30.08.2017, 22:47

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7.8     / 10 (oddano 4 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2017
Aż 646 zł może zaoszczędzić na OC, AC i NNW właściciel Hondy Civic – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych, przygotowanym przez Comperia.pl. Zobacz, która oferta wygrała sierpniowe podsumowanie miesiąca.

Rosnąca z roku na rok wysokość składek na ubezpieczenie OC stanowi coraz większą bolączkę polskich kierowców. Negatywny wpływ kosztów ubezpieczenia samochodu na naszą kieszeń można jednak znacznie ograniczyć - przenosząc się do innego zakładu ubezpieczeń.

Nie polecamy jednak spoczywania na laurach po jednokrotnej zmianie ubezpieczyciela na tańszego. Nawet najbardziej pieczołowicie wybrana w danym roku oferta wcale nie będzie musiała być najlepsza także za rok czy dwa lata.

Rynek ubezpieczeń jest niezwykle płynny. Zakłady dokonują częstych modyfikacji sposobu kalkulacji stawek, wskutek czego ceny polis się wahają. Nie zapominajmy przy tym, że z roku na rok zmienia się nasza historia kierowcy. Każdy kolejny rok amortyzacji samochodu, każda stłuczka czy wręcz przeciwnie - każdy okres bezszkodowej jazdy mogą w nieco inny sposób wpływać na przyznane zniżki lub naliczone zwyżki przez poszczególnych ubezpieczycieli.

By pomóc Wam wybrać najlepiej, jak to tylko możliwe, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych ofert ubezpieczeń pakietowych: OC + AC + NNW. W tym miesiącu naszym modelowym klientem jest 59-letni kierowca z Warszawy, posiadający prawo jazdy od 41 lat. Jego samochód to Honda Civic z 2012 roku o wartości ok 40 tys. zł. Kierowca posiada 60% zniżek. Wyniki porównania przedstawiamy poniżej.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC+AC+NNW
Samochód: Honda Civic z 2012 r.
Klient:
kierowca (59 lat) z Warszawy,
wartość posiadanych zniżek: 60%
Towarzystwo Wysokość składki
AXA 1756 zł
HDI 1803 zł
Generali 1827 zł
Proama 1840 zł
Warta 1909 zł
Compensa 1920 zł
Benefia 2083 zł
Gothaer 2150 zł
MTU 2398 zł
Allianz 2402 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

W sierpniu tylko jedno towarzystwo ubezpieczeniowe zaproponowałoby naszemu modelowemu kierowcy składkę ubezpieczeniową w kwocie poniżej 1800 zł. W najlepszym wypadku za pakiet ubezpieczeń OC + AC + NNW właściciel Hondy Civic zapłaci 1756 zł w AXA. 1803 zł to z kolei cena pakietu z oferty drugiego w zestawieniu HDI. Tuż za nim uplasowało się Generali, proponujące składkę w wysokości 1827 zł. W czwórce ubezpieczycieli oferujących składkę poniżej 1900 zł znalazła się jeszcze Proama (1840 zł). Stawkę dziesięciu najlepszych ofert ubezpieczeniowych zamykają propozycje MTU i Allianz - w obu przypadkach pakiet będzie kosztować ok 2400 zł, a różnica między tymi propozycjami to zaledwie 4 zł na korzyść MTU.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.08.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach