28.12.2016, 09:23

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - grudzień 2016

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 10     / 10 (oddano 2 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - grudzień 2016
Grudzień to jeden z najgorszych okresów dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Niskie temperatury, krótkie dni i śliskie nawierzchnie dróg sprawiają, że w miesiącu tym mocno wzrasta ryzyko uczestnictwa w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego, aby maksymalnie ograniczyć skutki takich wydarzeń należy wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła właśnie, które towarzystwo oferuje obecnie najtańsze polisy.

Ubezpieczenie komunikacyjne to nieodłączny "towarzysz" każdego właściciela samochodu, motoru czy innego pojazdu. Po części wynika to z faktu, że zakup ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej jest w naszym kraju obligatoryjny. Co więcej, zakres takiego produktu jest w Polsce regulowany przepisami stosownej ustawy. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku polis autocasco, których zakres jest samodzielnie ustalany przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich użytkowników porównywarka finansowa Comperia.pl przy wsparciu ekspertów z Comperia Ubezpieczenia przygotowała właśnie najnowszy ranking ubezpieczeń zawierający pakiet OC+AC. Poniższe wyliczenia zostały przeprowadzone dla 41-letniego mieszkańca Krakowa, posiadającego 60 proc. zniżek i poruszającego się samochodem marki Volvo.

 

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych
Samochód: Volvo XC60; wartość pojazdu około 60 tys. zł
Klient: kierowca rocznik 1975 posiadająca 60 proc. zniżek, zamieszkały w Krakowie
Towarzystwo
Wysokość składki
AXA
1 722,00 zł
Link4
2 031,00 zł
Proama
2 116,00 zł
Liberty
2 116,00 zł
Generali
2 233,00 zł
HDI
2 295,00 zł
Warta
2 441,00 zł
Allianz
2 521,00 zł
Compensa
2 722,00 zł
MTU
2 843,00 zł
zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia
źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Dla przyjętych parametrów najtańsze ubezpieczenie komunikacyjne zawierające pakiet polis OC i AC oferuje obecnie towarzystwo ubezpieczeniowe AXA. Roczna składka za zakup tego produktu wynosi 1722 złote.

Drugie miejsce dzisiejszego zestawienia zawierającego pakiet ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej i autocasco padło łupem TU Link4. Zakup ubezpieczenia w tym towarzystwie to wydatek na poziomie 2031 złotych.

Ostatnią lokatę na podium rankingu najtańszych ubezpieczeń komunikacyjnych zajęły ex aequo TU Proama i TU Liberty, w których to koszt nabycia polisy OC powiększonej o ochronę AC wyniósł równe 2116 złotych.

Tuż za pierwszą trójką uplasowały się propozycje ubezpieczeń takich towarzystw jak Generali, HDI i Warta. Zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz autocasco w tych towarzystwach to wydatek zawierający się w przedziale od 2200 do 2500 złotych.

Jak co miesiąc, tak teraz zwycięzca dzisiejszego rankingu został nagrodzony wyróżnieniem Comperia Stars za najlepsze ubezpieczenie komunikacyjne grudnia 2016 roku.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (28.12.2016).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Jacek Kasperczyk
, ekspert Comperia.pl
612 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018
Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach