03.02.2010, 10:03

Ranking lokat na 3 miesiące - ciągle wysokie oprocentowanie!

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 7     / 10 (oddano 1 głosów)

Niektórzy obwieścili koniec wojny depozytowej-banki po ostrym kryzysie w 2009r. miały zupełnie zrezygnować z walki o pieniądze klientów. Na pewno natężenie walki o pieniądze klientów zmalało, ale nie zniknęła ona w ogóle. Bo jak inaczej tłumaczyć fakt, że najlepsze 3-miesięczne lokaty bankowe oferują grubo ponad 6 procent w skali roku? Sprawdź najnowszy ranking lokat Comperii i przekonaj się sam, czy banki nadal walczą o Twoje pieniądze!
Banki nadal dopłacają…
 
Jeśli najlepsza lokata na 3 miesiące, dla wcale nie wygórowanej kwoty 5 tys. zł, oferuje 7,02% a zaraz za nią jest lokata z oprocentowanie 6,17% w skali roku, to czy jest to normalna sytuacja na rynku? To ponad 2 procent wyżej niż stawki depozytowe na rynku międzybankowym!
To prawda, zawsze były 2-3 banki, które zbierały, finansowały akcję kredytową (przeważnie w segmencie drogich kredytów gotówkowych i kart kredytowych) z depozytów. Dopłacały do nich, bo średnie oprocentowanie tych lokat było wyższe niż stawki międzybankowe. Teraz takich banków jest więcej, choć nie tak oczywiście dużo jak jeszcze w połowie 2009r.
 
Nadal sytuacja rynkowa sprzyja tym, którzy szukają najlepszych lokat bankowych dla swoich oszczędności. Najbardziej atrakcyjne lokaty można znaleźć i coraz częściej zakładać przez Internet (nie posiadając konta w danym banku - szerzej o tym piszemy tutaj>>). To sprawia, że jest to rynek „kupującego” (klienci) lokaty a nie sprzedającego je (banki).
 
Ranking lokat na 3 miesiąc, kwota 1 tys. zł
 
 
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
Czy można założyć lokatę online?
1
Sprawdź!
Lokata Internetowa
7,02%
TAK
2
Meritum Bank
Lokata Standardowa Internetowa
5,2%
TAK
3
Eurobank
Lokata - stałe oprocentowanie
5,1%
NIE
 
 
Ranking lokat na 3 miesiąc, kwota 5 tys. zł
  
 
 
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
Czy można założyć lokatę online?
1
Sprawdź!
Lokata Internetowa
7,07%
TAK
2
Invest Bank
Lokata (Nie) Codzienna
6,17%
NIE
3
Toyota Bank
Lokata - stałe oprocentowanie
5,5%
NIE
 
 
Ranking lokat na 3 miesiąc, kwota 100 tys. zł
 
 
 
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
Czy można założyć lokatę online?
1
Sprawdź!
Lokata - stałe oprocentowanie
5,5%
NIE
2
Volkswagen Bank direct
Lokata Plus
5,35%
NIE
3
Meritum Bank
Lokata Standardowa Internetowa
5,2%
TAK
 
 
Warto poczekać
                   
Oprocentowanie lokat w następnych miesiącach może jeszcze wzrosnąć. Rynek oczekuje podwyżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. W tej sytuacji trudno oczekiwac, że na rynek lokat bankowych będzie stał w miejscu. Co prawda jak pokazują powyższe rankingi, najlepsze lokaty niejako „wyceniają” już ten wzrost, ale wydaje się, że jak tylko stopy rynkowe zaczną rosnąć, to najlepsze lokaty bankowe będą oferować jeszcze wyższe odsetki niż teraz. Sprawdzimy-Comperia regularnie przygotowuje najnowsze rankingi lokat bankowych. A już wkrótce przedstawimy najnowsze trendy na całym rynku lokat bankowych, czyli zmiany średnich oprocentowań lokat bankowych na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. Zapraszamy!
 
A Twoim zdaniem, gdzie są najlepsze lokaty bankowe? Podziel się swoją opinią na naszym forum o lokatach!
 
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (03.02.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2773 artykuły -

zobacz inne artykuły tego autora