17.05.2016, 10:57

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.8     / 10 (oddano 5 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2016
Najtańszy pakiet OC+AC na dziesięcioletnie Subaru Tribeca oferuje obecnie Proama. Tak wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych przygotowanego przez Comperia Ubezpieczenia. Które jeszcze towarzystwa oferują klientom względnie atrakcyjne warunki? Szczegóły poniżej.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przy współpracy z ekspertami Comperia Ubezpieczenia postanowiła sprawdzić, w którym towarzystwie posiadacz pojazdu Subaru Tribeca 3.0 TE Exclusive rocznik 2006 może liczyć na najtańszy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych OC+AC. Oferta została przygotowana dla 35-letniego mieszkańca Warszawy posiadającego 60 procent zniżek.

Warto wspomnieć, że powyższe parametry zostały wytypowane przez użytkowników Fast50Club w drodze ankiety, a dzisiejszy zwycięzca został uhonorowany statuetką Comperia Stars i tym samym weźmie on udział w walce o tytuł najlepszego Towarzystwa Ubezpieczeniowego w 2016 roku.

Najlepsze ubezpieczenia komunikacyjne

 

TOP5 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Subaru Tribeca 3.0 TE Exclusive
Klient: mężczyzna, rocznik 80, zamieszkały w Warszawie
Towarzystwo
Wysokość składki
Proama
1 702,00 zł
Liberty Ubezpieczenia
1 901,00 zł
Link4
1 901,00 zł
Generali
2 100,00 zł
Gothaer
2 152,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych założeń najtańszą ofertą ubezpieczeniową może się pochwalić Proama. Wysokość składki za dobrowolne ubezpieczenie OC powiększone o ochronę Autocasco w tym Towarzystwie wynosi 1702 złote.

Tuż za zwycięzcą dzisiejszego rankingu uplasowały się oferty Liberty Ubezpieczenia oraz Link4. W ich przypadku roczna składka ubezpieczeniowa wynosi 1901 złotych, czyli o 199 złotych więcej niż u zwycięzcy.

Pierwszą piątkę powyższego zestawienia zamykają pakiety ubezpieczeniowe oferowane przez Generali oraz Gothaer. W pierwszym przypadku wysokość składki ubezpieczeniowej wynosi równe 2100 złotych, a w drugim jest o 52 złote wyższa i przyjmuje wartość 2152 złote.

Na zakończenie warto dodać, że zakup ubezpieczenia OC jest obowiązkowy dla każdego posiadacza pojazdu, a co za tym idzie osoby nie posiadające takiej polisy muszą się liczyć z finansowymi konsekwencjami. Ubezpieczenie Autocasco z kolei jest całkowicie dobrowolne, ale to właśnie ta druga polisa chroni posiadacza pojazdu przed szkodami wyrządzonymi przez nieznanych sprawców (zadrapania na parkingu) czy też spowodowanymi przez siły natury (silny wiatr zrzucił gałąź na nasz samochód, uszkodzona karoseria po gradobiciu).

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.05.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach