26.07.2017, 13:31

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 9.5     / 10 (oddano 4 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2017
Chcesz dowiedzieć się, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu? Sprawdź nasz najnowszy ranking. W tym miesiącu zbadaliśmy, jak przedstawiają się koszty pakietów OC+AC+NNW. Różnica cenowa w pierwszej dziesiątce najlepszych ofert to prawie 800 zł!

Choć zgodnie z polskim prawem kierowca obowiązkowo musi ubezpieczyć swój samochód jedynie w zakresie OC, to polecamy rozważyć również wykupienie polisy autocasco i NNW. Ten dodatkowy pakiet pomoże zabezpieczyć własny portfel przed ewentualnymi finansowymi stratami wskutek drobnych stłuczek i poważnych wypadków, w których to my zawiniliśmy.

Wyjeżdżając na drogę, warto pamiętać, że OC chroni kierowcę w bardzo ograniczonym zakresie. Zapobiega jedynie poniesieniu kosztów na rzecz osób poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych wywołanych przez osobę posiadającą OC. Gdyby nie OC sprawca zdarzenia musiałby z własnej kieszeni pokryć roszczenia poszkodowanych, którzy z pewnością domagaliby się na drodze sądowej rekompensaty za doznane szkody (czy to osobowe - obrażenia ciała, czy też na mieniu - np. uszkodzenie auta uczestniczącego w wypadku). Do zabezpieczenia się przed ryzykiem kosztów ewentualnych strat poniesionych przez samego sprawcę wypadku służą inne rodzaje ubezpieczeń: autocasco (AC) i NNW.

Tylko dzięki AC będziemy mogli otrzymać świadczenie, które pomoże nam naprawić auto (lub kupić nowe, jeśli w wyniku wypadku nasz pojazd nadaje się już tylko do kasacji). Polisa NNW (chroniąca od następstw nieszczęśliwych wypadków) umożliwi z kolei otrzymanie przez kierowcę lub jego pasażerów pomocy pieniężnej podczas leczenia czy rekonwalescencji powypadkowej.

W tym miesiącu sprawdziliśmy, ile za pakiet OC+AC+NNW zapłaci 58-letnia kobieta spod Płocka, posiadająca auto Toyota Auris (rok produkcji: 2014). Założyliśmy, że nsz modelowy kierowca posiada 60% zniżek ubezpieczeniowych.

 Wyniki porównania przedstawiamy w poniższej tabeli:

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC+AC+NNW
Samochód: Toyota Auris z 2014 r.
Klient:
kierowca (58 lat) z okolic Płocka,
wartość posiadanych zniżek: 60%
Towarzystwo Wysokość składki
Gothaer 1 074,00 zł
Axa 1 158,00 zł
Generali 1 230,00 zł
Link4 1 345,00 zł
Compensa 1 491,00 zł
Allianz 1 513,00 zł
Benefia 1 583,00 zł
Proama 1 601,00 zł
HDI 1 734,00 zł
Warta 1 838,00 zł
Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

 

Najtańszy w tym miesiącu okazał się pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych w Gothaer. Łączna składka wyniesie w jego przypadku 1074 zł.

Drugie miejsce w lipcowym rankingu zajęła Axa ze składką niemal o 100 zł wyższą od zwycięzcy: 1158 zł. W przypadku zajmującego trzecią lokatę Generali koszt ubezpieczeń wyniósł z kolei 1230 zł. Zestawienie zamyka oferta Warty, w której za pakiet OC+AC+NNW nasza klientka zapłaciłaby 1838 zł.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (26.07.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2784 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach