29.05.2017, 23:42

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2017
Uważasz, że Twoje ubezpieczenia OC i AC samochodu są zbyt drogie? W takim razie najwyższa pora to zmienić. Comperia.pl sprawdziła aktualne koszty pakietów OC + AC proponowanych przez najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Okazuje się, że oszczędność, jaką możesz zyskać po zmianie ubezpieczyciela, może przekraczać nawet 500 zł rocznie.

Choć konieczność regularnego opłacania składki OC komunikacyjnego jest niewątpliwie przykrym obowiązkiem dla każdego posiadacza samochodu, to niesie za sobą olbrzymią korzyść. Pozwala uchronić portfel nieostrożnego kierowcy przed roszczeniami osób trzecich, które mogłyby zostać przez niego poszkodowane w wypadkach i kolizjach drogowych. I mimo że OC jest obowiązkowe dla wszystkich osób posiadających zarejestrowane auta (nawet wówczas, gdy te stoją nieużytkowane w garażu), to mamy realny wpływ na koszt tego ubezpieczenia - wybierając najtańszą ofertę. Tylko czy rzeczywiście warto w tym przypadku kierować się wyłącznie ceną? O ile w zakresie innych produktów ubezpieczeniowych równie ważny (a często wręcz ważniejszy) jest zakres polisy, to w przypadku OC pojazdu cena powinna odgrywać główną rolę w doborze oferty dla siebie. Wszystko ze względu na to, że wszystkie ubezpieczenia komunikacyjne gwarantują ten sam zakres ochrony, wynikający z przepisów obowiązującego w Polsce prawa.

Dla wszystkich osób, które poszukują dla posiadanego auta taniego OC w pakiecie z autocasco przygotowaliśmy krótką ściągawkę. Wraz ze specjalistami współpracującymi z Comperia Ubezpieczenia stworzyliśmy ranking najkorzystniejszych na dzień dzisiejszy polis komunikacyjnych OC + AC. Zestawienie zostało opracowane w oparciu o wyliczenia składek dla 37-letniego właściciela Opla (model: Insignia) o wartości rynkowej wynoszącej 35 tys. złotych. Przyjęliśmy dodatkowo, że nasz modelowy klient mieszka pod Warszawą, prawo jazdy posiada od 2004 r., a przysługujące mu zniżki z tytułu OC i AC sięgają 60%.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych

ubezpieczenia OC + AC

Samochód: Opel Insignia

Klient: kierowca rocznik 1980, posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w Piasecznie

Towarzystwo

Wysokość składki

HDI

2006,00 zł

Generali

2042,00 zł

Proama

2046,00 zł

Compensa

2204,00 zł

Allianz

2205,00 zł

Benefia

2284,00 zł

Link4

2350,00 zł

Gothaer

2444,00 zł

Axa

2476,00 zł

InterRisk

2563,00 zł

zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Uwzględniając przyjęte założenia, w maju 2017 r. najtańsza oferta dostępna jest w HDI, gdzie pakiet ubezpieczeń samochodu możemy mieć już za 2006 zł rocznie. Tuż za liderem rankingu plasują się Generali - z ofertą, której koszt sięga 2042 zł - oraz Proama, gdzie pakiet OC + AC wykupimy za jedynie kilka złotych więcej (koszt: 2046 zł).

Tuż za podium - niemal ex aeuqo - znalazły się oferty towarzystw: Compensa (cena OC i AC to 2204 zł) oraz Allianz (2205 zł). Zestawienie dziesięciu najtańszych pakietów ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i autocasco zamyka InterRisk z ceną 2563 zł rocznie.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (29.05.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach