Rankingi i analizy funduszy inwestycyjnych

W pierwszym miesiącu nowego roku nastąpiło wyraźne zmniejszenie zainteresowania funduszami inwestycyjnymi, w tym jednostkami funduszy akcyjnych – wynika z danych Comperia.pl. Spadek jest większy niż wynikałoby to z normalnej statystycznej anomalii sezonowej.


Prosto i wygodnie - ranking rachunków maklerskich 2016
2016-10-04
Hossa, bessa, dywidenda to podstawowe pojęcia znane każdemu inwestorowi. Trzeba jednak wiedzieć, że aby mógł on prawidłowo wykonywać swoje czynności potrzebuje do tego dobrego rachunku maklerskiego. Produktu, który nie tylko zapewni mu szybki dostęp do instrumentów finansowych, ale także będzie tani i prosty w użytkowaniu. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, gdzie szukać takiego rozwiązania.
www.comperia.pl
Ranking banków, w których możesz zainwestować w fundusze
2016-05-10
Chcąc inwestować w fundusze inwestycyjne nie musimy wertować osobno oferty każdego TFI – często po prostu wchodzimy do systemu bankowości internetowej swojego banku i kupujemy jednostki tych funduszy, którymi jesteśmy zainteresowani. Właśnie – a który bank ma najszerszą ofertę? Najwięcej subfunduszy? Najwięcej TFI? Gdzie można nabywać jednostki online? Comperia.pl przygotowała ranking banków oferujących fundusze inwestycyjne.
www.comperia.pl
Bo na giełdzie trzeba być elastycznym - ranking kont maklerskich
2015-10-01
Hossa, bessa, wykup akcji czy oferta pierwotna - to jedne za najważniejszych wyrażeń spotykanych na rynku kapitałowym. Trzeba jednak zaznaczyć, że powyższe stwierdzenia są znane wyłącznie inwestorom giełdowym, dla których liczy się przede wszystkim szybkość i wygoda podczas składania zleceń. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, w którym biurze maklerskim mogą oni znaleźć najlepsze narzędzia pozwalające spełnić te wymagania. Zapraszamy do najnowszego rankingu rachunków maklerskich.
www.comperia.pl
Ranking banków oferujących fundusze inwestycyjne
2015-02-27

Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła, jak szeroką ofertę funduszy inwestycyjnych mają banki. Jak duży wybór TFI i konkretnych subfunduszy ma do dyspozycji klient, czy może inwestować tylko w polskie aktywa czy także w zagraniczne, czy system bankowości internetowej umożliwia zakup i zarządzanie jednostkami – takie kryteria istotne z punktu widzenia klienta banku zainteresowanego inwestycjami w fundusze zweryfikowała Comperia.pl. Efekty - najszerszą ofertę ma Deutsche Bank, podium uzupełniają Alior Bank i Getin Noble Bank.

www.comperia.pl
Inwestuj z najlepszymi - ranking rachunków maklerskich
2014-07-30
Akcje, obligacje, indeksy - te wszystkie pojęcia doskonale znają osoby zainteresowane rynkiem kapitałowym. Jednak ich znajomość to dopiero początek drogi do skutecznego obracania instrumentami rynku kapitałowego. Przede wszystkim inwestorowi potrzebne jest odpowiednie narzędzie „pracy”, czyli rachunek maklerski. Gdzie znaleźć najlepszy taki produkt? Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia najnowszy ranking kont maklerskich.
www.comperia.pl
Aktywa TFI nadal rosną
2014-06-02
Fundusze inwestycyjne, mimo że ryzykowne, są w Polsce bardzo popularne. Co oferują te instrumenty, że cieszą się uznaniem klientów? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.
www.comperia.pl
Funduszowe abc…
2014-05-23
Pomnażanie pieniędzy przy użyciu funduszy inwestycyjnych wymaga znajomości reguł obowiązujących na rynku finansowym. W związku z tym, że temat ten do dziś wzbudza wiele wątpliwości wśród osób posiadających nadwyżki finansowe, porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła przedstawić kilka podstawowych faktów dotyczących tej metody oszczędzania.
www.comperia.pl
Gra giełdowa - od czego zacząć?
2014-03-19
Samodzielne pomnażanie pieniędzy na Giełdzie Papierów Wartościowych dla wielu osób stanowi poważne wyzwanie. Większość z nas boi się ryzykować, przez co traci szansę na naprawdę atrakcyjny zarobek. Czy jednak „zabawa” na parkiecie rzeczywiście jest aż taka trudna? Jak zacząć swoją przygodę z rynkiem kapitałowym?
www.comperia.pl
Dlaczego ceny akcji spadają?
2014-02-10
Kupując akcje na giełdzie papierów wartościowych wiele osób myśli tylko o dużym zarobku, praktycznie nie zwracając uwagi na ryzyko takiego przedsięwzięcia. Niestety, dodatnie stopy zwrotu udaje się osiągnąć tylko nielicznej grupie inwestorów. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, od czego rzeczywiście zależą ceny akcji.
www.comperia.pl
Jednostki uczestnictwa w TFI - co można z nimi zrobić?
2014-02-04
Większość z nas spotkała się z pojęciem jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Część pewnie ulokowała lub dopiero planuje ulokować swoje pieniądze w tego typu instrumentach. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie transakcje można przeprowadzać na takich jednostkach?
www.comperia.pl
Jak kupić akcje w ofercie pierwotnej?
2014-01-31
Kupno akcji na giełdzie kojarzone jest z wielkimi emocjami – nagły wzrost lub spadek notowań powoduje szybsze bicie serca u niejednego inwestora. Warto jednak pamiętać, że akcje spółki można nabyć nie tylko na „parkiecie”, ale także w drodze tzw. oferty pierwotnej. Na czym polega takie rozwiązanie i jak prawidłowo je przeprowadzić?
www.comperia.pl
Dlaczego nie każdy inwestuje w fundusze?
2014-01-29
Kup, sprzedaj, konwertuj – to podstawowe pojęcia dotyczące jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Warto jednak pamiętać, że ta forma oszczędzania pieniędzy nie dla każdego jest dobrym rozwiązaniem. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić dlaczego tak się dzieje i z czego to wynika?
www.comperia.pl
Jak ustalana jest cena jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych?
2014-01-24
Czy zastanawialiście się kiedyś skąd się bierze aktualna wycena jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych? Jak to jest, że w każdej chwili można nabyć lub umorzyć te instrumenty? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu.
www.comperia.pl
Zysk, z którego musisz zrezygnować, czyli opłaty w TFI
2013-12-05
Ostatnio dużo się mówi o efektywnym pomnażaniu oszczędności. Niestety, na skutek niskich stóp procentowych, obecnie nie jest to wcale proste zadanie. Dlatego, aby zwiększyć swoje zyski, coraz więcej osób skłania się ku lokowaniu pieniędzy w funduszach inwestycyjnych. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba mieć świadomość, że nie cały wypracowany zarobek trafi w nasze ręce. Dlaczego tak się dzieje? Sprawdźmy.
www.comperia.pl
Zanim zaczniesz inwestować w fundusze inwestycyjne
2013-11-15
Fundusze inwestycyjne wzbudzają sporo kontrowersji. Dla jednych są one doskonałą metodą na zarabianie pieniędzy, dla innych instrumentem, który przyniósł im dotkliwe straty. Trzeba jednak pamiętać, że rozwiązanie to działa na rynku finansowym już od ponad 100 lat. Dlatego też dla osób zainteresowanych tą formą pomnażania oszczędności porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała mini poradnik, na temat tego jak inwestować w fundusze.
www.comperia.pl
Bezpiecznie czy agresywnie? Jak inwestować?
2013-11-13
Poradników dotyczących inwestowania powstało już bardzo dużo. W każdym z nich można znaleźć instrukcje podpowiadające, jak i gdzie pomnażać pieniądze. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś nad tym, jaki typ inwestowania jest najbardziej optymalny dla przeciętnego posiadacza nadwyżek finansowych? Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła to sprawdzić.
www.comperia.pl
Cała prawda o Planach Systematycznego Oszczędzania
2013-11-04
Osoba dysponująca regularnymi nadwyżkami środków pieniężnych powinna zadbać oto, aby je efektywnie pomnożyć. Jedną z opcji jest wykorzystanie do tego celu Planów Systematycznego Oszczędzania. Czym są i jak działają takie produkty? Porównywarka finansowa Comperia.pl przedstawia najważniejsze fakty dotyczące tych instrumentów.
www.comperia.pl