27.04.2017, 13:57

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2017
Święta, majówka czy wyjazd na urlop - to tylko wybrane powody, dla których większość kierowców wyrusza w podróż swoim samochodem. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy taki wyjazd niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego aby w pełni zabezpieczyć się przed skutkami tych wypadków konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszych takich produktów.

Ubezpieczenia komunikacyjne mają na celu zapewnienie ochrony wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Polisami aktualnie spotykanymi na rynku są ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC), ubezpieczenia autocasco (AC) oraz ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Warto wiedzieć, że każda z tych polis chroni przed innymi zdarzeniami mogącymi wystąpić na drodze oraz to, że zakup tej pierwszej (OC) jest obligatoryjny.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu doradców współpracujących z Comperia Ubezpieczenia przygotowała właśnie zestawienie najtańszych polis komunikacyjnych OC i AC dla 66-letniej właścicielki Opla Corsy z silnikiem 1,3 CDTI o wartości rynkowej wynoszącej około 18 tys. złotych.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Opel Corsa 1,3 CDTI rok prod. 2010
Klient: kierowca rocznik 1951 posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w okolicach Żyrardowa
Towarzystwo
Wysokość składki
HDI
955,00 zł
Proama
1 077,00 zł
Warta
1 169,00 zł
Link4
1 204,00 zł
MTU
1 258,00 zł
Generali
1 294,00 zł
Benefia
1 302,00 zł
AXA
1 347,00 zł
Liberty
1 400,00 zł
Gothaer
1 451,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych założeń najtańszy pakiet ubezpieczeń oferuje obecnie HDI. Roczna składka ubezpieczeniowa za zakup polisy OC + AC w tym Towarzystwie zamyka się w kwocie 955 złotych.

Drugie miejsce zestawienia najtańszych polis komunikacyjnych padło łupem Towarzystwa Ubezpieczeniowego Proama, w którym to koszt zakupu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i autocasco wynosi 1077 złotych.

Ostatnią lokatę na podium zajęło TU Warta. Osoba zainteresowana zakupem wspomnianych ubezpieczeń w tym Towarzystwie musi się liczyć z koniecznością wydania sumy na poziomie 1169 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się takie podmioty, jak Link4, MTU i Generali. Roczny koszt nabycia polis OC i AC w tych Towarzystwach nie przekracza kwoty w wysokości 1300 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne kwietnia 2017 roku.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.04.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
4375 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - luty 2018
Najmniej 1640 zł za rok ochrony OC+AC zapłaci posiadać Toyoty Avensis, mieszkający w Warszawie. Najlepszą ofertę pakietu polis komunikacyjnych zaproponowało w tym miesiącu Generali
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - listopad 2017
Jeśli wciąż będą rosły wysokości wypłat odszkodowań z ubezpieczenia OC, podrożeją i składki płacone przez kierowców. Niestety wszystko wskazuje na to, że sektor ubezpieczeń drogowych czekają wkrótce duże zmiany regulacyjne, które mogą negatywnie odbić się na kieszeni kierowców.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - październik 2017
Prawie 800 zł wynosi różnica cenowa między pierwszym a dziesiątym najtańszym pakietem ubezpieczeń OC+AC. W tym miesiącu sprawdziliśmy, ile maksymalnie na ubezpieczeniu samochodu może zaoszczędzić posiadacz Volkswagen Golfa 1.4
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - wrzesień 2017
Aż 1732 zł wyniosła rozpiętość cenowa między pierwszym a dziesiątym najlepszym pakietem polis OC+AC+NNW. W świetle przewidywanych podwyżek składek OC tak duże różnice w kosztach najtańszych ofert mogą być zwiastunem rychłych zmian na gorsze. O tym, gdzie aktualnie najwięcej zaoszczędzisz na ubezpieczeniu auta, dowiesz się z wrześniowego rankingu ubezpieczeń samochodowych, przygotowanym przez Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2017
Aż 646 zł może zaoszczędzić na OC, AC i NNW właściciel Hondy Civic – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych, przygotowanym przez Comperia.pl. Zobacz, która oferta wygrała sierpniowe podsumowanie miesiąca.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach