21.06.2013, 12:27

Ranking lokat bankowych - czerwiec 2013

Ocena: 1 gwiazdka Ocena: 2 gwiazdki Ocena: 3 gwiazdki Ocena: 4 gwiazdki Ocena: 5 gwiazdek Ocena: 6 gwiazdek Ocena: 7 gwiazdek Ocena: 8 gwiazdek Ocena: 9 gwiazdek Ocena: 10 gwiazdek

Ocena: 6     / 10 (oddano 3 głosów)

Lokaty to popularny bankowy produkt oszczędnościowy. Na rynku jest ich tak wiele, że ciężko podjąć decyzję, na której z nich najlepiej ulokować zgromadzone oszczędności. Sprawdziliśmy, który bank proponuje aktualnie najatrakcyjniejsze depozyty.

Trzymanie oszczędności w domowej skarbonce nie jest najlepszym pomysłem – wszelkie chwilowo wolne środki powinny zarabiać, zapewniając swojemu właścicielowi dodatkowy zysk. Lokaty bankowe to chyba najbardziej popularne produkty służące przechowywaniu oszczędności. Nie zapewniają one spektakularnego zarobku, ale są bezpieczne i nie pozwalają aby pieniądze z czasem traciły na wartości.

Wybór lokat bankowych jest bardzo szeroki – ma je w ofercie prawie każdy bank, zazwyczaj w różnych wariantach. Sam wybór rodzaju lokaty – systemu oprocentowania, okresu deponowania środków czy częstotliwości kapitalizowania odsetek, jest ciężki.

Dla ułatwienia decyzji przygotowaliśmy ranking najlepszych trzymiesięcznych złotówkowych lokat bankowych, o kapitale początkowym w kwocie 5 000 zł. Dodatkowo wybrane zostały tylko te oferty, które nie wymagają założenia w danym banku konta osobistego.

Aktualnie na najbardziej atrakcyjnych warunkach dostępna jest Lokata na Start z oferty Getin Online. Jej oprocentowanie to aż 5,5 proc. w skali roku. Oznacza to, że po nałożeniu na uzyskane odsetki podatku, końcowy zysk wyniesie dokładnie 55,68 zł.

Drugie miejsce uzyskała Lokata Słoneczna z oferty Open Finance. Propozycja ta zapewnia oprocentowanie na poziomie 4 proc. w skali roku, co po okresie deponowania daje netto 40,50 zł odsetek od zainwestowanego kapitału.

Tuż za nią plasuje się FM Lokata oferowana przez FM Bank. Dzięki oprocentowaniu w wysokości 3,9 proc. rocznie, pozwala ona po trzech miesiącach uzyskać zysk równy 39,48 zł (po uwzględnieniu podatku).

Kolejną pozycję w rankingu zajmuje Lokata Spinająca, spośród produktów Polskiego Banku Przedsiębiorczości. Oprocentowanie w tym wypadku to 3,75 proc., co po potrąceniu podatku daje po trzech miesiącach 37,97 zł odsetek.

Zestawienie zamykają dwa równorzędne produkty: Lokata Stabilna z oferty Idea Banku i Lokata Miesiąca proponowana przez Getin Noble Bank. Obie są one oprocentowane na poziomie 3,6 proc. w skali roku. Zapewnia to klientom deponującym na nich środki zysk wynoszący netto 36,44 zł.

Zestawienie lokat występujących w naszym rankingu znajdziesz TUTAJ

Autor: Gabriela Drzymalska
Comperia.pl

 

Wymienione w tekście informacje, liczby i oferty są aktualne w dniu powstania artykułu (21.06.2013).

Podziel się:

Wykop

Comperia.pl w Google+
Gabriela Drzymalska
, ekspert Comperia.pl
151 artykułów -

zobacz inne artykuły tego autora