2010-04-20 15:52:00

Ranking na najbardziej uniwersalny bank - kwiecień 2010. mBank ponownie liderem

mbank, wydaje się być niedoścignionym liderem oferującym różnorodne produkty wysokiej jakości. Już od kilku miesięcy zajmuje 1 miejsce w rankingach Comperii, na najbardziej uniwersalny bank i zachowuje bezpieczną przewagę (powyżej 15 punktów). W tym miesiącu zaskoczeniem mogło być zdobycie dodatkowych 10 punktów przez Polbank, który ulepszył swoją ofertę i tym samym uplasował się na trzecim miejscu w kwietniowym rankingu.
Jak powstaje nasz ranking banków, na najbardziej uniwersalny bank miesiąca?
 
W każdym z produktów sprawdziliśmy 10 najlepszych ofert pod względem każdego parametru, po którym Comperia umożliwia sortowanie ofert. A więc w kredytach hipotecznych jest to oprocentowanie rzeczywiste, ale również prowizja i oceny klientów. Dla pozostałych produktów kryteria sortowania są następujące:
 
·         Kredyty gotówkowe:
o    oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
·         Kredyty samochodowe:
o    oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, oceny klientów
·         Karty kredytowe:
o    Oprocentowanie operacji bezgotówkowych, koszt przyznania karty, okres bezodsetkowy
·         Lokaty bankowe:
o    Odsetki netto, ocena klientów
 
W ten sposób, naszym zdaniem, nie pomijamy w rankingu banków żadnego podmiotu, który może wyróżniać się w jednej kategorii, a w drugiej już mniej. W ten sposób jednocześnie wyłaniamy bank, który we wszystkich produktach, pod względem każdego kryterium będzie najlepszym bankiem, bo otrzyma najwięcej punktów za „pierwszą dziesiątkę”.
Warto też zaznaczyć, że braliśmy pod uwagę oferty promocyjne, dzięki czemu dany bank mógł wystąpić więcej niż raz w „pierwszej dziesiątce” i dodatkowo zebrać punkty.
 

 
Każdy bank, który znajdzie się w rankingu cząstkowym (obejmującym 10 najlepszych ofert), otrzymuje punkty w następującym porządku: 1 miejsce – 10 punktów, 2 miejsce 9 punktów itd… 10 miejsce 1 punkt.
 
Biorąc więc pod uwagę wszystkie porównywane przez Comperię produkty oraz kryteria sortowania w prezentowanym rankingu banków do zdobycia jest ponad 140 punktów.
 
 
Bank
Liczba Punktów
1. miejsce
mBank
72
2. miejsce
DnB Nord
51
3. miejsce
Polbank
50
4. miejsce
Getin Bank
47
5. miejsce
ING Bank Śląski
43
                                   Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl
 
Po raz kolejny nasz ranking na najbardziej uniwersalny bank miesiąca wygrywa mBank. To w tym banku, biorąc pod uwagę aktualne dane o oferowanych produktach bankowych oraz oceny naszych użytkowników, znajdziesz najwięcej produktów bankowych o dobrych parametrach cenowych czy jakościowych. <br>Ale oczywiście nie jest tak, że mBank posiada wszystkie najlepsze produkty bankowe poczynając od kredytu hipotecznego po lokaty bankowe.
 
Nasz ranking wbrew pozorom ma pokazać, że nie ma jednego uniwersalnego banku, w którym wszystkie produkty są najtańsze i najlepsze. Za każdym razem należy porównać oferty różnych banków, by wybrać tę najlepszą. Według naszego cząstkowego rankingu banków w kwietniu najlepszy:
 
·         najlepszy kredyt hipoteczny (kwota kredytu 200 tys. zł, LTV=66%) oferuje BZ WBK
·         najlepszy kredyt gotówkowy (kwota 5 tys. zł, okres kredytowania 36 miesięcy) oferuje Polbank
·         najlepszy kredyt samochodowy (kwota 40 tys. zł, okres kredytowania 60 miesięcy) oferuje MultiBank
·         najlepszą kartę kredytową (limit 5 tys. zł, organizacja płatnicza VISA) oferuje BOŚ Bank
·         najlepszą lokatę bankową (kwota lokaty 10 tys. zł, okres 6 miesięcy) oferuje Meritum Bank
 
Zapraszamy na stronę www.comperia.pl, gdzie możesz porównać interesujące Cię oferty!

Comperia.pl

 

2010-04-20
Top 3 kredyty hipoteczne
Rodzaj
Kwota
Okres
lat
Pokaż
Bank
Oprocentowanie
1
3.84 %
2
3.84 %
3
3.85 %
Kredyty hipoteczne