Raporty, rankingi, poradniki


Czy wiesz, co składa się na ratę kredytu?
2014-12-07
Kredyt spłaca się w comiesięcznych ratach. Bank przesyła harmonogram spłat, i kredytobiorcy nie pozostaje nic innego jak co miesiąc przelewać odpowiednią kwotę na wskazany rachunek. Ale iluż z nich zastanawiało się, skąd wzięły się te liczby? Jak bank je wyliczył? Czy może nie nalicza sobie zbyt dużo? Przez wszystkie meandry raty kredytowej przeprowadza porównywarka finansowa Comperia.pl.
www.comperia.pl
Raty nadal niskie - stopy procentowe pozostały bez zmian
2014-12-03
Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stosowane przez siebie stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Tym samym od jutra stopa referencyjna Narodowego Banku Polskiego nadal będzie wynosiła 2 proc.
www.comperia.pl
Dokąd pojechać na narty w 2014/2015?
2014-12-03
Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Wreszcie, jak co roku, zostawisz na chwile swoje codzienne troski i ruszysz z rodziną, znajomymi, na podbój kolejnych szczytów górskich. Ale mimo że sam wyjazd kojarzyć się może z czystą przyjemnością, to przecież za wyskokiem w Alpy kryją się wydatki, które warto sobie wcześniej zaplanować. W raporcie Comperia.pl pokażemy, jak przygotować się finansowo na zimowe szaleństwo w sezonie 2014/15.
www.comperia.pl
Frank kontra złoty
2014-12-02
Średnio raz na kwartał w mediach wraca temat osób zadłużonych we franku szwajcarskim. Główne zagadnienia widoczne w tych publikacjach to: duży wzrost zadłużenia, przytłaczająca wysokość raty kredytowej i szalejący kurs CHF/PLN. Czy jednak sytuacja tych kredytobiorców jest aż tak zła? Czy rzeczywiście są oni w gorszej sytuacji niż osoby zadłużone w PLN? Porównywarka finansowa postanowiła zbadać ten problem.
www.comperia.pl
Tylko najlepsi dają zarobić
2014-12-01
Efektywne pomnażanie oszczędności od zawsze stanowiło duże wyzwanie dla osób posiadających nadwyżki finansowe. Głównym problemem jest dobór instrumentów, dzięki którym nie tylko wzrośnie wartość pieniędzy, ale także będą one względnie bezpieczne. Rozwiązaniem są lokaty i konta oszczędnościowe. Produktów tych nie wolno jednak wybierać przypadkowo. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdza, dlaczego.
www.comperia.pl
Ile kosztuje rachunek bankowy?
2014-11-27
Choć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy należy do podstawowych produktów bankowych, to w zdecydowanej większości przypadków klienci muszą za niego płacić. Co więcej, koszty związane z prowadzeniem takiego konta są najwyższe od blisko dwóch lat. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, jak duże jest to obciążenie i czy popularne ROR-y pozwalają uzyskać choćby minimalne odsetki.
www.comperia.pl
Czy opłaca się korzystać z promocji kredytu hipotecznego?
2014-11-24
Czołówki rankingów kredytów hipotecznych zdominowane są przez oferty pakietowe. Banki proponują klientom obniżkę marży w zamian za wykupienie dodatkowych produktów. Wizja niższego oprocentowania tak kusi, że wiele osób nie zastanawia się, że konto, ubezpieczenie czy karta to stały, comiesięczny koszt. Czy jeśli podsumujemy wszystkie opłaty za obowiązkowe produkty dodatkowe nie okaże się, że koszt kredytu promocyjnego jest większy niż standardowego?
www.comperia.pl
Ranking na Najlepszy Bank Dla Lokat i Inwestycji - III kwartał 2014
2014-11-19
Najlepszy Bank dla Lokat i Inwestycji powinien cechować się nie tylko atrakcyjnością swojej oferty, ale także jej rozpiętością i elastycznością. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl dokładnie prześwietlili pod tym kątem propozycje banków. Zwycięzcą tej edycji rankingu został Bank Millennium, na podium trafił także Alior Bank oraz PKO Bank Polski.
www.comperia.pl
Droga po kredyt hipoteczny - od czego zacząć?
2014-11-18
Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, dlatego decyzja o jego zaciągnięciu powinna być poprzedzona namysłem. Czy na pewno moja sytuacja finansowa pozwala na wzięcie takiego obciążenia? Odpowiedź twierdząca na to pytanie to dopiero początek drogi, która czeka przyszłego kredytobiorcę. Porównywarka finansowa Comperia.pl podpowiada, jak przejść ją krok po kroku…
www.comperia.pl
W Dniu bez Długów radzimy, jak uniknąć pętli zadłużenia
2014-11-17
Nadmierne zadłużenie to problem, z którym mierzy się wielu Polaków. Co można zrobić, gdy nie starcza na spłatę comiesięcznej raty?
www.comperia.pl
Najtańsze gotówki cztery razy droższe od hipotek
2014-11-13
Osoby zainteresowane kredytem gotówkowym, czy też zobowiązaniem hipotecznym jako główny cel swoich poszukiwań stawiają sobie znalezienie najtańszych ofert. I nie ma w tym nic dziwnego - każdemu zależy na minimalizacji kosztów. Czy jednak wiecie, że gotówki są czterokrotnie droższe od hipotek? Porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała krótką konfrontację tych dwóch instrumentów.
www.comperia.pl
Tanieją kredyty - czy to czas na refinansowanie?
2014-11-12
Do analityków Comperia.pl dotarło pytanie w kontekście ostatniej obniżki stóp procentowych, i prognoz kolejnych. Chodzi o to, iż mówimy, że dzięki niższym stopom w kraju raty kredytów hipotecznych są coraz niższe. Czy jest to więc odpowiedni czas na refinansowanie swojego dotychczasowego kredytu? Sytuacja nie jest jednoznaczna, aczkolwiek zasadniczo obniżki stóp nie sprzyjają refinansowaniu kredytów.
www.comperia.pl
Prowizje kredytowe wbrew stopom NBP
2014-11-06
Tego, że decyzje Rady Polityki Pieniężnej mają ogromny wpływ na zachowanie się wybranych produktów bankowych nie trzeba nikomu tłumaczyć. Zmiany stóp choćby o 25 pkt. bazowych powodują obniżenie albo podwyższenie oprocentowania produktów oszczędnościowych, a także wzrost lub spadek wysokości rat zobowiązań hipotecznych. Niestety, decyzje NBP wywołują także zmiany cen produktów kredytowych. Doskonale jest to widoczne chociażby w zachowaniu prowizji pobieranej za udzielanie takich zobowiązań.
www.comperia.pl
Do którego banku po konto firmowe?
2014-10-29
Banki kuszą przedsiębiorców rozmaitymi funkcjonalnościami rachunków firmowych czy bonusami doń. Przede wszystkim jednak warto zwracać uwagę na koszty obsługi konta. Jak wskazuje porównywarka finansowa Comperia.pl, różnice w skali miesiąca mogą sięgać ponad 100 zł.
www.comperia.pl
Stopy procentowe spadły. Co to znaczy? Jak przełoży się to na moje finanse?
2014-10-27
Na początku października przez media przetoczyła się informacja o obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Czy to dla „zwykłego Kowalskiego” istotna wiadomość?
www.comperia.pl
Prowizje ratunkiem na obniżki stóp procentowych
2014-10-23
Już od ponad dwóch lat Rada Polityki Pieniężnej obniża ogłaszane przez siebie stopy procentowe. Na ostatnim swoim posiedzeniu organ ten, zresztą po raz kolejny, ustanowił rekord w minimalnej wartości tego parametru sprowadzając stopę referencyjną NBP do poziomu 2 proc. Czy tak łagodne podejście w polityce pieniężnej przekłada się na ceny produktów kredytowych oferowanych przez banki? Sprawdźmy to na przykładzie kredytów gotówkowych.
www.comperia.pl
Konta oszczędnościowe trzymają się dobrze
2014-10-20
Na ostatnim posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła swoje stopy procentowe aż o 50 pkt. bazowych. Operacja ta spowodowała mocny spadek oprocentowania lokat bankowych, które i tak ostatnio już nie rozpieszczało. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, gdzie jeszcze posiadacze nadwyżek finansowych mogą je bezpiecznie ulokować? Czy alternatywa w postaci kont oszczędnościowych to dobre rozwiązanie?
www.comperia.pl


Najnowsze porady
1. Ekspert Comperia.pl
2. Ekspert Comperia.pl
3. Ekspert Comperia.pl
4. Ekspert Comperia.pl
5. Ekspert Comperia.pl