27.09.2017, 14:36

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2017

Aż 1732 zł wyniosła rozpiętość cenowa między pierwszym a dziesiątym najlepszym pakietem polis OC+AC+NNW. W świetle przewidywanych podwyżek składek OC tak duże różnice w kosztach najtańszych ofert mogą być zwiastunem rychłych zmian na gorsze. O tym, gdzie aktualnie najwięcej zaoszczędzisz na ubezpieczeniu auta, dowiesz się z wrześniowego rankingu ubezpieczeń samochodowych, przygotowanym przez Comperia.pl.

Wysokość odszkodowań wypłacanych poszkodowanym z tytułu OC sprawców wypadków i kolizji ciągle rośnie. Jeśli trend się nie zmieni, czeka nas wkrótce kolejna fala podwyżek składek OC.

OC będzie drożeć

Jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, pierwsza połowa 2017 roku zakończyła się zwiększeniem wypłat odszkodowawczych z ubezpieczeń o 8% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Suma odszkodowań i świadczeń z OC wyniosła w pierwszych 6 miesiącach bieżącego roku aż 4,3 mld zł (zmiana o +9,2% r/r). O 6,5% zwiększyła się z kolei kwota wypłat z autocasco (wyniosła 2,2 mld zł).

Póki co bilanse finansowe ubezpieczycieli ciągle pozostają na plusie, jednak ryzyko strat zaczyna być coraz bardziej realne. Dodatni wynik finansowy odnotowany w dwóch ostatnich kwartałach jest zasługą wyłącznie zeszłorocznych podwyżek składek OC. Jeśli kwoty odszkodowań nadal będą rosnąć, może to doprowadzić do konieczności wprowadzenia kolejnych podwyżek w najbliższym czasie.

To najwyższy czas, by skonfrontować ofertę ubezpieczeniową, z której aktualnie korzystamy, z tym, co proponują inni ubezpieczyciele. Najnowsze porównanie cen pakietów OC+AC+NNW znajdziecie poniżej.

Najlepsze ubezpieczenia OC+AC+NNW: wrzesień 2017

W tym miesiącu sprawdziliśmy, jak wysoką składkę przyjdzie zapłacić za pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych 40-letniemu kierowcy z Nowego Miasta. Auto, którym jeździ, to BMW 318d o wartości ok 80 tys. zł. Wysokość przysługujących zniżek na OC i AC to 60%.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Ubezpieczenia OC+AC+NNW
Samochód:
BMW 318d o wartości ok 80 tys. zł
Klient:
kierowca (40 lat) z Nowego Miasta,
wartość posiadanych zniżek: 60%
Towarzystwo Wysokość składki
Compensa 2400 zł
Gothaer 2905 zł
Allianz 2926 zł
Proama 3109 zł
HDI 3310 zł
Warta 3459 zł
Link4 3510 zł
Benefia 3729 zł
Axa 3763 zł
Generali 4132 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Najmniej nasz modelowy kierowca zapłaci za pakiet ubezpieczeń samochodu w Compensie. Roczna wysokość składek wyniesie 2400 zł. Kolejny ubezpieczyciel w rankingu: Gothaer proponuje składkę aż o 500 zł wyższą (2405 zł). Tuż za nim uplasował się Allianz ze składką 2926 zł. Warto podkreślić, że pierwsza trójka to jedyni ubezpieczyciele z ofertami ze składką poniżej 3000 zł.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Proama, HDI, Warta, Link4, Benefia i Axa - w ich przypadku składki oscylują między 3109 zł a 3763 zł. Pierwszą dziesiątkę zamyka Generali - jako jedyny spośród ubezpieczycieli wymienionych w zestawieniu, pakiet OC+AC+NNW wycenia na kwotę przekraczającą 4000 zł.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.09.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach