27.04.2017, 13:57

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2017

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2017
Święta, majówka czy wyjazd na urlop - to tylko wybrane powody, dla których większość kierowców wyrusza w podróż swoim samochodem. Trzeba jednak wiedzieć, że każdy taki wyjazd niesie ze sobą ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego aby w pełni zabezpieczyć się przed skutkami tych wypadków konieczny jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie szukać najtańszych takich produktów.

Ubezpieczenia komunikacyjne mają na celu zapewnienie ochrony wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Polisami aktualnie spotykanymi na rynku są ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC), ubezpieczenia autocasco (AC) oraz ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Warto wiedzieć, że każda z tych polis chroni przed innymi zdarzeniami mogącymi wystąpić na drodze oraz to, że zakup tej pierwszej (OC) jest obligatoryjny.

Porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu doradców współpracujących z Comperia Ubezpieczenia przygotowała właśnie zestawienie najtańszych polis komunikacyjnych OC i AC dla 66-letniej właścicielki Opla Corsy z silnikiem 1,3 CDTI o wartości rynkowej wynoszącej około 18 tys. złotych.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Opel Corsa 1,3 CDTI rok prod. 2010
Klient: kierowca rocznik 1951 posiadający 60 proc. zniżek, zamieszkały w okolicach Żyrardowa
Towarzystwo
Wysokość składki
HDI
955,00 zł
Proama
1 077,00 zł
Warta
1 169,00 zł
Link4
1 204,00 zł
MTU
1 258,00 zł
Generali
1 294,00 zł
Benefia
1 302,00 zł
AXA
1 347,00 zł
Liberty
1 400,00 zł
Gothaer
1 451,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych założeń najtańszy pakiet ubezpieczeń oferuje obecnie HDI. Roczna składka ubezpieczeniowa za zakup polisy OC + AC w tym Towarzystwie zamyka się w kwocie 955 złotych.

Drugie miejsce zestawienia najtańszych polis komunikacyjnych padło łupem Towarzystwa Ubezpieczeniowego Proama, w którym to koszt zakupu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i autocasco wynosi 1077 złotych.

Ostatnią lokatę na podium zajęło TU Warta. Osoba zainteresowana zakupem wspomnianych ubezpieczeń w tym Towarzystwie musi się liczyć z koniecznością wydania sumy na poziomie 1169 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się takie podmioty, jak Link4, MTU i Generali. Roczny koszt nabycia polis OC i AC w tych Towarzystwach nie przekracza kwoty w wysokości 1300 złotych.

Na zakończenie warto dodać, że dzisiejszy zwycięzca otrzymuje wyróżnienie w postaci Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne kwietnia 2017 roku.

Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (27.04.2017).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2791 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach