17.07.2012, 11:10

Ranking lokat lipiec 2012

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 8.6     / 10 (oddano 7 głosów)

W którym banku, na jakim depozycie warto ulokować aktualnie środki na kilka miesięcy, maksymalnie do końca 2012 roku? Comperia.pl sprawdziła to, i stworzyła ranking lokat. Obecnie zarobić można ponad 6 proc., a na najlepszych depozytach nawet i 9 proc.

Gdzie aktualnie najlepiej ulokować środki maksymalnie do końca roku? Ranking lokat otwiera kilka lokat promocyjnych, skierowanych tylko do osób otwierających konto osobiste, czy zakładanych tylko w oddziale, i dostępnych jedynie raz. Najwięcej, po 9 proc., zarobić można na miesięcznej Lokacie z Kuponem w Idea Banku oraz na Lokacie Wysoki Procent w neoBanku. Pierwszy z tych depozytów można jednak założyć jedynie podczas spotkania z doradcą, podając mu wcześniej uzyskany kod. Wszystko po to, aby przedstawiciel banku mógł zaprezentować szerzej ofertę oszczędnościową. Z kolei Lokata Wysoki Procent w neoBanku dostępna jest tylko dla osób, które założą w tej instytucji konto osobiste.

Bardzo podobną specyfikę mają także 2 kolejne depozyty w rankingu. Pierwsza Lokata Meritum Banku na 8,5 proc. dostępna jest tylko dla nowych klientów banku, a Lokata z Doradcą Open Finance (prowadzona przez Getin Bank) na 7,5 proc., jak sama nazwa wskazuje, tylko dla tych, którzy zdecydują się na spotkanie z konsultantem. Tyle samo, 7,5 proc., zarobić można także w GetinOnline na Lokacie na Start. Wszystkich pięć opisanych powyżej depozytów można otworzyć tylko raz.

Więcej depozytów (byle na mniejszą kwotę niż 1 mln zł) można założyć natomiast w neoBanku w ramach ofert FANTASTYCZNA SIÓDEMKA, MISTRZOWSKI PROCENT i NA MEDAL. Jest jednak jeden podstawowy warunek – lokaty te dostępne są tylko dla tych osób, które do 5 lipca (w przypadku FANTASTYCZNEJ SIÓDEMKI) lub 10 maja (w przypadku dwóch pozostałych depozytów) nie miały z neoBankiem nic wspólnego.

6,4 proc. w skali roku można zarobić na 4-miesięcznej Lokacie Zyskownej w Getin Noble Banku. Ale uwaga - lokata jest dostępna tylko w placówkach oraz za pomocą bankowości telefonicznej, a jeśli ktoś posiada w tym banku konto osobiste, oszczędnościowe, inne lokaty itp., to na Lokacie Zyskownej musi ulokować nowe środki, czyli niepochodzące z tych rachunków.

6,3 proc. w skali roku płaci kilka banków. Są to m.in. GetinOnline i Open Finance, które wspólnie oferują 4-miesięczną Lokatę na Wyścigi. Uwaga! Należy się śpieszyć, bo liczba lokat jest limitowana. 6,3 proc. zarobić można też w FM Banku na 4-miesięcznej FM Lokacie, w Idea Banku na kwartalnej Lokacie ELASTYCZNEJ (oferta ważna do 18 lipca!), a także w BGŻOptima na Lokacie Bezkarnej (także na 3 miesiące).

Charakterystyczną cechą tego ostatniego depozytu jest brak konsekwencji za zerwanie go przed dniem zapadalności (na innych lokatach na rynku w takiej sytuacji traci się całość lub zdecydowaną większość wypracowanych dotychczas odsetek). Lokata Bezkarna jest jednak dostępna tylko dla nowych klientów BGŻOptima (można ją założyć tylko na etapie składania wniosku o otwarcie Konta BGŻOptima).

Zestawienie TOP15 lokat do końca roku zamyka 3-miesięczna FM Lokata w FM Banku, oprocentowana na poziomie 6,2 proc. Na rynku nie brakuje także lokat oprocentowanych tylko nieznacznie niżej, ok. 6 proc.

Jak widać, do końca roku można jeszcze sporo pozarabiać. A nie trzeba wszak trzymać środków na jednym depozycie - po zakończeniu lokaty np. na kwartał można założyć inną choćby na 2 miesiące. Poza tym kto wie, jakie atrakcyjne oferty jeszcze pojawią się na rynku w tym półroczu. Autor: Mikołaj Fidziński
Comperia.pl

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (17.07.2012).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Mikołaj Fidziński
, ekspert Comperia.pl
640 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora

zobacz blog autora

Chcesz założyć lokatę?
Oprocentowanie nawet 7%, porównaj i załóż lokatę przez Internet!
  • najwyższe oprocentowanie, bez podatku Belki
  • aplikuj online
Porównaj lokaty
Potrzebujesz gotówki?
Pomożemy Ci wybrać kredyt z niską ratą!
  • porównaj online aktualne oferty 35 banków
  • aplikuj online
Porównaj kredyty gotówkowe
Masz kredyt na mieszkanie?
Obniż ratę kredytu nawet o 30%!
  • wybierz najkorzystniejszą ofertę obniżającą ratę
  • aplikuj online
Porównaj kredyty refinansowe