30.06.2018, 14:48

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 1 głosów)

Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - czerwiec 2018

Jesteś właścicielem samochodu Opel Insignia? Jeśli mieszkasz pod Warszawą i zdecydujesz się na kompletną ochronę na drodze w zakresie pakietu OC+AC+NNW w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, twoja składka może zmniejszyć się nawet do 1601 zł za rok.

Zgodnie z danymi Polskiej Izby Ubezpieczeń w I kw. 2018 r. towarzystwa ubezpieczeniowe wypłaciły klientom i poszkodowanym ok 10,5 mld zł, z czego przeważająca część dotyczyła świadczeń przekazanych w ramach ubezpieczeń komunikacyjnych. Wypłaty z OC wyniosły łącznie 2,3 mld zł - to o 2,9% więcej niż rok wcześniej, z kolei w przypadku autocasco kwota świadczeń i odszkodowań wyniosła 1,3 mld zł, tj. aż o 9,2% więcej w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Czy rosnąca kwota wypłat zagrozi obecnym stawkom składek OC i AC, czy znów czeka nas kolejna fala podwyżek? Na razie, nie wiadomo. Wiele zależy od tego, czy tendencja wzrostowa ponoszonych przez ubezpieczycieli kosztów utrzyma się na dłużej. 

Niezależnie od potencjalnych zmian, warto zadbać, by ubezpieczenie, które płacimy za zapewnienie sobie poduszki finansowej na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń drogowych, już teraz było jak najtańsze. A które towarzysta ubezpieczeniowe aktualnie przodują pod względem najniższych składek? Sprawdzilismy to na przykładzie kierowcy z Piaseczna, który jest posiadaczem auta Opel Insignia. Dla potrzeb porównania wysokości składek u różnych ubezpieczycieli, założylismy, że wartość auta to 35 tys. zł, a jego właściciel wypracował 60% zniżek na polisy komunikacyjne.

TOP10 ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia OC+AC+NNW

Samochód:
Opel Insignia o wartości 35 tys. zł

Kierowca:
mężczyzna w wieku 38 lat,
zamieszkały w Piasecznie,
prawo jazdy posiada od 2004 r.

Towarzystwo

Wysokość składki

Gothaer

1601 zł

HDI

1788 zł

Generali

1859 zł

Warta

1877 zł

Allianz

1913 zł

InterRisk

1915 zł

Proama

1915 zł

PZU

2068 zł

Benefia

2386 zł

Axa

2410 zł

Zestawienie obejmuje towarzystwa ubezpieczeniowe współpracujące z Comperia Ubezpieczenia

Źródło: Comperia Ubezpieczenia (ub.comperia.pl)

Zgodnie z przyjętymi do rankingu założeniami najniższą składkę modelowemu kierowcy zaproponuje Gothaer. W przypadku tego ubezpieczyciela roczny koszt ochrony wyniesie tylko 1601 zł.

Niemal 200 zł drożej za pakiet OC+AC+NNW przyjdzie zapłacić kierowcy, który Insignię zechce ubezpieczyć w HDI. Roczna składka wyniesie w tym przypadku 1788 zł.

Trzecim najtańszym pakietem polis komunikacyjnych w czerwcowym wydaniu rankingu ubezpieczeń samochodowych okazał się ten z oferty Generali. Koszt ubezpieczenia dla profilowego kierowcy wyniósłby u tego ubezpieczyciela 1877 zł za pełny rok ochrony.

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (30.06.2018).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2795 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora


ARTYKUŁY POWIĄZANE:
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - sierpień 2018
W ubiegłym miesiącu (lipcu 2018 r.) zarejestrowano w Polsce przeszło 45 tys. nowych samochodów. To jednak auta używane (w tym te sprowadzane zza granicy) ciągle cieszą się największą popularnością. Za ile najmniej można ubezpieczyć używanego Opla Insignię, przeczytasz w sierpniowym wydaniu rankingu OC+AC+NNW Comperia.pl.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - lipiec 2018
Od przyszłego roku spóźnialscy kierowcy, którzy nie wykupili obowiązkowego OC samochodu, znów zapłacą wyższą karę. Wysokość grzywien za przerwy w ubezpieczeniu auta jest waloryzowana z początkiem każdego nowego roku, a ostateczne stawki zależą od aktualnego poziomu płacy minimalnej. Ta tymczasem od stycznia 2019 r. wzrośnie.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - maj 2018
Jak co miesiąc Comperia.pl sprawdza, gdzie aktualnie można najtaniej ubezpieczyć samochód osobowy. Tym razem postawiliśmy na kompletną ochronę na drodze. Na celowniku znalazł się pakiet OC+AC z NNW i assistance drogowym, a w centrum poszukiwań: 6-letni Ford Galaxy o wartości ok 70 000 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - kwiecień 2018
Szukasz kompleksowej ochrony od nieprzewidzianych zdarzeń drogowych? Oprócz obowiązkowego OC zaopatrz się w AC, NNW i assistance. Takie pełne zabezpieczenie nie musi wiele kosztować. Wystarczy wykupić wszystkie te polisy w pakiecie – u jednego ubezpieczyciela. Przy aucie wartym 70 tys. zł składka może się zaczynać już od 2152 zł.
Ranking ubezpieczeń komunikacyjnych - marzec 2018
Jeździsz Hyundaiem Tucsonem? Jeśli mieszkasz w Warszawie, najtaniej ubezpieczysz go w Generali – wynika z najnowszego rankingu ubezpieczeń, przygotowanego przez Comperia.pl.
Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach