13.07.2010, 10:57

Ranking lokat bankowych. Rządzą „antybelki” oraz oferta Getin Noble Bank

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 0     / 10 (oddano 0 głosów)

Dziś Comperia przedstawia najnowszy ranking lokat bankowych. Prześwietliliśmy lokaty na 10 tys. zł na trzy różne okresy: 3, 6 oraz 12 miesięcy. Główne wnioski? Najlepsze oprocentowanie oferują lokaty "antybelkowe", a bankiem, który oferuje najlepsze depozyty jest Getin Noble Bank. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem!

Prawdziwy boom na lokaty „antybelkowe” zaczął się rok temu. Na początku większość banków obawiała się reakcji Ministerstwa Finansów oraz Urzędu Skarbowego na produkt, który pozwala uniknąć podatku od zysku kapitałowego. Skutkiem tego było tylko kilka ofert lokat codziennych, które były dostępne na rynku bankowym.

Obecnie praktycznie wszystkie banki posiadają produkt oszczędnościowy pozwalający uniknąć podatku Belki. Depozyt „antybelkowy” można założyć w formie:
  • lokaty codziennej (lokata, która jest zakłada na jeden dzień i automatycznie odnawiana na kolejne 24 godziny)
  • lokaty z kapitalizacją codzienną (dzięki codziennej kapitalizacji, naliczane odsetki są na tyle niskie, że podatek należny do US wynosi 0 zł)
  • konta oszczędnościowego (konto, które w swojej funkcjonalności przypomina zwykłe konto osobiste, lecz jest od niego wyżej oprocentowane. Jest bardziej elastycznie niż lokata bankowa, ponieważ przy jego założeniu nie musisz deklarować okresu na jaki chcesz ulokować pieniądze, a wypłaty z konta nie powodują, że tracisz zarobione odsetki)
Minusem lokaty codziennej jest to, że jej maksymalna kwota (w zależności od oprocentowania) nie może być większa niż kilkanaście tysięcy złotych. Rozwiązaniem tego problemu dla osób, które chcą ulokować kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych jest założenie kilku lub kilkunastu depozytów jednocześnie w tym samym banku
 
Pamiętaj również o tym, że oprocentowanie lokaty codziennej może zmieniać się… codziennie, więc w przypadki spadku stóp procentowych jej atrakcyjność z każdym dniem może spadać!
Niezależnie jednak od minusów lokat codziennych lub z codzienną kapitalizacją dają one zarobić najwięcej dla tych którzy chcą ulokować 10 tys. zł. A bankiem, który oferuje największą liczbę atrakcyjnie oprocentowanych lokat jest Getin Noble Bank: bezpośrednio w tym banku lub przez sieć doradców Open Finance.
 

Najlepsze lokaty na 3 miesiące; kwota 10 tys. zł

L.P.
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
brutto
1.
6,02%
2.
Getin Bank
Lokata z codziennymi odsetkami
 
5,51%
3.
Open Finance
Lokata Internetowa
 
5,5%
4.
Kredyt Bank
Lokata eConstans
 
5%
5.
Millennium
Lokata Codzienny Zysk
 
5%

 

Najlepsze lokaty na 6 miesięcy; kwota 10 tys. zł
L.P.
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
brutto
1.
6,25%
2.
Getin Bank
Lokata z codziennymi odsetkami
 
6%
3.
Meirtum Bank
Lokata Internetowa z kapitalizacją dzienną
 
5,74%
4.
Meirtum Bank
Lokata Meritum Zysku w Internecie z kapitalizacją dzienną
 
5,62%
5.
AIG Bank
Lokata Direct + (lokata terminowa)
 
5,45

 

Najlepsze lokaty na 12 miesięcy; kwota 10 tys. zł
L.P.
Bank
Nazwa lokaty
Oprocentowanie
brutto
1.

6,65%
2.
Meirtum Bank
Lokata Internetowa z kapitalizacją dzienną
 
6%
3.
Meirtum Bank
Lokata Meritum Zysku w Internecie z kapitalizacją dzienną
 
6,33%
4.
FM Bank
FM Lokata w PLN z kapitalizacją codzienną
6,33%
5.
Getin Bank
Lokata z codziennymi odsetkami
 
6,2%

Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (13.07.2010).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Ekspert Comperia.pl
2795 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora