26.01.2018, 13:07

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - styczeń 2018

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - styczeń 2018

Mieszkasz w Warszawie i jeździsz kilkuletnią Toyotą Avensis? Największe szanse na najtańsze ubezpieczenie samochodu masz w Generali - wynika z najnowszego rankingu polis OC+AC, przygotowanego przez Comperia.pl

2018 rok zapowiada się dość dla kierowców spokojnie. Zdaniem ekspertów porównywarki polis Comperia Ubezpieczenia zainicjowana w 2016 roku fala podwyżek składek OC jest już za nami. Takim prognozom sprzyjają ostatnie wyniki branży ubezpieczeniowej. Po raz pierwszy od dekady przychody ze składek OC pokryły koszty prowadzenia działalności ubezpieczycieli i wypłacanych przez nich odszkodowań - wynika z wypowiedzi Marcina Tarczyńskiego z Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) dla „Dziennika Gazety Prawnej".

Sprawdziliśmy, jak aktualnie przedstawiają się koszty ubezpieczenia auta w zakresie odpowiedzialności cywilnej i autocasco. Jak modelowego klienta wybraliśmy 37-letniego kierowcę z Warszawy, który jeździ 9-letnią Toyotą Avensis. Cena rynkowa pojazdu to ok 40 000 zł. Założyliśmy, że kierowca posiada 60% zniżki na OC i AC. Ceny dziesięciu najtańszych pakietów polis komunikacyjnych OC+AC zamieściliśmy w poniższej tabeli.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia OC+AC

Samochód:
Toyota Avensis z 2009 r.,
wartość auta: 40 000 zł

Klient:
kierowca (37 lat) z Warszawy,
prawo jazdy od 1997 roku,
zniżki 60% na OC i AC

Towarzystwo

Wysokość składki

Generali

1640 zł

Link4

1743 zł

Proama

1850 zł

Gothaer

1907 zł

HDI

2209 zł

MTU

2323 zł

Allianz

2476 zł

Benefia

2607 zł

Compensa

2619 zł

InterRisk

3009 zł

Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Na pierwszym miejscu styczniowego rankingu ubezpieczeń samochodowych znalazło się Generali. To właśnie ten ubezpieczyciel zaproponował najniższą składkę właścicielowi Toyoty Avensis. Roczny koszt pakietu OC+AC w Generali - przy uwzględnieniu przyjętych założeń - wyniesie 1640 zł.

Aż o 100 zł więcej za pakiet OC i AC przyszłoby zapłacić naszemu modelowemu kierowcy w Link4. Składka 1743 zł zapewniła ubezpieczycielowi drugą pozycję na liście najtańszych ofert.

Na trzeciej pozycji znalazła się w styczniowym zestawieniu Proama ze składką 1850 zł. Warto jednak podkreślić, że Proama jedynie o 17 zł wyprzedziła czwarty w rankingu Gothaer (składka: 1907 zł).

Pierwsza czwórka najlepszych ubezpieczycieli to jednocześnie jedyne towarzystwa, u których można zapłacić za ubezpieczenie mniej niż 2000 zł. Oczywiście - przy obranych parametrach charakteryzujących auto i ustalonych cechach kierowcy. Warto mieć na uwadze, że ceny ofert ubezpieczycieli zależą od charakterystyki kierowcy i właściwości pojazdu, dlatego przed ostatecznym wyborem ubezpieczyciela, koniecznie trzeba porównać spersonalizowane oferty polis, czyli takie, które wycenione zostały w oparciu o szczegółowe dane auta i jego właściciela, niezbędne do wyliczenia składki.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.01.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach