami we frankach szwajcarskich. Ale nie tylko. Oto subiektywny przegląd ważnych wydarzeń dla klientów banków.
www.comperia.pl
Kredyty we frankach - o tym się mówiło w 2015 r.
2015-12-21
Po styczniowym skoku kursu franka ruszyła prawdziwa burza frankowa. Temat kredytów w szwajcarskiej walucie był jednym z wiodących w kampaniach politycznych – prezydenckiej i parlamentarnej. Choć w ciągu ostatnich 11 miesięcy swoje pomysły na wsparcie frankowiczów oficjalnie przedstawiało dwóch prezydentów, parlament czy Komisja Nadzoru Finansowego, to mitycznej „ustawy frankowej” nadal brak. A jak wygląda dziś sytuacja frankowiczów?
www.comperia.pl
Bankołaj, czyli finansowe prezenty pod choinkę
2015-12-21
Już tylko kilka dni pozostało do Świąt Bożego Narodzenia. Rzesze Polaków nerwowo przeczesują teraz sklepy w poszukiwaniu prezentów dla swoich najbliższych. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie tylko ludziom zależy na obdarowywaniu bliźnich drobnymi podarkami. Takie rozwiązania funkcjonują, i to przez cały rok, także w bankach. Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała zatem krótkie zestawienie produktów, które bez żadnych obaw mogłyby być dobrymi prezentami.
www.comperia.pl
Polacy oszczędzają bez celu
2015-12-14
Już ponad połowa Polaków deklaruje, że stara się odkładać pieniądze. To bardzo krzepiące dane. Większość z nas nie ma jednak ściśle określonego celu oszczędzania takiego jak np. emerytura, wczasy czy studia. Po prostu – chcemy mieć pieniądze na czarną godzinę. A to już nie jest najlepsza wiadomość.
www.comperia.pl
W tym roku święta będą rekordowo drogie
2015-12-07
Jak wynika z danych Comperia.pl, pożyczki bankowe na zbliżające się święta będą rekordowo drogie. To wszystko w dobie najniższych stóp procentowych w historii. A Polacy znów ruszają po kredyty.
www.comperia.pl
Brak prezentu na Święta - stopy bez zmian
2015-12-02
Na zakończonym przed chwilą posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać ogłaszane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym podstawowa stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego (stopa referencyjna) będzie wynosiła nadal 1,50 proc.
www.comperia.pl
Bezpieczne oszczędzanie czy to w ogóle możliwe?
2015-11-30
Powiedzenie: "pewnie jak w banku" nabrało ostatnio zupełnie innego znaczenia. Wszystko na skutek ubiegłotygodniowej informacji dotyczącej bankructwa jednego z największych banków spółdzielczych działających na terenie naszego kraju, czyli SK Banku. Czy klienci innych instytucji też mogą czuć się zagrożeni? Jak najlepiej chronić swoje pieniądze? Porównywarka finansowa Comperia.pl odpowiada na te pytania.
www.comperia.pl


Najnowsze porady