31.03.2018, 16:19

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2018

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2018

Jeździsz Hyundaiem Tucsonem? Jeśli mieszkasz w Warszawie, najtaniej ubezpieczysz go w Generali – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń, przygotowanego przez Comperia.pl.

Znamy już oficjalne dane Polskiej Izby Ubezpieczeń, dotyczące rentowności rynku ubezpieczeniowego w całym 2017 roku. Wartość odszkodowań i świadczeń wypłaconych w ubiegłym roku przez polskich ubezpieczycieli sięgnęła 39,8 mld zł - podaje PIU. To aż o 8,9% więcej niż w roku 2016. Łączna kwota uznań, wypłacona na rzecz poszkodowanych z tytułu samego OC komunikacyjnego, to 8,6 mld zł (o 7,2% więcej niż rok wcześniej). Wypłaty w ramach AC wyniosły z kolei 4,5 mld zł (7,3% więcej niż rok wcześniej).

Mimo że do ofiar wypadków drogowych (i ich rodzin) trafia coraz więcej pieniędzy, to dynamika wzrostu odszkodowań nieco wyhamowała. Dzięki ostatnim podwyżkom składek, rynek OC w 2017 roku pozostał rentowny. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy od wielu miesięcy żyli pod presją rosnących kosztów ubezpieczania samochodów - wygląda na to, że na razie nie grozi nam kolejna fala znacznych podwyżek składek OC i AC.

A ile obecnie należy wyłożyć z kieszeni na kompleksowe ubezpieczenie auta, możecie sprawdzić w naszym podsumowaniu marca 2017. W tym miesiącu sprawdziliśmy, ile na pakiet OC+AC+NNW będzie musiał wydać kierowca z Warszawy, który na co dzień jeździ 2-letnim autem marki Hyundai Tucson, wartym 75 tys. zł. Założyliśmy, że profilowy kierowca posiada maksymalne zniżki na OC/AC/NNW.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Ubezpieczenia OC+AC
Samochód:
Hyundai Tucson z 2015 r.
wartość: 75 tys.
Klient:
kierowca (48 lat) z Warszawy,
prawo jazdy od 40 lat,
maksymalne zniżki na OC/AC/NNW
Towarzystwo Wysokość składki
Generali 2426 zł
Gothaer 2498 zł
Link4 2535 zł
Proama 2631 zł
Compensa 2656 zł
HDI 2788 zł
Allianz 2815 zł
Warta 2935 zł
InterRisk 3160 zł
MTU 3162 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Najtańszy pakiet polis komunikacyjnych modelowy kierowca Hyundaia znajdzie w Generali. Ubezpieczyciel zaproponował najniższą składkę, w wysokości 2426 zł. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się Gothaer ze składką 2498 zł. Generali i Gothaer to jedyne towarzystwa ubezpieczeniowe, które zaoferowały składki w wysokości poniżej 2500 zł.

Trzecie miejsce rankingu należy do Link4, w którym nasz modelowy kierowca zapłaci za OC+AC+NNW 2535 zł na rok.

Tradycyjnie podajemy, ile w przypadku bieżącego rankingu można było zaoszczędzić na składce ubezpieczeniowej, wybierając najkorzystniejszą ofertę miesiąca. W marcu pomiędzy pierwszą, a dziesiątą najlepszą propozycją ubezpieczycieli różnica wyniosła 736 zł.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (31.03.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2795 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach