25.10.2016, 08:37

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - październik 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - październik 2016
Ciemno, mokro, niebezpiecznie - te trzy słowa w najlepszy sposób opisują warunki panujące obecnie na drogach. W sumie nic w tym dziwnego, ponieważ jesienna aura sprawia, że dni są krótkie i dużo częściej występują opady atmosferyczne. Niestety w takich warunkach ryzyko wypadku mocno wzrasta. Dlatego ważną kwestią jest zakup odpowiedniego produktu ubezpieczeniowego chroniącego przed takimi wydarzeniami. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać takiego rozwiązania.

Głównym zadaniem polis komunikacyjnych jest ochrona kierowcy przed różnymi zdarzeniami drogowymi. I nie chodzi tu tylko o wypłaty odszkodowań powstałych na skutek kolizji w ruchu drogowym, ale także naprawa szkód wyrządzonych na parkingu czy przez osoby trzecie. Ubezpieczeniami chroniącymi przed takimi zdarzeniami są polisy od odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco - i to właśnie te produkty są przedmiotem dzisiejszej analizy.

Do przygotowania poniższego zestawienia wykorzystano kalkulacje polis OC+AC dla 56-letniej posiadaczki Fiata Bravo z silnikiem benzynowym o pojemności 1,4l, wyprodukowanego w 2014 roku. Zestawienie zostało przygotowane przy współpracy z ekspertami z Comperia Ubezpieczenia.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Fiat Bravo 1,4 benzyna; rok prod. 2014
Klient: kobieta rocznik 1960, posiadająca 60 proc. zniżek, zamieszkała w mieście powyżej 500 tys. mieszkańców
Towarzystwo
Wysokość składki
Link4
1 448,00 zł
HDI
1 463,00 zł
Gothaer
1 540,00 zł
Warta
1 561,00 zł
Aviva
1 573,00 zł
Proama
1 637,00 zł
AXA
1 841,00 zł
Compensa
1 991,00 zł
Allianz
2 027,00 zł
Liberty
2 299,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych parametrów najtańszy pakiet OC+AC oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe Link4. Roczna składka ubezpieczeniowa za zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco w tym TU wynosi 1448 złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia zajęło HDI, w którym roczny koszt związany z zakupem polisy OC i AC dla dwuletniego Fiata Bravo zamyka się w kwocie 1463 złotych.

Stawkę na podium najtańszych polis ubezpieczeniowych zawierających pakiet OC i AC zamyka Gothaer, w którym to zakup wspomnianego ubezpieczenia to wydatek 1540 złotych.

Tuż za zwycięzcami dzisiejszego zestawienia uplasowały się propozycje takich towarzystw ubezpieczeniowych, jak Warta, Aviva i Proama. We wszystkich tych podmiotach koszt zakupu polisy OC i AC nie przekracza kwoty 1650 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca zdobywa wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne października 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (25.10.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach