28.02.2017, 09:12

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - luty 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - luty 2017
Samochód, motor a nawet miejski autobus - wszystkie te pojazdy codziennie spotykamy na drogach. Co więcej, każdego roku liczba tych środków transportu stale rośnie co sprawia, że poruszanie po ulicach niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Aby w pełni zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami konieczny jest zakup odpowiedniej polisy komunikacyjnej. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła które towarzystwo oferuje takie produkty w najtańszej cenie.

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych dynamicznie się rozwija. Klienci towarzystw ubezpieczeniowych mogą wybierać spośród polis od odpowiedzialności cywilnej (OC), autocasco (AC) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Trzeba jednak wiedzieć, że o ile dwa ostatnie wymienione ubezpieczenia są dobrowolne, o tyle zakup polisy OC jest obligatoryjny - wymagany ustawą.

Badając preferencje swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przygotowała właśnie ranking polis komunikacyjnych zawierających pełne ubezpieczenie, czyli pakiet OC+AC+NNW dla 42 letniego posiadacza samochodu marki Volvo XC60 o wartości około 61 tys. złotych.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Volvo XC60
Klient: kierowca rocznik 1975 posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w Krakowie
Towarzystwo
Wysokość składki
AXA
1 771,00 zł
Liberty
2 134,00 zł
Link4
2 158,00 zł
Proama
2 167,00 zł
HDI
2 278,00 zł
Warta
2 245,00 zł
Allianz
2 392,00 zł
MTU
2 747,00 zł
Compensa
3 304,00 zł
PZU
3 371,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych parametrów najtańszy pakiet ubezpieczeń składający się z polisy OC, AC i NNW posiada w swojej ofercie towarzystwo ubezpieczeniowe AXA. Roczny koszt związany z nabyciem takiego produktu zamyka się kwotą 1771 złotych.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych padło łupem towarzystwa ubezpieczeniowego Liberty. Wydatek jaki należy ponieść podczas nabywania polisy OC, AC i NNW u tego ubezpieczyciela to 2134 złote.

Ostatnią lokatę na podium zajęła polisa komunikacyjna oferowana przez Link4, w przypadku której roczny koszt nabycia zamyka się kwotą na poziomie 2158 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się polisy dostępne w Proama, HDI, Warta oraz Allianz. Koszt nabycia ubezpieczenia w tych towarzystwach nie przekracza sumy 2500 złotych.

Na koniec warto dodać, że zwycięzca dzisiejszego rankingu zdobywa wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne lutego 2017 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.02.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach