30.09.2016, 10:26

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.7     / 10 (oddano 3 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2016
Przezorny zawsze ubezpieczony - takie powiedzenie od wielu lat funkcjonuje na polskim rynku finansowym. Jest w nim dużo prawdy, ponieważ zakup polisy chroni przed skutkami wypadków, chorób i innych zdarzeń. Trzeba jednak wiedzieć, że najbardziej narażoną na ryzyko grupą są kierowcy, którzy pokonują codziennie dziesiątki kilometrów. Ubezpieczeniem chroniącym ich przed wypadkami drogowymi są na przykład polisy OC i AC. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła w którym towarzystwie można znaleźć najtańszy taki pakiet.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to najpopularniejsza polisa występująca na polskim rynku finansowym. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jest ona obowiązkowa dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Pomimo tego, że każda polisa OC chroni klienta dokładnie w takim samym zakresie (narzuconym przez państwo), to ceny tych ubezpieczeń są ustalane indywidualnie przez każde towarzystwo.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku polis AC. Zakres ochrony tych ubezpieczeń zależy wyłącznie od regulacji danego towarzystwa, więc zanim zdecydujemy się na zakup takiej polisy koniecznie należy zapoznać się z OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) danej firmy.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu ekspertów z Comperia Ubezpieczenia przygotowała zestawienie najtańszych polis OC+AC dla 36-letniego właściciela Suzuki SX4 z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 wyprodukowanym w 2009 roku.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Suzuki SX4 1,6 benzyna; rok prod. 2009
Klient: kierowca rocznik 1980, posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w mieście do 200 tys. mieszkańców
Towarzystwo
Wysokość składki
HDI
1 647,00 zł
Axa
1 651,00 zł
Proama
1 720,00 zł
Warta
1 734,00 zł
MTU
1 757,00 zł
Link4
2 023,00 zł
Liberty
2 311,00 zł
Ergo Hestia
2 380,00 zł
Generali
2 540,00 zł
InterRisk
2 741,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Najtańszy pakiet ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej i autocasco oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe HDI. Roczna składka za zakup takiej ochrony zamyka się w kwocie 1647 złotych.

Drugie miejsce zestawienia zawierającego najtańsze polisy OC+AC zajął pakiet ubezpieczeń oferowany przez AXA. Koszt nabycia wspomnianego ubezpieczenia w tym towarzystwie wynosi 1651 złotych.

Ostatnią pozycję na podium zajęło towarzystwo ubezpieczeniowe Proama, gdzie zakup polisy od odpowiedzialności cywilnej i autocasco to wydatek rzędu 1720 złotych.

Pierwszą piątkę najtańszych pakietów ubezpieczeniowych zawierających pakiet OC+AC zamykają oferty Warty i MTU. Koszt ubezpieczenia w tych podmiotach jest tylko nieznacznie wyższy niż w przypadku wspomnianej wyżej Proamy i nie przekracza kwoty 1760 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje statuetkę Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne września 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.09.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach