2010-01-18 08:38:46

Ranking na najlepszy bank miesiąca: kto dobrze rozpoczyna nowy 2010 rok?

Pierwszy ranking banków w nowym 2010 roku pozostaje bez zmian. Najlepiej znowu wypadł mBank, który utrzymuje miano najbardziej uniwersalnego banku w Polsce. mBank najlepiej prezentuje się w dziale kart kredytowych, jednak w innych produktach bankowych również zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Bank ten oferuje nie tylko dobre jakościowo produkty, ale jest również wysoko oceniany przez klientów. Warto także zwrócić uwagę, że mBank, mimo swej uniwersalności, nie zajmował pierwszych miejsc w rankingach cząstkowych.
Jak powstaje nasz ranking banków na najbardziej uniwersalny bank miesiąca?
 
Najtańszy, nie zawsze oznacza najlepszy! Sprawdź na naszych porównywarkach najlepsze kredyty, lokaty i konta osobiste!
 
W każdym z produktów sprawdziliśmy 10 najlepszych ofert pod względem każdego parametru, po którym Comperia umożliwia sortowanie ofert. A więc w kredytach hipotecznych jest to oprocentowanie rzeczywiste, ale również prowizja i oceny klientów. Dla pozostałych produktów kryteria sortowania są następujące:
 
 • Kredyty gotówkowe:
  • oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
 • Kredyty samochodowe:
  • oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
 • Karty kredytowe:
  • Oprocentowanie operacji bezgotówkowych, koszt przyznania karty, okres bez odsetkowy
 • Lokaty bankowe:
  • Odsetki netto, ocena klientów
W ten sposób naszym zdaniem nie pomijamy w rankingu banków żadnego podmiotu, który może wyróżniać się w jednej kategorii, a w drugiej już mniej. W ten sposób jednocześnie wyłaniamy bank, który we wszystkich produktach, pod względem każdego kryterium będzie najlepszym bankiem, bo otrzyma najwięcej punktów za „pierwszą dziesiątkę”.
Warto też zaznaczyć, że braliśmy pod uwagę oferty promocyjne, dzięki czemu dany bank mógł wystąpić więcej niż raz w „pierwszej dziesiątce” i dodatkowo zebrać punkty.
 
Każdy bank, który znajdzie się w rankingu cząstkowym (obejmującym 10 najlepszych ofert) otrzymuje punkty w następującym porządku: 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce 9 punktów itd… 10 miejsce 1 punkt.
 
Biorąc więc pod uwagę wszystkie porównywane przez Comperię produkty oraz kryteria sortowania w prezentowanym rankingu banków do zdobycia jest ponad 140 punktów.
 
L.P.
Bank
Liczba punktów
1
mBank
76
2
Getin Bank
61
3
DnB Nord
42
4
Polbank
37
5
ING
37
Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Po raz piąty z rzędu nasz ranking na najbardziej uniwersalny bank miesiąca wygrywa mBank. To w tym banku biorąc pod uwagę aktualne dane o oferowanych produktach bankowych oraz oceny naszych użytkowników znajdziecie najwięcej produktów bankowych o dobrych parametrach cenowych czy jakościowych. Ale oczywiście nie jest tak, że mBank posiada wszystkie najlepsze produkty bankowe poczynając od kredytu hipotecznego po lokaty bankowe.
 
Nasz ranking wbrew pozorom ma pokazać, że nie ma jednego uniwersalnego banku, w którym wszystkie produkty są najtańsze i najlepsze. Za każdym razem należy porównać oferty różnych banków, by wybrać tę najlepszą. Według naszego cząstkowego rankingu banków na początku listopada najlepsze:
 
 • najlepsze kredyty hipoteczne (kwota kredytu 200 tys. zł, LTV=66%) oferuje BZ WBK
 • najlepsze kredyty gotówkowe (kwota 5 tys. zł, okres kredytowania 36 miesięcy) oferuje Getin Bank
 • najlepsze kredyty samochodowe (kwota 40 tys. zł, okres kredytowania 60 miesięcy) oferuje Getin Bank
 • najlepsze karty kredytowe (limit 5 tys. zł, organizacja płatnicza VISA) oferuje BOŚ Bank
 • najlepsze lokaty bankowe (kwota lokaty 10 tys. zł, okres 6 miesięcy) oferuje Meritum Bank

 

 

Chcesz podyskutować o bankach i ich ofercie? Zapraszamy do dyskusji na naszym forum!
 
Comperia.pl

 

2010-01-18
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.7 %
2
3.84 %
3
4.02 %
Kredyty hipoteczne