14.04.2016, 16:42

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 3 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2016
38-letnia Warszawianka pakiet OC+AC+NNW+Assistance najtaniej otrzyma w Link4. Takie są rezultaty najnowszego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych Comperia Ubezpieczenia.

Tym razem redakcja Comperia.pl we współpracy z Comperia Ubezpieczenia pod lupę wzięła oferty pakietowe ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli OC + AC (opcja kosztorys z amortyzacją części) + NNW oraz assistance.

Modelowym klientem, dla którego poszukiwano najatrakcyjniejszej oferty ubezpieczeniowej, była tym razem 38-letnia zamężna kobieta, posiadająca 2 dzieci, zamieszkała na Białołęce w Warszawie. Założono, że ubezpieczenia ona Fiata Panda 1,1 Actual o wartości 8 tys. złotych. Przyjęto, że legitymizuje się 60-procentowymi zniżkami.

Warto wspomnieć, że niektóre parametry klienta i pojazdu w specjalnej ankiecie wybierali użytkownicy Fast50Club. To oni orzekli, że w tym miesiącu w rankingu uwzględniano oferty dla klienta w wieku ponad 35 lat i ze zniżkami 60%, zamieszkałego w mieście z ponad 200 tys. mieszkańców, a wartość pojazdu to 5-15 tys. zł.

TOP5 ubezpieczeń komunikacyjnych
ubezpieczenia OC + AC (opcja kosztorys z amortyzacją części) + NNW oraz dodatkowo płatny assistance

Samochód: Fiat Panda 1,1 Actual o wartości 8 tys. zł

Klient: kobieta, rocznik 78, zamężna, 2 dzieci, zamieszkała w Warszawie w dzielnicy Białołęka
Towarzystwo
Wysokość składki
Link4
886,00 zł
Proama
940,00 zł
AXA
977,00 zł
Aviva
982,00 zł
PZU
1 018,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)


Jak wynika z danych Comperia Ubezpieczenia, pakiet OC+AC+NNW+assistance najtaniej modelowa klientka otrzyma w Link4. Tu łączna składka wyniesie 886 zł. Na podium załapała się jeszcze Proama (składka 940 zł) oraz AXA (977 zł), a pierwszą piątkę uzupełniła Aviva (982 zł) oraz PZU (1 018 zł).

Przypominam, że o ile ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) jest polisą obowiązkową, to pozostałe nie są obligatoryjne. Warto jednak z nich korzystać. Na przykład autocasco chroni Twój samochód przed szkodami które wyrządzisz sam albo sprawca jest nieustalony (np. zarysowany zderzak na parkingu) lub szkoda powstała na skutek działania sił natury (np. gałąź spadła na samochód). W takiej sytuacji koszt likwidacji szkód zostanie pokryty właśnie z polisy AC. Jeśli ktoś takiego ubezpieczenia nie ma, musiałby zaangażować swoje oszczędności.

Ubezpieczenie NNW (czyli następstw nieszczęśliwych wypadków) zapewnia z kolei wsparcie finansowe w postaci pokrycia kosztów ewentualnego leczenia i rehabilitacji, lub pogrzebu. Pakiet assistance to oczywiście pomoc drogowa w przypadku awarii, wypadku czy kradzieży.

Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (14.04.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach