02.02.2011, 12:14

Ranking na najbardziej uniwersalny bank - IV kwartał 2010 r.!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Rok 2010 za nami. Comperia prezentuje ranking na najbardziej uniwersalny bank w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Szukasz miejsca, gdzie wszystkie produkty bankowe można nabyć po rozsądnych cenach, a klienci nie szczędzą im pochwał? Ten ranking został stworzony z myślą o Tobie!

Sprawdź teraz najlepsze kredyty hipoteczne w naszej porównywarce!

Bank, który byłby najlepszy jednocześnie we wszystkim wszystkich kategoriach, na zawsze pozostanie tylko w sferach marzeń. Jeśli jednak obniżymy trochę nasze wymagania, to znajdziemy instytucję finansową, która oferuje produkty o ponadprzeciętnych parametrach.

Jak powstaje nasz ranking?

Ranking ma na celu wyłonienie banku, który oferuje klientom wszystkie swoje produkty po konkurencyjnych cenach. W tym celu w każdym miesiącu tworzymy mini zestawienia dla każdego produktu bankowego. I tak, na przykład kredyt hipoteczny rozpatrujemy pod kątem najniższego oprocentowania, najniższej prowizji i uznania klientów. Za każde kryterium można dostać 10 punktów, co w ujęciu kwartalnym daje możliwość uzyskania ponad 510 punktów! Szczegóły metodologii znajdziesz tutaj.

Najlepszy... nie znaczy najlepszy

Chociaż nasz ranking wyłania bank oferujący produkty w konkurencyjnych cenach, to jednak w poszczególnych kategoriach dzisiejszy zwycięzca nie zajmował pierwszych miejsc. Jeżeli jesteś zainteresowany pojedynczym produktem bankowym warto rozejrzeć się także u konkurencji. Jeśli natomiast jesteś aktywnym klientem i masz zamiar korzystać jednocześnie z wielu usług banku, najbardziej uniwersalny bank jest dobrą propozycją dla Ciebie.

Laur zwycięzcy przypada...
W tym kwartale mamy niespodziankę. Pod koniec 2010 r. miano najbardziej uniwersalnego banku przechodzi w ręce BNP Paribas Fortis! Bank wszedł do ścisłej czołówki kredytów hipotecznych, gotówkowych oraz pojawił się w kategorii kredyty samochodowe. W pozostałych statystykach bank również nie wypadał najgorzej, choć nie osiągał ponadprzeciętnych przeciętnych wyników. W trzymiesięcznym ujęciu bardzo dobra oferta kredytowa oraz niezłe pozostałe produkty banku BNP Paribas Fortis pozwoliły mu na prawdziwy skok w górę. Warto przypomnieć, że w ostatnim zestawieniu po trzecim kwartale, dzisiejszy zwycięzca plasował się poza pierwsza dziesiątką. Wyczyn godny pozazdroszczenia!

Poniżej przedstawiamy aktualną tabelę wraz z punktacją:

Miejsce

Bank

Punktacja po IV kwartale 2010 r.

Miejsce po III kwartale 2010 r.

Awans/ spadek w stosunku do ostatniego kwartału

1.

BNP Paribas Fortis

252

16

+15

2.

mBank

240

1

-1

3.

Getin Bank

215

5

+2

4.

Allianz Bank

206

2

-2

5.

Lukas Bank

193

4

-1

6.

Polbank

187

10

+4

7.

MultiBank

183

6

-1

8.

ING Bank Śląski

165

7

-1

9.

Meritum Bank

158

11

+2

10.

Bank Pekao SA

156

19

+9

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Jak widać w powyższej tabeli pierwsza dziesiątka banków najbardziej uniwersalnych uległa niewielkim przetasowaniom. W większości przypadków dotychczasowi liderzy zanotowali wzrost lub spadek o jedną, dwie pozycje.

Czarne konie pokazały się z dobrej strony
Dużych emocji dostarczyły banki BNP Paribas Fortis oraz Pekao SA. Pierwszy, awansując o piętnaście oczek, otwiera dzisiejsze zestawienie. Natomiast bank Pekao SA, dzięki sporemu skokowi (o 9 miejsc), rzutem na taśmę pojawił się w elitarnej pierwszej dziesiątce banków, które kompleksowo obsłużą swoich klientów. Warto także nadmienić, iż zarówno jeden jak i drugi bank znaczny awans w tym kwartale zawdzięcza znacznemu ulepszeniu oferty kredytowej.

Czy w najbliższych miesiącach ranking wygra kolejny bank spoza TOP 10? A może mBank powróci do wcześniejszej formy? O tym już za kwartał!

Marcin Zienkiewicz
Analityk Comperia.pl

Kto w tym kwartale oferował najlepsze kredyty? Poszczególne, mniejsze zestawienia poniżej!

Najlepsze kredyty hipoteczne:

 

Bank

1.

Pekao SA

2.

BNP Paribas Fortis

3.

Bank BGŻ

4.

Bank DnB Nord

5.

ING Bank Śląski

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze kredyty gotówkowe:

 

 

Bank

1.

Allianz Bank

2.

ING Bank Śląski

3.

Polbank

4.

BNP Paribas Fortis

5.

Lukas Bank

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Najlepsze kredyty samochodowe:

 

Bank

1.

MultiBank

2.

Getin Bank

3.

Volkswagen Bank

4.

Lukas Bank

5.

Santander Consumer Bank

Źródło: Porównywarka finansowa Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (02.02.2011).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora

Zobacz dyskusje na forum
Forum o ubezpieczeniach
Gdzie najtańsza polisa 16.6.2014 12:57 przez:
Katarzyna

forum o ubezpieczeniach